Výber liahne podľa možnosti kontroly teploty a vlhkosti počas inkubácie

V predchádzajúcom článku sme si popísali jednotlivé možnosti otáčania vajec v liahňach a dnešnom témou by sme si spresnili možnosti výbavy, ktoré by Vám mali uľahčiť celý proces liahnutia vo Vašej liahni. Pri nákupe novej liahne je potrebné zvážiť, ako budete kontrolovať teplotu a vlhkosť v liahni počas celého procesu inkubácie. Ide o kľúčové faktory, ktoré veľmi ovplyvňujú úspešnosť Vášho snaženia. Detailne si teda predstavíme, aké možnosti kontroly máte pri výbere nového inkubátora.

Pri nákupe novej liahne by ste sa teda mali rozhodnúť, či Váš budúci inkubátor bude vybavený zariadením na kontrolu teploty a vlhkosti od výrobcu alebo budete sledovať danej hodnoty pomocou externých meracích prístrojov. V ponuke teda môžete nájsť nasledujúce kategórie vybavenia.

Liaheň bez teplomera a bez vlhkomeru - ak sa rozhodnete pre tento model, nebudete mať k dispozícii hodnoty o aktuálnom stave teploty a vlhkosti bez inštalácie externého meracieho prístroja. Našim zákazníkom neodporúčame tento typ na základe nevýhod, ktoré sú uvedené nižšie a vždy odporúčame vždy zakúpiť liaheň s teplomerom a vlhkomerom k aktuálnemu sledovanie hodnôt v liahni.

Výhody

 • nižšia obstarávacia cena liahne


Nevýhody

 • je potrebné dokúpiť externý merací prístroj na kontrolu teploty a vlhkosti
 • môže dochádzať k uniku teploty či vlhkosti vínnu zlé inštalácie čidla
 • meranie teploty a vlhkosti nie je pravidelné a nie merané vždy v rovnakom mieste inkubátora


Zástupcovia liahní bez teplomera a bez vlhkomeru:

PUISOR IO-102 alebo PUISOR IO-103 alebo napríklad CLEO 5 alebo CLEO 5 D

SK_bTbV

Liaheň s teplomerom, ale bez vlhkomeru - už názov napovedá, že oproti predchádzajúcej kategórii modelov už liaheň disponuje od výrobcu meračom teploty, avšak pre meranie vlhkosti musíte stále zaistiť externé merač. Preto si myslíme, že tieto výrobky tiež nie sú najlepším variantom pre našich zákazníkov a doporučujeme spravidla zakúpiť inkubátor s výbavou pre meranie daných hodnôt od výrobcu.

Výhody

 • nižšia obstarávacia cena liahne
 • k dispozícii merač teploty od výrobcu


Nevýhody

 • je potrebné dokúpiť externý merací prístroj pre kontrolu vlhkosti
 • môže dochádzať k uniku teploty či vlhkosti vínnu zlé inštalácie čidla
 • meranie vlhkosti nie je pravidelné a nie merané vždy v rovnakom mieste inkubátora


Zástupcovia liahní s teplomerom, ale bez vlhkomeru:

PUISOR IO-102T alebo PUISOR IO-103T alebo napríklad CLEO 5T alebo CLEO 5 DT

SK_sTbV

Liaheň s teplomerom a vlhkomerom - jedná sa o najvhodnejší typ, ktorý odporúčame našim zákazníkom, pretože nemusí riešiť externe kontrolu teploty a vlhkosti vo vnútri liahne počas procesu inkubácie. Zákazníkom však tiež odporúčame prvotné kontrolu teplotného čidla pomocou externého meracieho prístroja.

Výhody

 • k dispozícii merač teploty  a vlhkosti od výrobcu


Nevýhody

 • môže sa líšiť teplota v rôznych častiach liahne a odporúčame pred prvým liahnutím prekontrolovať externým meracím prístrojom


Zástupcovia liahní s teplomerom a vlhkomerom:

PUISOR IO-102TH, PUISOR IO-103TH, PUISOR IO-104, PUISOR IO-204 alebo napríklad CLEO 5TH, CLEO 5 DTH, CLEO 5x2 DTH, CLEO 5 DTH AUTOMATIC, CLEO 5x2 DTH AUTOMATIC

SK_sTsV

Verím, že už máte vo svojej hlave jasno aký typ vybavenia inkubátore Vám bude najlepšie vyhovovať pre Vaše potreby liahnutie a v ďalšom článku sa nabudúce pozrieme na správne nastavenie teploty a vlhkosti v liahni počas inkubácie.


SÚVISIACI TOVAR
Liaheň na vajcia CLEO 5 DTHW - s doliahňou hydiny

Liaheň na vajcia CLEO 5 DTHW 

 

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Tu nájdete viac informácií.