Elektrický šrotovník na obilie ETM - HP 1,2kW + v balení DARČEK v hodnote 29,99€

 
  • 1 z 4
 

Veľmi kvalitný šrotovník na mletie obilia, strukovín a iných plodín, vhodný na prípravu domácej kŕmnej zmesi. Elektrický šrotovník s motorom o výkone 1,2 kW s dlhou životnosťou motora, s tepelnou ochranou proti prehriatiu, s hodinovým výkonom 25-170kg/hod podľa použitého sita a druhu zrna. Kladivkový šrotovník je dodávaný s namontovaným sitom s priemerom 7mm a ako darček dostanete navyše ďalšie tri sitá s veľkosťou 1,5 - 2,5 - 5mm + kľúč k výmene sít. Elektrický mlynček je vybavený zásobníkovým barelom o kapacite 50l. Elektrický šrotovník na obilie ETM je spoľahlivý produkt, ktorý patrí k špičke v odbore a budete z neho nadšení. Súčasťou balenia je samozrejme aj slovenský návod.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
20.6.2024
Bežná cena €275,99
Ušetríte €90 (–32 %)
€185,99    
Kód tovaru 0204
Kategória Šrotovníky na obilie
Záruka 2 roky
 

Elektrický šrotovník na obilie ETM - HP 1,2kW

Šrotovník na obilie, strukoviny a iné plodiny, hodinový výkon 25-170kg/hod podľa hrubosti sita, 50l zásobníkový barel, výkon 1,2kW. Jedná sa o veľmi užitočného pomocníka každého chovateľa so skvelým pomerom ceny a kvality. Špičkový elektrický šrotovník Vám behom chvíľky namelie obilie, strukoviny, kukuricu, ryžu a ďalšie plodiny na vlastný domáci šrot. Šrotovník má veľmi výkonný motor s ochranou proti prehriatiu, takže sa nemusíte nijako obmedzovať a ísť do toho naplno a bez obáv. Kladivkový šrotovník je dodávaný s namontovaným sitom s priemerom 7mm a ako darček dostanete ďalšie tri sitá s veľkosťou 1,5-2,5-5mm + kľúč k ich jednoduchej výmene podľa Vašich potrieb. Každý ište ocení, že si šrot môže ihneď po namletí uskladniť v 50l zásobníkovom barele a uzavrieť vekom s poistným zámkom. Šrotovník na obilie sa veľmi ľahko čistí a udržuje a bude Vám slúžiť po mnoho rokov.

✅ Klady

  • Testované v praxi
  • Pri používaní nepráši
  • Veľký uzatváratelný barel na zmes
  • Ľahký a jednoducho prenosný 
  • Praktický darček ku šrotovníku zdarma 
  • Nenáročný na údržbu

❌ Zápory

  • Pri testovaní sme žiadne zápory nenašli


Násypka šrotovníka

Násypka šrotovníka je v tvare lievika, ktorý automaticky napomáha plynulému pohybu šrotovanej suroviny dovnútra smerom k nožom, ktoré surovinu zošrotujú na požadovanú hrubosť podľa zvoleného sita.

Elektrický šrotovník je vhodný na šrotovanie kukurice, pšenice, ovsa, raže, jačmeňa, ryže, prosa, fazule, hrachu a iných plodín. Je možné používať aj na šrotovanie sladu na výrobu piva či k spracovaniu bylín a plodov pre prípravu čajov.

ETM b

POZOR! - nie je určený pre spracovanie olejnín (upchali by sa sitá).


Výkon šrotovníka

Výkon šrotovníka sa odvíja od zvolenej hrubosti daného sita a pohybuje sa v rozmedzí 25 - 40 - 90 - 170kg/hod - čím väčšia hrubosť, tým vyššia rýchlosť šrotovania. Kladivkový šrotovník je dodávaný s namontovaným sitom s priemerom 7mm a ako darček dostanete navyše ďalšie tri sitá s veľkosťou 1,5 - 2,5 - 5mm + kľúč k výmene sít. Celkom budete teda mať k dispozícii 4 sitá.

srotovnik-darcek-sita-li-lia

Zásobníkový barel na šrot

Akonáhle bude surovina zošrotovaná podľa zvoleného sita na požadovanú hrubosť, prepadne do zásobníkového barelu, ktorý má objem 50l. Po ukončení šrotovania je možné barel uzavrieť vekom s poistným zámkom a v tomto barele suroviny uchovávať po dobu potreby.

Zásobníkový barel na šrot

Ukážka z praxe

Praxe-srotovnik-etm-ets


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDF Elektrický šrotovník na obilie ETM - HP 1,2kW

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
"Praktického pomocníka na výrobu vlastnej kŕmnej zmesky ocení nejeden chovateľ domácich zvierat. Či chováte hydinu, alebo aj prasiatko na výkrm a chceli by ste im dopriať kvalitnú zmesku alebo len prilepšiť tú existujúcu, tak Vám tento šrotovník vrelo odporúčam. Nameliete na ňom ako pšenicu pre sliepky, tak aj kukuricu pre ošípané.
Čo sa mi na ňom páči, je jeho flexibilita, že nemusíte mlet každú obilninu alebo strukovinu zvlášť, pokojne si to môžete namiešať a namlet dohromady. Alebo si môžete namlet niečo do barelu a niečo zvlášť do vedra. Mlynček stačí iba položiť na vedro alebo inú nádobu. S akýmkoľvek prenášaním šrotovníka nebude problém, pretože nie je zbytočne ťažký oproti starým kladivkovým šrotovníkom. Uzatvárateľný barel k mlynčeku je za mňa obrovské plus. Pretože si potom šrot, alebo zmesku jednoducho uskladníte na neskôr a ochránite ju pred vlhkom alebo škodcami aj vďaka poistnému zámku.
Výhodou je vysoká odolnosť kladivkového noža. Materiál noža je kvalitný a odolný, takže aj po častom a dlhšom používaní melie stále skvelo. Pod nožom má šrotovník predpripravené 7 mm sito vhodné na hrubšie šrotovanie kukurice alebo strukovín. K dispozícii sú ďalšie tri sitá 1,5-2,5-5 mm, vďaka ktorým si zvolíte hrubosť zmesky podľa vlastných potrieb. Napríklad najjemnejšie sito namelie zmesku na drobné kúsočky, ktoré sú skvelé pre kuriatka."
Hmotnosť 9.5 kg
Kat. šrotovníky 1,2kW
Kat. šrotovníky 50l