Často kladené otázky

Potrebujete s niečím ohľadom nákupu v našom internetovom obchode poradiť? Pozrite sa, či odpoveď na Vašu otázku nenájdete medzi často kladenými otázkami.


Kedy Vás môžem kontaktovať?

 • Sme Vám k dispozícii od pondelka do nedele, vždy od 8:00 do 18:00 hodín.

Ako Vás môžem kontaktovať?

 • Zavolajte na telefónne číslo:          +421 944 482 736

 • Pošlite nám email:                         info@liahneme.sk 

 • Napíšte nám správu cez formulár: kliknite a vstúpte do formulára

 • Chatujte s nami cez online zákaznícku podporu na našich stránkach, ktorá sa nachádza v pravej dolnej časti.

 • Zašlite nám list na adresu: BRAVSON GROUP s.r.o. so sídlom Nová 445, 683 54 Otnice, Česká republika.

Ako môžem urobiť objednávku?

 • Objednávku môžete urobiť priamo na našich internetových stránkach, zavolať nám ju telefonicky alebo zaslať emailom.

Ako zákazníkov informujete o potvrdení objednávky?

 • Po dokončení Vašej objednávky Vám automaticky vždy zasielame na email rekapituláciu objednávky so všetkými informáciami, ktoré ste nám poskytli. Pokiaľ vo Vašom potvrdení zistíte nejaké nezrovnalosti, neváhajte nás kontaktovať a všetko opravíme podľa potreby.

Aké informácie od Vás ako zákazník obdržím?

 • Pri potvrdení Vašej objednávky obdržíte formou emailu písomnú rekapituláciu a prílohou naše obchodné podmienky.

 • Akonáhle máme pre Vás tovar zabalený a pripravený na vyzdvihnutie dopravcom, informujeme Vás o tom emailom a v prílohe Vám zašleme finálne potvrdenie objednávky, ktorá bude expedovaná.

 • Po vyzdvihnutí tovaru dopravcom Vás následne informujeme emailom, že Váš tovar je na ceste k Vám a dopravca Vás začne informovať o dátume doručenia.

 • Pri doručení Vašej zásielky obdržíte ako súčasť balenia tiež faktúru, ktorá slúži ako platný daňový doklad.


Ako je to s dostupnosťou tovaru?

 • Našou maximálnou snahou je vybaviť Vašu objednávku, čo najskôr. Väčšinu tovaru máme skladom, ale ak na tovar naozaj ponáhľate, odporúčame aktuálnu dostupnosť tovaru a dodanie overiť na čísle: +421 944 482 736.

 • Pri tovare sa môžete stretnúť s nasledujúcimi stavmi dostupnosti:

  Skladom  - ihneď k expedícii
  o Dodáme do 5-7 dní - od 5 do 7 dní k expedícii
  o Objednané od dodávateľa - od 7 do 14 dní k expedícii
  o Na dotaz - od 14 do 30 dní k expedícii
  o Momentálne nedostupné - tovar momentálne nie je na sklade

 


Môžem tovar vrátiť alebo vymeniť?

 • Pokiaľ Vám nebude vyhovovať Vami zakúpený tovar, samozrejmosťou nášho internetového obchodu je možná výmena za iný tovar alebo služba možnosti vrátenia tovaru do 14 dní od prevzatia tovaru, ktorý bol dodaný dopravcom a zaplatený zákazníkom v súlade so zákonom Českej republiky č.367 / 2000 Zb. Občianskeho zákonníka.

 • Bližšie informácie o správnom postupe nájdete v sekcii možnosť vrátenia tovaru do 14 dní.

Aká je na tovar záruka?

 • Zo zákona Českej republiky môžete každý produkt do 2 rokov od jeho zakúpenia v prípade poruchy, ktorá na výrobku vznikla bez vášho zavinenia, reklamovať. Rovnako je tomu aj v našom internetovom obchode, pokiaľ nie je tovar nakúpený na firmu, kde sa záruka riadi podľa obchodného zákonníka a doba záruky je 12 mesiacov.

Ako riešite reklamácie?

 • Snažíme sa vždy ku každej reklamácii pristupovať s maximálnou starostlivosťou, zodpovednosťou a vyriešiť ju v najkratšom možnom čase. O výsledku reklamácie Vás budeme informovať najneskôr do 30 dní od prijatia tovaru na reklamáciu.

 • Bližšie informácie o správnom postupe nájdete v sekcii reklamačný poriadok.

Je súčasťou balenia slovenský návod?

 • Pri tovare, kde pravidlá používania výrobku nie sú všeobecne známe, je priložený slovenský návod. Pokiaľ by ste návod pri výrobku nenašli, neváhajte nás kontaktovať a situáciu obratom vyriešime.

Je súčasťou balenia záručný list?

 • Pri doručení Vašej zásielky obdržíte ako súčasť balenia tiež faktúru, ktorá slúži ako záručný list a nie je potrebné ju viac potvrdzovať.

Ponúkate možnosť osobného odberu?

 • Áno, tovar si po telefonickom dohovore môžete vyzdvihnúť na adrese Hovorany 835, 696 12 Hovorany, Česká republika 
 • Tovar môžete zaplatiť na mieste v CZK alebo môžete vopred zaplatiť prevodom na bankový účet v EUR.

 


Kedy môžem očakávať doručenie tovaru?

 • Pokiaľ u nás uskutočníte objednávku v pracovný deň do 8. hodiny dopoludnia, potom by ste mali mať tovar najneskôr do troch pracovných dní doma. Samozrejme záleží aj na spôsobe platby, ktorý zvolíte. Ak budete platiť bežným bankovým prevodom, potom je nutné ešte počítať s oneskorením 1 až 2 dní, než dorazia peniaze na náš účet. Potom ihneď tovar odosielame a nasledujúci deň ho máte doma.

Aká je cena dopravy? 

  Spôsoby dopravy Hmotnosť cena do 200,- € cena nad 200,- €
Poplatok (vrátane DPH)
SP SK  Slovenská pošta - Balík na adresu do 30 kg 4,99,- €


ZDARMA

wedo_logo_p3  WE|DO kuriérska služba - HOME do 30 kg 8,99,- €
od 30kg 14,99,- € ZDARMA
DPD SK  DPD prepravná služba - Private  do 10 kg 9,99,- €
 do 30 kg 11,99,- €
 od 50 kg 19,99,- €

 


Aké sú možnosti platby?

  Spôsoby platby Poplatok 
(vrátane DPH)
Na dobierku  Na dobierku  1.49,- €
Prevodom na bankový účet - SEPA platba na český účet v EUR  Prevodom na bankový účet - SEPA platba na český účet v EUR ZADARMO

 

Uvedené ceny dopravy a platby sú platné pre štandardné objednávky, ktoré je možné zabaliť do jednej zásielky. U nadrozmerných zásielok, ktoré sa spravidla skladajú z viacerých zásielok Vás môžeme kontaktovať s ponukou ceny platby na základe veľkosti Vašej objednávky. 

Ďakujeme za pochopenie, tím Liahneme.sk 


Čo robiť, keď dodávka tovaru nesúhlasí s dokladom, dostali sme iný tovar, v dodávke niečo chýba?

 • V takýchto prípadoch prosíme bezprostredne po zistení vyplňte formulár pre uplatnenie reklamácie a zašlite nám ho na e-mail: info@liahneme.sk. Pokiaľ chcete situáciu vyriešiť čo najrýchlejšie, informujte nás tiež telefonicky na +421 944 482 736. Budeme vás následne kontaktovať s vyjadrením.

Čo robiť, ak je zásielka alebo jeho časť mechanicky poškodená?

 • Vy ako kupujúci ste povinný si tovar ihneď pri prevzatí od dopravcu alebo na odberných miestach skontrolovať, či nie je poškodené (krabica nie je poškodená, nálepky nie sú odtrhnuté pod.). Pokiaľ na mieste zistíte poškodenie, odmietnite prevzatia zásielky a informujte nás o tejto skutočnosti buď e-mailom info@liahneme.sk alebo telefonicky na +421 944 482 736. Budeme Vás následne kontaktovať pre následné odoslanie náhradného tovaru.

Čo robiť, ak zistíte poškodenie zásielky až po odchode dopravca?

 • SP SK- reklamáciu poškodenej zásielky uplatnite najneskôr nasledujúci pracovný deň od prevzatia, a to na Vašej pobočke Slovenskej pošty. Pri nenahlásaní škody do vyššie uvedenej doby sa vystavujete nebezpečenstvu zamietnutiu reklamácie. Čo k reklamácii potrebujete? Kompletné balenie zásielky (aj s obalovým a výplňovým materiálom), faktúru k tovaru a doklad totožnosti - Občiansky preukaz. Pracovník Pošty s vami spíše zápis o škode a protokol o uplatnení nároku na náhradu škody a Vy musíte požiadať o kópiu zápisu reklamácie! Veľmi dôležité je v nároku na náhradu škody tiež uviesť, že ako adresát postupujete svoje práva na plnenie odosielateľovi. Ak by ste nepreviedli nárok na plnenie na odosielateľa (Liahneme.sk), tak by sme neboli schopní s Vami riešiť okamžitú reklamáciu. Akonáhle budete mať tovar reklamovaný vrátane kópie reklamačných dokumentov, prosím kontaktujte nás telefónnom čísle +421 944 482 736 alebo na email info@liahneme.sk a dohodneme sa na ďalšom postupe.
   
 • DPD SK- reklamáciu poškodenej zásielky uplatnite najneskôr nasledujúci pracovný deň od prevzatia, a to priamo na Liahneme.sk. Pri nenahlásanie škody do vyššie uvedenej doby sa vystavujete nebezpečenstvu zamietnutie reklamácie. Čo k reklamácii potrebujete? Je nutné zaobstarať dostatočne preukazné fotografie poškodeného tovaru, vrátane vonkajšej krabice aj výplne a tiež vyplniť formulár pre uplatnenie reklamácie. Akonáhle budete mať pripravené potrebné podklady k reklamácii, pošlite nám ich prosím na email info@liahneme.sk. Pokiaľ chcete situáciu vyriešiť čo najrýchlejšie, informujte nás tiež telefonicky na +421 944 482 736. Budeme vás následne kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe.