Kurín pre sliepky POLLY CLASSIC 2XL + DOPRAVA ZDARMA až na Vašu adresu v hodnote 69,99€

 
+ Doprava zdarma Zväčšiť
 • 1 z 13
 

Kurín pre sliepky na chov 9-12 sliepok o rozmeroch 105x155x107 cm. Jedná sa o veľmi pohodlný kurín, ktorý je vybavený tromi hradmi, dvoma vonkajšími znáškovými hniezdami a výsuvným trusníkom pre ľahké čistenie. Kurín je vyrobený z vysoko kvalitného HPL laminátu, ktorý je naozaj pevný, hladký, ľahko sa udržuje a je veľmi odolný proti napadnutiu rôznymi parazitmi, najmä klieštikovci.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
17.4.2024
Bežná cena €979,99
Ušetríte €200 (–20 %)
€779,99    
Kód tovaru 0350
Kategória Kuríny pre sliepky z HPL laminátu
Záruka 2 roky
 

Kurín pre sliepky POLLY CLASSIC 2XL

Kurín pre 9-12 sliepok, 2 vonkajšie kukane, 3 hrady, vyberateľný trusník pre ľahké čistenie, HPL laminát, rozmery: 105x155x107 cm. Ak hľadáte pohodlný kurín pre cca 10 sliepok, potom nemôžete vybrať lepšie. Praktický kurín s tromi hradmi a dvoma znáškovými hniezdami poskytne sliepkam to najlepšie zázemie. Sliepky budú v tomto kuríne v úplnom bezpečie pred všetkými poveternostnými vplyvmi aj pred predátormi. Kurín tiež sliepkam ponúkne príjemné prostredie v teplom aj chladnom počasie vďaka prirodzenej tepelnej izolácii. Čistenie kurína pritom zvládnete ľavou zadnou prostredníctvom užitočného výsuvného trusníka. Kurín vyrobený z veľmi kvalitného a odolného materiálu zaisťuje naozaj dlhú životnosť.

Kurín ľahko zložíte bez akéhokoľvek náradia pomocou prehľadného obrázkového návodu.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

✅ Klady

 • Kurník nevyžaduje takmer žiadnu údržbu
 • Unikátny HPL laminát skvele tepelne izoluje
 • Kurník nepohlcuje pachy a nepodlieha hnilobe
 • Hladký povrch bez škár uľahčí čistenie a likvidáciu parazitov
 • Čistenie bude rýchle aj vďaka vysúvateľnému trusníku 
 • Do priestranného kurníka sa zmestí až 12 sliepok
 • Vďaka odklápacej strieške ľahko odoberiete vajcia z 2 znáškových hniezd
 • Bezpečnostné dvierka ochránia sliepky pred predátormi
 • Atraktívny dizajn, ktorý vynikne na každej záhrade

❌ Zápory

 • Zatiaľ sme žiadne nenašli

Rozmery kurína pre sliepky

Vonkajšie rozmery celého kurína sú 105 x 155 x 107 cm. Vnútorné rozmery kurína sú 105x85 cm, a tak poskytuje pohodlie až pre 12 klasických nosníc.

Vybavenie kurína

Kurín pre sliepky je vybavený tromi hradmi pre nočný odpočinok sliepok. Súčasťou kurína sú aj dve vonkajšie kukane, v ktorých budú mať sliepky dostatok priestoru a kľudu na znášanie vajec. Získavanie vajíčok pritom bude veľmi jednoduché, pretože na ich vyzdvihnutie stačí iba zdvihnúť strechu znáškových hniezd. Súčasťou balenia bezpečnostné dvierka Polly Defender, na ktoré môžete v prípade záujmu jednoducho pripojiť automatické otváranie kurína. Automatické otváranie a zatváranie kurína nie je súčasťou balenia!

kurin-pre-sliepky-dve-fotky-vybava

Údržba a čistenie kurína

Kurín vyrobený z unikátneho materiálu nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu, okrem bežného čistenia. Čistenie kurína však zvládnete behom chvíľky vďaka výsuvnému trusníku. Kurín je možné v prípade potreby jednoducho rozložiť a môžete ho umývať, čistiť a dezinfikovať akýmkoľvek čistiacim prostriedkom. Vzhľadom na to, že je materiál kurína hladký a naozaj ľahko sa čistí, je tento kurín veľmi odolný proti napadnutiu rôznymi parazitmi, roztočmi, najmä klieštikovci často sa vyskytujúcimi v bežných drevených kurínoch.

kurin-pre-sliepky-dve-fotky

Vlastnosti materiálu kurína

Kurín je vyrobený z viacvrstvového HPL laminátu, ktorého unikátne vlastnosti si zamilujete. Kuríny vyrobené z extrémne odolného HPL laminátu spĺňajú mimoriadne požiadavky na zaťaženie a trvanlivosť. Tento špeciálny materiál zaisťuje vynikajúcu tepelnú odolnosť ako v lete, tak aj v zime. Prirodzene zateplený kurín pre sliepky tak odoláva slnku, dažďu, snehu, ľadu aj vetru. Kurín neabsorbuje žiadne pachy ani vlhkosť, a tak nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu, okrem bežného čistenia, ktoré je však veľmi jednoduché. Tento kurín má hmotnosť cca 60 kg, takže je veľmi odolný a stabilný aj vo veľmi silnom vetre. Kurín je však možné jednoducho zostaviť aj demontovať bez akéhokoľvek náradia vďaka patentovanému zámkovému systému, a tak nebude problém ho v prípade potreby premiestniť. Kurín má atraktívny design a inovatívne farebné prevedenie, ktoré skvele zapadne na každú záhradu. Kurín je dobre vetraný vďaka štrbinám umožňujúcim optimálnu cirkuláciu vzduchu. Samotný materiál nepodlieha hnilobe a vďaka jeho výnimočnej pevnosti máte istotu, že si kúpite kvalitný výrobok, ktorý Vám zaručí naozaj dlhú životnosť.

Ukážka z praxe

KURNIK-POLLY--2XL-UKAZKA-Z-PRAXE

Návod na montáž na stiahnutie:
A1 logo PDF
Kurín pre sliepky POLLY CLASSIC 2XL - montáž

Videonávod na montáž:

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
"Keď som prvýkrát videla kurník z HPL laminátu, netušila som, že plastový kurník môže byť taký odolný. Každý si pod pojmom plast predstaví niečo krehké, ale tu je opak pravdou. Tento materiál je lisovaný do odolných plátov, z ktorých sa potom vyrezávajú jednotlivé časti kurníka. Navyše je skvele konštruovaný, aby ste nemuseli použiť špeciálne náradie a jednoducho ho poskladali ako skladačku.
Hladký povrch celého kurníka je nehostinným miestom pre čmelíkov, ktorí sa nemajú kam ukryť, a tak je takmer nemožné, aby sa v ňom usídlili. Tiež pachy a tekutiny sa nenasiaknu do hladkého materiálu a tým bude upratovanie otázkou pár minút. Kurník je možné jednoducho opláchnuť hadicou a máte hotovo. Pokiaľ chcete urobiť iba zbežnú údržbu kurníka, aby mali nosnice stále čisto, skvele Vám poslúži výsuvný trusník. Vysuniete, vyčistíte, vrátite späť a sliepočky budú stáť na čistej podlahe, čo tiež prispeje k ich kondícii a zdraviu.
K pohodliu sliepok prispieva nielen ľahká údržba kurníka, ale rozhodne aj pohodlné znáškové hniezda, ktoré sú prakticky umiestnené na vonkajšej strane kurníka. Nezaberajú miesto vo vnútri kurníka a zároveň predstavujú aj pohodlie zberu vajec pre nás, vďaka odklopnej streche. Odklopná strecha znáškových hniezd uľahčuje zber vajec, pretože nemusíte zložito liezť do kurníka, alebo poslepiačky nahmatávať hniezdo aby ste rukou hrabli maximálne tak do kurinca miesto po vajíčku. Takže budete so mnou určite súhlasiť, keď tento kurník označím za veľké šetrenie času, nervov a miesta. Pretože ho poskladáte, vyčistíte za chvíľku, pohodlne pozbierate vajíčka a budete mať zdravé sliepočky v skvele navrhnutom kurníku."
Hmotnosť 65 kg
Kuríny 6-12
Kuríny 2
Kuríny Áno