Kurín pre sliepky POLLY CHALET 4XL + DOPRAVA ZDARMA až na Vašu adresu v hodnote 69,99€

 
+ Doprava zdarma Zväčšiť
 • 1 z 8
 

Kurín pre sliepky na chov 15-20 sliepok o rozmeroch 194x120x110 cm. Jedná sa o veľmi priestranný kurín, ktorý je vybavený štyrmi hradmi, štyrmi vonkajšími znáškovými hniezdami a výklopnou strechou. Kurín je vyrobený z vysoko kvalitného HPL laminátu, ktorý je naozaj pevný, hladký, ľahko sa udržuje a je veľmi odolný proti napadnutiu rôznymi parazitmi, najmä kliešikovci.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
17.4.2024
Bežná cena €1 199,99
Ušetríte €280 (–23 %)
€919,99    
Kód tovaru 0447
Kategória Kuríny pre sliepky z HPL laminátu
Záruka 2 roky
 

Kurín pre sliepky POLLY CHALET 4XL

Kurín pre sliepky, pre 15-20 sliepok, 4 vonkajšie znáškovej hniezda, 4 bidlá, výklopná strecha pre ľahké čistenie, 194x120x110 cm. Ak chcete vašim sliepkam zabezpečiť dostatočne priestranné útočisko, potom neprehliadnite tento kurín. Pre nočný odpočinok majú sliepky k dispozícii štyri bidlá. Na znášanie vajec sú pripravené štyri vonkajšie znáškovej hniezda. Odoberanie vajec je preto veľmi pohodlné iba pomocou zdvihnutia strechy hniezda. Kvalitný kurín ochráni sliepky pred všetkými poveternostnými vplyvmi aj pred predátormi. Zároveň kurín zaistí optimálnu teplotu v letných aj zimných mesiacoch vďaka prirodzenej tepelnej izolácii. Čistenie kurína zvládnete behom chvíľky vďaka výklopnej streche. Kurín vyrobený z veľmi kvalitného a odolného materiálu Vám bude robiť radosť dlhé roky.

Kurín ľahko zložíte bez akéhokoľvek náradia pomocou prehľadného obrázkového návodu.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

POLLY CHALET 4 XL TEXT

Rozmery kurína pre sliepky

Vonkajšie rozmery celého kurína sú 194x120x110 cm. Vnútorné rozmery kurína sú 115x102,5 cm, a tak kurín poskytuje pohodlie až pre 20 klasických nosníc.

✅ Klady

 • Kurín nevyžaduje takmer žiadnu údržbu
 • Unikátny HPL laminát skvele tepelne izoluje
 • Kurín nepohlcuje pachy a nepodlieha hnilobe
 • Hladký povrch bez škár uľahčí čistenie a likvidáciu parazitov
 • Do priestranného kurína sa zmestí až 20 sliepok
 • Vďaka odklápacej strieške ľahko odoberiete vajcia zo 4 znáškových hniezd
 • Bezpečnostné dvierka ochránia sliepky pred predátormi
 • Atraktívny dizajn, ktorý urobí parádu na každej záhrade

❌ Zápory

  • Zatiaľ sme žiadne nenašli


Vybavenie kurína

Kurín pre sliepky je vybavený štyrmi hradmi pre nočný odpočinok sliepok. Súčasťou kurína sú tiež štyri vonkajšie kukane, v ktorých budú mať sliepky dostatok priestoru a kľudu na znášanie vajec. Získavanie vajíčok pritom bude veľmi jednoduché, pretože na ich vyzdvihnutie stačí iba zdvihnúť strechu znáškových hniezd. Súčasťou balenia  bezpečnostné dvierka Polly Defender, na ktoré môžete v prípade záujmu jednoducho pripojiť automatické otváranie kurína. Automatické otváranie a zatváranie kurína nie je súčasťou balenia!

vybaveni-kurniku


Údržba a čistenie kurína

Kurín vyrobený z unikátneho materiálu nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu, okrem bežného čistenia. Čistenie kurína však zvládnete behom chvíľky vďaka výklopnej streche. Kurín je možné v prípade potreby jednoducho rozložiť a môžete ho umývať, čistiť a dezinfikovať akýmkoľvek čistiacim prostriedkom. Vzhľadom na to, že je materiál kurína hladký a naozaj ľahko sa čistí, je tento kurín veľmi odolný proti napadnutiu rôznymi parazitmi, roztočmi, najmä klieštikovci často sa vyskytujúcimi v bežných drevených kurínoch.

challet-dvojfotka

Vlastnosti materiálu kurína

Kurín je vyrobený z viacvrstvového HPL laminátu, ktorého unikátne vlastnosti si zamilujete. Kuríny vyrobené z extrémne odolného HPL laminátu spĺňajú mimoriadne požiadavky na zaťaženie a trvanlivosť. Tento špeciálny materiál zaisťuje vynikajúcu tepelnú odolnosť ako v lete, tak aj v zime. Prirodzene zateplený kurín pre sliepky tak odoláva slnku, dažďu, snehu, ľadu aj vetru. Kurín neabsorbuje žiadne pachy ani vlhkosť, a tak nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu, okrem bežného čistenia, ktoré je však veľmi jednoduché. Tento kurín má hmotnosť cca 62 kg, takže je veľmi odolný a stabilný aj vo veľmi silnom vetre. Kurín je však možné jednoducho zostaviť aj demontovať bez akéhokoľvek náradia vďaka patentovanému zámkovému systému, a tak nebude problém ho v prípade potreby premiestniť. Kurín má atraktívny design a inovatívne farebné prevedenie, ktoré skvele zapadne na každú záhradu. Kurín je dobre vetraný vďaka štrbinám umožňujúcim optimálnu cirkuláciu vzduchu. Samotný materiál nepodlieha hnilobe a vďaka jeho výnimočnej pevnosti máte istotu, že si kúpite kvalitný výrobok, ktorý Vám bude robiť radosť niekoľko rokov.

Ukážka z praxe

kurni-polly-challet-4xl-ukazka-z-praxe

Návod na montáž na stiahnutie:
A1 logo PDF
Kurín pre sliepky POLLY CHALET 4XL - montáž

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
"Ak ste začali chovať sliepky vo väčšom a už si chcete dať záležať na pohodlí nosníc, tak sa pozeráte na správny kurník. Je veľký, vo vnútri priestranný a so štyrmi hradami, to sú rozhodne veľké plusy pre chov 15-20 sliepok. A pre mňa najväčšie lákadlo sú 4 znáškové hniezda umiestnené zvonku. Nielen, že poskytnú dostatok miesta na znášanie vajec, ale nám poskytnú ten komfort jednoduchého zberu vajec. Jednoducho otvoríte striešku a pozbierate vajíčka bez ohýbania, bez lezenia po štyroch, bez zašpinenia šiat.
Kurníky z HPL laminátu sú moja srdečná záležitosť, nevyžadujú žiadne nástroje na montáž, jednoducho sa jednotlivé časti zložia do seba podľa návodu. Výhodou tohto materiálu sú aj jeho izolačné schopnosti, kedy chránia pred vetrom a vhodné podmienky budú mať sliepky aj v zime alebo v horúcom letnom dni.
Najväčší plus HPL laminátu je jeho ľahké čistenie, nie je nasiakavý ako drevo. A práve vďaka tejto jednoduchej údržbe a svojmu hladkému povrchu nie je tak náchylný na usadzovanie čmelíka, čo určite ocení nejeden chovateľ hydiny. K záveru by som dodala, že materiál kurníka je skoro nesmrteľný, takže sa oplatí investovať a kurník Vám poslúži roky."
Hmotnosť 70 kg
Kuríny 12-20
Kuríny 4
Kuríny Nie