Automatická liaheň na vajcia CIMUKA HB700S AUTOMATIC - s doliahňou hydiny + v balení DARČEK a DOPRAVA ZDARMA v hodnote 257,77€

 
+ Doprava zdarma Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Najmodernejšia liaheň na vajcia na trhu
vhodná na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny
s automatickým systémom otáčania - TurnX
s kapacitou liahnutia až 700 slepačích vajec
univerzálne rošty na rôzne druhy vajec
s kontrolným alarmom teploty a vlhkosti
zvukové upozornenie pri prekročení hodnôt
s automatickou reguláciou teploty
digitálne nastavenie s presnosťou na 0,1 ° C
s automatickou reguláciou vlhkosti
digitálne nastavenie s presnosťou na 1%
s funkciou aktívneho periodického chladenia vajec
s teplomerom

s vlhkomerom
s vnútorným osvetlením
s externým čidlom izbovej teploty

Dostupnosť SKLADOM (1 ks)
Môžeme doručiť do
25.7.2024
€1 749,99    
Kód tovaru 0251
Kategória Liahne Cimuka HB
Záruka 2 roky
 

Profesionálna automatická liaheň na vajcia CIMUKA HB700S

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 700 slepačích vajec, teplomer a vlkomer, automatická regulácia teploty a vlhkosti, alarm. Jedná sa o plne automatickú liaheň na vajcia s až neuveriteľnou kapacitou. Táto univerzálna liaheň má rošty pre všetky druhy vajec a pritom funguje bezchybne aj ako doliaheň. Prvotriedna liaheň je vyrobená z dvojitého hliníkového plášťa s kvalitnou tepelnou izoláciou a je riadená moderným digitálny panelom, s ktorým bude liahnutie úplne bez starostí. Tých najlepších výsledkov dosiahnete vďaka automatickej regulácii teploty (36,6-38,3°C) a vlhkosti (40-80%) s vysokou presnosťou, automatickému otáčanie vajec v 1 hod intervale, unikátnu funkciu automatického chladenia vajec a to všetko pod kontrolou zvukového alarmu. Praktická predné aj zadné dvierka a vnútorné osvetlenie využijete nielen pri údržbe a čistení, aby Vám liaheň slúžila dlhé roky.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 482 736 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny

Kapacita liahne CIMUKA HB700S

Kapacita liahne: 700 slepačích, 1980 prepeličích, 300 husacích, 480 kačacích alebo 960 bažantích vajec. 


Systém otáčania vajec

Otáčanie vajec v liahni je zabezpečené pomocou automatického systému otáčania vajec TurnX. Pomocou tohto systému sú vajcia pravidelne a veľmi jemne otáčané v 1 hodinových intervaloch. Systém TurnX je vyrobený z chrómovej ocele a je veľmi jednoduchý na údržbu. Motor systému je napájaný pomocou samostatného adaptéru s veľmi nízkou spotrebou. Súčasťou balenia sú univerzálne rošty na rôzne druhy vajec. V týchto roštoch je možné liahnuť rôzne veľkosti vajec (od prepeličích až po husacie vajcia), ktoré sa umiestňujú do roštu a upevnia sa za pomoci deliacich líšt, ktoré sú samozrejme súčasťou balenia - ku každému roštu je v balení 10ks deliacich líšt.

Pokiaľ chcete liaheň využiť zároveň ako doliaheň hydiny, potom je potrebné na posledné 2-3 dni inkubácie vyňať z roštu deliace lišty a pripevniť naň kryt (ktorý je súčasťou balenia), a tým Vám vznikne košík na doliahnutie vajec. Vajcia sa v posledných dňoch už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol v hydinu, a preto je nevyhnutné zastaviť otočný systém vo vodorovnej polohe, a otáčanie vypnúť.

System otacanie  vajec CIMUKA HB700S


Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 36,6 do 38,3°C s presnosťou na 0,1°C za pomoci ovládacieho panela elektronickej riadiacej jednotky viď. obrázok nižšie. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a vlhkosti, ovládacími tlačidlami pre potrebné nastavenia liahne a alarmom, ktorý vyvoláva poplach v prípade prekročenia nastavenej nízkej alebo vysokej hodnoty.

Nastavenie a kontrola teploty a vlhkosti v liahni CIMUKA HB C a  S


Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať automaticky v rozsahu od 40 do 80% s presnosťou na 1% za pomoci ovládacieho panela elektronickej riadiacej jednotky viď vyššie. Aby bolo možné vlhkosť regulovať automaticky, je potrebné pred začiatkom liahnutie doplniť vodu do jednotlivých zásobníkov, z ktorých sa následne voda postupne odparuje a vytvára tak podľa nastavených hodnôt požadovanú vlhkosť. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Liaheň je vybavená spodným zásobníkom, do ktorého sa voda dolieva ručne podľa návodu (čím viac vody v spodnom zásobníku, tým bude vlhkosť vyššia) a horným zásobníkom vody (4 litrová nádržka), do ktorého treba tiež dolievať v priebehu inkubácie vodu ručne a z neho je potom voda automaticky prečerpávaná do patentovanej systému HUMISONIC, ktorý si už riadi vlhkosť podľa nastavených hodnôt.

system_humisonic_cimuka_HB


Funkcia aktívneho periodického chladenia vajec

U hydiny, kde je potreba v priebehu liahnutia ochladzovať a následne rosiť vajcia, využijete funkciu aktívneho periodického chladenia, ktorá automaticky podľa nastavenia dokáže znížiť v pravidelných intervaloch teplotu aj vlhkosť na nízke hodnoty, a tým ochladiť vajcia a simulovať správanie hydiny, ktorá počas liahnutia na určitú dobu opúšťa hniezdo, aby sa napila a nasýtila. Na konci fázy ochladzovania si liaheň automaticky zvýši vlhkosť, aby simulovala rosenie vajec, ku ktorému dochádza v prírode tak, že sa hydina počas prestávky namáča a následne takto mokrá nasadá späť na vajcia.


Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi
pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFAutomatická liaheň na vajcia CIMUKA HB700S AUTOMATIC - s doliahňou hydiny

Prekvapenie pre Vás

Ako darček od nás dostanete zadarmo kŕmidlo a napájačku v hodnote €7,98,-:

1x Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá CIMUKA FD-SRT-01 - s mriežkou proti plytvaniu krmiva, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - kŕmidlo

1x Klobúková napájačka pre kurčatá - CIMUKA DR-350 - 350ml, plastová - s miskou a 350ml zásobníkom, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - napájačka

Hmotnosť 50 kg
Kat. a podkat. liahne Profi - skriňová
Kat. a podkat. liahne 180 - 700
Kat. a podkat. liahne Automatické
Kat. a podkat. liahne Liaheň a doliaheň
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Automatická
Kapacita otočného roštu 700 slepačích vajec
- 960 bažantích vajec
--- 1980 prepeličích vajec
---- 300 husacích vajec
Regulácia teploty Áno - digitálne
Rozsah teploty 36,6 - 38,3 ° C
Ukazovateľ teploty Áno - s presnosťou na 0,1 ° C
Regulácia vlhkosti Áno - automaticky
Rozsah vlhkosti 40 - 80%
Ukazovateľ vlhkosti Áno - s presnosťou na 1%
Funkcia aktívneho periodického chladenia áno
Priemerný dodávaný príkon 160 W
Maximálny dodávaný príkon 425 W
Napájacie napätie 230 V, 50HZ
Rozmery 54 x 86 x 180 cm