BIO kremenitý práškový koncentrát SCHOPF EKTOSOL KIESELGUR, 1 kg - k aplikácii na plochy

 
  • 1 z 2
 

Veľmi účinný BIO prípravok na prevenciu proti klieštikovcom u sliepok, roztočom v perí hydiny - kliešťom, blchám, všetkým a ďalšiemu lezúcemu hmyzu - mravce, rybenky, tienky, ploštice atď., 1000g koncentrátu = možnosť aplikácie formou postreku, náteru alebo rozptylu na plochu, s okamžitým účinkom, dlhodobý účinok aj po daždi, vhodný aj pre BIO farmy, účinná látka 100% kremelina (diatomitová zemina).

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
17.7.2024
€16,99    
Kód tovaru 0842
Kategória Hubenie roztočov-klieštikovcov
Záruka 2 roky
 

BIO kremenitý práškový koncentrát SCHOPF EKTOSOL KIESELGUR, 1 kg

BIO prípravok na prevenciu proti klieštikovcom u sliepok, práškový koncentrát, okamžitý účinok, 1 kg, 100% kremelina. Ak hľadáte účinný prípravok, ktorý zlepší podmienky v chove a pôsobí preventívne proti parazitom ako sú kliěštikovce, kliešte, blchy, vši, ploštice či mravce, rybenky, atď., máme pre Vás spoľahlivé a navyše bezpečné riešenie. Kremenitý prášok, čiže kremelina napomáha v regulácii výskytu parazitov v kurníkoch, stajniach, ale aj na záhrade. Kremelínu môžete ihneď aplikovať formou rozptylu, alebo ju pre menšiu spotrebu najskôr nariediť vodou a až potom ju nanášať na všetky potrebné miesta formou postreku alebo náteru. Prírodná účinná látka prináša dlhodobú ochranu ošetrených miest aj po daždi a vďaka BIO certifikácii je vhodná aj pre biofarmy.

✅ Klady

  • BIO prípravok vhodný aj pre biofarmy
  • Účinkuje hneď po aplikácii 
  • Možno aplikovať popraškom aj ako vodný roztok postrekom alebo náterom 
  • Vydrží aj dážď, po uschnutí naďalej funguje ako má
  • Reguluje výskyt klieštikovcov, ploštíc a iného hmyzu 

❌ Zápory

  • Neodporúčame aplikovať na nábytok a tkaniny 


Cieľový organizmus

Pôsobí na roztoče - zvlášť potom klieštikovce kurie, tzv. slepačie munky (Dermanyssus gallinae), aj ďalšie parazity v perí, kliešte, blchy, vši a lezúci hmyz - napr. mravce, rybenky domáce, stienky obyčajné, červotoč tabakový, potemník múčný, pilous ryžový a ďalšie.

Oblasť použitia

Prípravok sa používa napríklad v kurníkoch, holubníkoch, hospodárskych usadlostiach (na záhrade aj v domácnosti), hydinárňach, ale je možné používať aj v stajniach (konských, s hovädzím dobytkom, s ošípanými). Vhodný na plochy na všetky miesta výskytu parazitov ako sú podlahy vrátane všetkých medzier, steny i stropy, klietky, bidlá, znášadlá z vonkajšej strany, ale aj napríklad hnojové jamy. Prípravok nie je určený na aplikáciu na zvieratá, krmivo vrátane kŕmidiel a napájačiek. Prípravok odporúčame súčasne kombinovať s prípravkom vhodným na zvieratá.

Príprava

Prípravok je dodávaný v 1000 gramovom balení vo forme práškového koncentrátu, ktorý je pripravený na okamžité použitie formou rozptylu - suchá aplikácia, alebo je možné prípravok nariediť a aplikovať roztok formou náteru alebo postreku. Podľa Vašej potreby si sami zvoľte, akou formou budete aplikovať a prípadne aké množstvo prípravku budete potrebovať. 

Spotreba formou rozptylu - chov v klietke: 30 g na 1 m2, chov vo voliérach: 50g na 1m2, ostatné povrchy: 30-50 g na 1m2
Spotreba formou bariéry - 5-10 g na 1 m (2 mm na výšku a 0, 5-2 cm na šírku)
Spotreba formou postreku, náteru - 1/3 kremeliny + 2/3 litre vody = dostačujúca pre 4-podlažný klietkový systém
(obojstranný, cca 20 m)

Príklad roztoku pre formu postreku : na ošetrenie plochy je potrebné zmiešať 1000g prípravku SCHOPF EKTOSOL FOSSIL PUDER KONZENTRAT s 2 litrami vody. 

Aplikácia

Prípravok je možné používať aj v obsadených stajniach, iba zakryte všetky povrchy, ktoré by nemali byť ošetrené. Potom aplikujte prípravok metódou, ktorá vám vyhovuje. Po 5 až 8 dňoch sa odporúča celý proces opakovať. Ako preventívne opatrenie sa odporúča aplikáciu po cca 14 dňoch opakovať (30 g na 1 m2).

Formou rozptylu:  Práškový koncentrát sa aplikuje napríklad rukou v ochranných rukaviciach alebo za pomoci lopatky.

Formou postreku: Namiešaný roztok sa aplikuje napríklad pomocou vysokotlakového čističa alebo chrbtového postrekovača

Formou náteru: Namiešaný roztok sa aplikuje napríklad pomocou plochého štetca

Účinnosť

Prípravok na zlepšenie životného prostredia zvieratpo aplikácii okamžitý účinok. Prípravok pôsobí kontaktne a narúša ochrannú povrchovú vrstvu tela hmyzu, ktorý môže uhynúť v dôsledku dehydratácie. Prípravok spoľahlivo pôsobí aj pri vysokej vlhkosti vzduchu. Napríklad pri vonkajšom použití po dažďových zrážkach sa prípravok rozpustí, avšak po jeho ďalšom uschnutí sa opätovne vytvoria malé kryštáliky prípravku. Prípravok tak opäť účinkuje rovnakým spôsobom, tj. nestráca po daždi účinok. V prípade potreby je možné pripravený roztok odstrániť vodou s umývacím prostriedkom.

Odporúčanie predajcu

POZOR! Prípravok nie je určený na aplikáciu na zvieratá, krmivo vrátane kŕmidiel a napájačiek! Prípravok odporúčame súčasne kombinovať s prípravkom vhodným na zvieratá. Vhodné doplňujúce prípravky nájdete nižšie:

Návod na obsluhu na stiahnutie:
PDF s logom A1SCHOPF EKTOSOL KIESELGUR 1kg - etiketa

Hmotnosť 1.2 kg
Kat. desinsenkce Klieštikovci - slepačie munky, Kliešťata, blchy, vši a zákožky
Kat. desinsenkce Mravce, Rybenky, stínky
Hubenie klieštikovcov Klieštikovci - slepačie munky, Kliešťata, blchy, vši a zákožky, Mravce, rybenky, ploštice
Hubenie klieštikovcov Na plochy
Hubenie klieštikovcov Áno