Presvetlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V

 
  • 1 z 2
 

Presvetlovačka vajec na overenie vajec v priebehu inkubácie, pre rýchle zistenie oplodnených a neoplodnených vajec, napájanie na 230V. Ak plánujete domáce liahnutie kurčiat či kačíc, máme pre Vás super tip. Táto praktická prosvětlovačka je základnou pomôckou každého chovateľa. Prehliadačka vajec je vyrobená z veľmi kvalitného a odolného plastu.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
18.4.2024
Bežná cena €19,99
Ušetríte €3 (–15 %)
€16,99    
Kód tovaru 0089
Kategória Prehliadačky vajec
Záruka 2 roky
 

Presvetlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V

Unikátna presvetlovačka vajec vhodná ku kontrole vajec v priebehu inkubácie. Prosvětlovačka je vybavená dostatočne silnou žiarovkou, ktorá presvieti škrupinu a Vy tak môžete jednoducho rozlíšiť, či sú Vaše násadové vajíčka oplodnené alebo nie. Presvetlovačka má praktický otvor, do ktorého vajce pri presvecovaní pohodlne uložíte. Kvalitná prehliadačka vajec je napájaná priamo z elektrickej energie na 230V, a tak nemusíte myslieť na výmenu batérií.

Pre aké druhy vajec je presvetlovačka vhodná

Presvetlovačka CLEO OVOSCOP má nad žiarovkou otvor, do ktorého pri presvetľovaní pohodlne usadíte slepačie a kačacie vajcia.

cleo ovoscop

Kontrola násadových vajec

Prvá kontrola oplodnenosti vajec prebieha na konci prvej tretiny liahnutia, teda u slepačích vajec je to 8 deň. Vajcia krátko presvietime tak, aby svetlo prenikalo cez škrupinu. V zdravom a oplodnenom vajci je krásne zreteľná cievna štruktúra s postupne sa vyvíjajúcim embryom, na rozdiel od neoplodnených vajec, ktoré zostávajú zakalené. Neoplodnené vajcia alebo uhynuté zárodky je potreba po presvietení z liahne vyradiť. Kontrola vajec je veľmi dôležitým bodom domáceho liahnutia, pretože v prípade nevyradenia týchto chybných vajec môže dôjsť k šíreniu chorôb v liahni a tým aj výraznému zníženiu liahnivosti vajec.

Oplozené vejce (2)

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Presvetlovačka vajec CLEO OVOSCOP 230V

Hmotnosť 0.23 kg
kat. presvetlovačky Slepačí, Kačacie
Kat. presvetlovačky 230 V
kat. presvetlovačky Žiarovka