Automatické otváranie a zatváranie kurína JOSTechnik HK-Bat - časovač, svetelný senzor, nosnosť až 2kg

 
  • 1 z 2
 

Automatické otváranie/zatváranie
pre dvierka až do 2 kg, 
svetelný senzor, časovač, 
prehľadný LCD displej v českom jazyku, 
funkcia ručného otvárania/zatvárania, 
funkcia núdzového otvorenia dvierok
vhodné až do teploty -30°C, 
napájanie: 4xAA batérie / 6V adaptér,
rozmery jednotky: 12x12x5,5cm. 

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
17.7.2024
€154,99    
Kód tovaru 0368
Kategória Automatické dvierka na kurín JOSTechnik
Záruka 2 roky
 

Automatické otváranie a zatváranie kurína JOSTechnik HK-Bat

Automatické otváranie a zatváranie kurína, časovač, svetelný senzor, núdzové otváranie, váha dvierok do 2 kg, napájanie na batérie alebo zo siete. Jedná sa praktické zariadenie zaisťujúce pohodlie pre chovateľov. Jednotka pre automatické otvaranie a zatvaranie kurína disponuje niekoľkými užitočnými funkciami ako je svetelný senzor, programovateľný časovač alebo núdzové otváranie dvierok. Nastavenie programov je pritom veľmi jednoduché pomocou prehľadného displeja v českom jazyku. Toto zariadenie je určené na zdvíhanie dvierok do hmotnosti 2 kg (dvierka nie sú súčasťou balenia). . Automatické otváranie kurína je napájané 4xAA batériami alebo cez 6V adaptér priamo zo siete (batéria aj adaptér súčasťou balenia).

Menu je v českom jazyku, a preto je nastavenie zariadenia naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný slovenský návod.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte v noci báť, že Vaše sliepky napadne líška alebo iný predátor, pokiaľ zabudnete dvierka kurína zavrieť. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, pokoj a tiež ochranu pre sliepky.

JOSTechnik HK-Bat ponúka niekoľko praktických funkcií:

  • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť a v koľko zavrieť.
  • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora a taktiež túto funkciu môžete kombinovať s časovačom. Pokiaľ plánujete automatické otváranie kurína umiestniť dovnútra kurína alebo na veľmi tmavé miesto, je možné k jednotke pripojiť externý svetelný senzor, ktorý vyvediete na vhodnejšie miesto.
  • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla
  • Funkcia núdzového otvorenia dvierok - dvierka sú vybavené špeciálnou ochrannou funkciou, ktorá reaguje na situáciu, pokiaľ sa počas uzatvárania dvierok pod nimi nachádza akékoľvek zviera. Akonáhle dvierkam bráni čokoľvek v ceste, motor sa automaticky zastaví a dvierka sa ihneď opäť otvoria. Uzatváranie sa takto niekoľkokrát automaticky opakuje, pokiaľ dvierkam v ceste nič nebráni. Tento unikátny systém zaisťuje absolútne bezpečie a nie je možné, aby dvierka hydinu akokoľvek zranila.

 

Technické prevedenie

JOSTechnik HK-Bat FH je vybavený motorčekom, ktorý dokáže zdvihnúť dvierka s hmotnosťou až 2 kg. (Dvierka nie sú súčasťou balenia). Prístroj je vybavený odolným puzdrom, a tak zaisťuje ochranu pri poveternostných podmienkach. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na LCD displeji. LCD displej prejde po určitej dobe nečinnosti do "režimu spánku", aby sa zvýšila životnosť displeja. Zariadenie znova "prebudíte" stlačením akéhokoľvek tlačidla. Rozmery jednotky jsou: 12x12x5,5 cm

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou ceruzkových 4xAA batérií alebo priamo zo siete cez 6V adaptér. Batérie aj adaptér sú súčasťou balenia. Životnosť týchto batérií je až 1 rok. Priamo na displeji sa zobrazuje ukazovateľ, vďaka ktorému si ľahko overíte stav nabitia batérií. Po výmene je životnosť určená podľa kvality batérie. Nepoužívajte 9V batérie, môžu prístroj poškodiť!

Napajanie JOSTechnik

Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Automatické otváranie kurína jednoducho pripevníte na vonkajšiu stranu vášho kurníka pomocou dodaného príslušenstva, pripojíte kábel k dvierkam kurníka, nastavíte časovač alebo svetelný senzor a môžete si dať nohy nahor. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Automatické otvárania a zatvárania kurína JOSTechnik HK-Bat


Hmotnosť 0.2 kg
Automaticke dvierka Jednotka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Batérie, Adaptér na 230 V
Automaticke dvierka 2 kg