Automatické otváranie a zatváranie kurína KERBL - časovač, svetelný senzor, nosnosť až 2,5 kg

 

Automatické otváranie/zatváranie
pre dvierka až do 2,5 kg, 
kladkový systém otvárania, 

svetelný senzor, časovač, 
prehľadný LCD displej, 
funkcia ručného otvárania/zatvárania, 
napájanie: 4xAA batérií / 6V adaptér,
rozmery jednotky: 12x12,5x8cm.  

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
17.7.2024
€133,99    
Kód tovaru 0403
Kategória Automatické dvierka na kurín Kerbl
Záruka 2 roky
 

Automatické otváranie a zatváranie kurína KERBL

Automatické otváranie a zatváranie kurína, časovač, svetelný senzor, váha dvierok do 2,5 kg, napájanie na batérie alebo zo siete na 230V. Ide o skvelého pomocníka každého chovateľa. Jednotka pre automatické otváranie a zatváranie kurína disponuje užitočnými funkciami ako je svetelný senzor alebo programovateľný časovač. Nastavenie programov je pritom veľmi jednoduché pomocou prehľadného displeja. Toto zariadenie je určené na zdvíhanie dvierok do hmotnosti 2,5 kg (dvierka nie sú súčasťou balenia). Automatické otváranie kurína je napájané 4xAA batériami alebo cez 6V adaptér priamo zo siete (batérie aj adaptér súčasťou balenia).

Súčasťou balenia je ovládacia jednotka, napájací adaptér, batéria, svetelný senzor, kladkový systém a slovenský návod.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

✅ Klady

  • Jednoduché nastavenie podľa slovenského návodu 
  • Jednoduché ovládanie zvládne naozaj každý 
  • Rôzne možnosti umiestnenia modulu pre ľahší prístup
  • Môžete využiť otváranie na svetelný senzor aj časovač 
  • Vďaka ručnému ovládaniu otvoríte, alebo zatvorte dvierka, kedy potrebujete mimo aj nastavený čas 
  • K modulu môžete pripevniť vlastné dvierka až do 2,5 kg.

❌ Zápory

  • Zatiaľ sme žiadne nenašli 

 

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte báť, že Vaše sliepky v noci napadne líška alebo iný predátor, pretože zariadenie za Vás kurín vždy včas bezpečne uzavrie. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, kľud a tiež ochranu pre sliepky.

Automatické otvárnie a zatváranie kurína Kerbl ponúka nasledujúce funkcie:

  • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť a v koľko zavrieť. Čas na otváranie a zatváranie dvierok môžete nastaviť iný v pracovné dni a iný cez víkend.
  • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. Svetelný senzor reaguje na svetlo s oneskorením, aby zabránil nežiaducemu otvoreniu pri okamihu svetla napr. baterka alebo svetlo od auta.
  • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla.


Technické prevedenie

Zariadenie je vybavené motorčekom, ktorý dokáže zdvihnúť dvierka s hmotnosťou minimálne 0,5 kg a maximálne 2,5 kg. Dvierka nie sú súčasťou balenia! Maximálna výška zdvihu je 60 cm. Rozmery jednotky sú: 12x12,5x8 cm.

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou ceruzkových 4xAA batérií alebo priamo zo siete cez 6V adaptér. Batérie aj adaptér sú súčasťou balenia. Životnosť batérií je určená podľa kvality batérie. Nepoužívajte 9V batérie, môžu prístroj poškodiť!

Napájení kerbl

Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.

Ukážka z praxe:

Automaticke-otváranie-kurína

 

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Automatické otváranie a zatváranie kurína KERBL

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
"Trend automatických otváraní kurínov je v plnom prúde a ja sa ani nedivím, má to svoje nemalé plusy. Pri výbere rozhodne neprehliadnite toto otváranie, ktoré ponúka skvelé vychytávky, kedy nebudete musieť riešiť nedostatok miesta nad dvierkami. Alebo pokiaľ chcete na dovolenku, nemusíte zháňať niekoho, kto Vám bude otvárať/zatvárať sliepky.
Klasické automatické otvárania kurína sú usporiadané tak, že modul je nad dvierkami, ktoré vyťahuje a spúšťa. Čo ale v prípade, že nad dvierkami nemáme dostatok miesta? Tu prišiel výrobca so skvelým riešením prídavných kladiek, ktoré umožnia umiestnenie modulu pokojne aj vedľa dvierok, alebo tam, kde k nemu budete mať najjednoduchší prístup. Modul s pomocou kladiek jednoducho navinie lanko bez najmenších problémov. Pre Vás potom bude jednoduchšie nastavenie dvierok na prehľadnom displeji pomocou tlačidiel.
Modul ponúka niekoľko funkcií otvárania, z ktorých je možné vyberať. Pri programovateľnom časovači oceňujem víkendový režim, kedy si môžete nastaviť iné otváranie oproti zvyšku týždňa. Môžete si tak prispať a ísť sliepky nakŕmiť neskôr v čase víkendového otvárania kurína. Nemôžem nespomenúť externý svetelný senzor, ktorý si môžete pripevniť kde potrebujete, aby mohol ľahko zaznamenať dlhodobé zmeny svetla a otvoriť/zatvoriť kurín v správnom čase. Na Vás je potom iba zapojiť modul do siete (alebo vložte batérie), pripevniť dvierka, nastaviť si funkciu otvárania a užívať si Váš plne automatický nadčasový kurín. Spokojné sliepky budú v noci v bezpečí, aj keď odídete na víkend preč."
Hmotnosť 1 kg
Automaticke dvierka Jednotka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Batérie, Adaptér na 230 V
Automaticke dvierka 2 kg