🚛 NAKÚPTE NAD 200 € A ZÍSKAJTE DOPRAVU ZADARMO! | EXPRESNÁ DOPRAVA AŽ K VÁM DOMOV! 🚛

BIO křemenitý práškový koncentrát na hubenie klieštikovcov SCHOPF EKTOSOL FOSSIL PUDER KONZENTRAT, 1kg - k aplikácii na plochy

 
  • 1 z 2
 

Veľmi účinný BIO prípravok k likvidácii klieštikovcov u sliepok, roztočov v peria hydiny - kliešťom, blchám, všiam a ďalšiemu lezúcemu hmyzu - mravce, rybenky, stinky, atď., 1000g koncentrátu = možnosť aplikácie formou náteru, postreku alebo rozptylu na plochu, s takmer okamžitým účinkom (počas 360 minút), dlhodobý účinok aj po daždi, vhodný aj pre BIO farmy, účinná látka Oxid kremičitý amorfný - Kremelina.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
3.10.2023
Bežná cena €27,79
Ušetríte €7,80 (–28 %)
€19,99    
Kód tovaru 0199
Kategória Hubenie roztočov-klieštikovcov
Záruka 2 roky
 

BIO křemenitý práškový koncentrát na hubenie klieštikovcov SCHOPF EKTOSOL FOSSIL PUDER KONZENTRAT, 1kg

BIO prípravok k likvidácii klieštikovcov u sliepok, práškový koncentrát, takmer okamžitý účinok, 600m2, 1 kg, Oxid kremičitý amorfný. Ak hľadáte účinný prípravok, ktorý zahubí všetky nebezpečné parazity ako sú čmelíci, kliešte, blchy, vši, ploštice či mravce, rybenky, atď., máme pre Vás spoľahlivé a navyše bezpečné riešenie. Kremenitý prášok, čiže kremelina zlikviduje všetky tieto parazity v kurnících, stajniach, ale aj na záhrade. Kremelinu môžete ihneď aplikovať formou rozptylu, alebo ju pre menšiu spotrebu najprv zriediť vodou a až potom ju nanášať na všetky potrebné miesta formou postreku alebo náteru. Prírodná účinná látka prináša dlhodobú ochranu ošetrených miest aj po daždi a vďaka BIO certifikácii je vhodná aj pre biofarmy.

✅ Klady

  • Prípravok je BIO 
  • Takmer okamžitý účinok 
  • Dá sa aplikovať popraškom aj ako vodný roztok postrekom alebo náterom 
  • Vydrží aj dážď, po uschnutí funguje ako má 
  • Funguje skvelo proti klieštikovcom, mravcom a inému hmyzu 

❌ Zápory

  • Nedoporučujeme aplikovať na nábytok a látky 


Cieľový organizmus

K hubenie roztočov - zvlášť potom klieštikovcov kurích, čmelílkov alebo tiež slepačích munek (Dermanyssus gallinae), i ďalších parazitov v peria, kliešťom, blchám, všiam a lezúceho hmyzu - napr. mravce, rybenky domáci, stinky všeobecné, červotoč tabakový, potemníka múčny, pilous ryžový a ďalšie.


Oblasť použitia

Prípravok sa používa napríklad v kurnících, holubníkoch, hospodárskych usadlostiach (na záhrade iv domácnosti), hydinárňach, ale je možné používať tiež v stajniach (konských, s hovädzím dobytkom, s ošípanými). Vhodný na plochy na všetky miesta výskytu parazitov ako sú podlahy vrátane všetkých medzier, steny a stropy, klietky, bidla, snášedla z vonkajšej strany, ale aj napríklad hnojové jamy. Prípravok nie je určený na aplikáciu na zvieratá, krmivo vrátane kŕmidiel a napájačiek. Prípravok odporúčame súčasne kombinovať s prípravkom vhodným na zvieratá.


Príprava

Prípravok je dodávaný v 1000 gramovom balenie vo forme práškového koncentrátu, ktorý je pripravený na okamžité použitie formou rozptylu - suchá aplikácia alebo je možné prípravok zriediť a aplikovať roztok formou náteru alebo postreku. Podľa Vašej potreby si sami vyberte, akou formou budete aplikovať a prípadne aké množstvo prípravku budete potrebovať. 

Spotreba formou rozptylu - cca 30-50g na 1m²
Spotreba formou bariéry - cca 5-10 g na 1m (2 mm na výšku a 0,5-2 cm na šírku)
Spotreba formou postreku, náteru - cca 50-100ml roztoku na 1m² 

Príklad roztoku pre formu postreku: na ošetrenie 50-100m² treba zmiešať 1000g prípravku SCHOPF EKTOSOL FOSSIL PUDER KONZENTRAT s 5 litrami vody.. 


Aplikácia

Prípravok je možné používať aj v obsadených stajniach, iba zakryte všetky povrchy, ktoré by nemali byť ošetrené. Potom aplikujte prípravok metódou, ktorá vám vyhovuje. Po 5 až 8 dňoch sa odporúča celý proces opakovať. 

Formou rozptylu a bariéry: Práškový koncentrát sa aplikuje napríklad rukou v ochranných rukaviciach alebo za pomoci lopatky.

Formou postreku: Namiešaný roztok sa aplikuje napríklad pomocou vysokotlakového čističa alebo chrbtového postrekovače

Formou náteru: Namiešaný roztok sa aplikuje napríklad pomocou plochého štetca alebo valčeka

 
Účinnosť

Prípravok na ničenie roztočov a lezúceho hmyzu má po aplikácii takmer okamžitý účinok (počas 360 minút). Prípravok pôsobí kontaktne a narušuje ochrannú povrchovú vrstvu tela hmyzu, ktorý následne hynie v dôsledku dehydratácie. Prípravok spoľahlivo pôsobí tiež pri vysokej vlhkosti vzduchu. Napríklad pri vonkajšom použití po dažďových zrážkach sa prípravok rozpustí, avšak po jeho ďalšom uschnutí sa opätovne vytvoria malé kryštáliky prípravku. Prípravok tak opäť účinkuje rovnakým spôsobom, tj. nestráca po daždi účinok. V prípade potreby je možné pripravený roztok odstrániť vodou s umývacím prostriedkom.


Odporúčania predajca

POZOR! Prípravok nie je určený na aplikáciu na zvieratá, krmivo vrátane kŕmidiel a napájačiek! Prípravok odporúčame súčasne kombinovať s prípravkom vhodným na zvieratá. Vhodné doplňujúce prípravky nájdete nižšie:


Návod k obsluhe na stiahnutie:

A1 logo PDFEKTOSOL FOSSIL PUDER KONZENTRAT, 1KG - etiketa


Hodnotenie tovaru

SCHOPF BIO EKTOSOL FOSSIL PUDER 1kg Recenzia

Hmotnosť 1.2 kg
Kat. desinsenkce Klieštikovci - slepačie munky, Kliešťata, blchy, vši a zákožky
Kat. desinsenkce Mravce, Rybenky, stinky, Ploštice
Hubenie klieštikovcov Klieštikovci - slepačie munky, Kliešťata, blchy, vši a zákožky, Mravce, rybenky, ploštice
Hubenie klieštikovcov Na plochy
Hubenie klieštikovcov Áno