Liaheň na vajcia PUISOR IO-102 - s doliahňou hydiny + v balení DARČEK ZADARMO - digitálny teplomer s vlhkomerom v hodnote 7,99 €

 

Liaheň na vajcia vhodná k
liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny
s manuálnym otáčaním
kapacita 70 slepačích vajec
možnosť prikúpiť modul otáčania
bez regulácie teploty

nastavená na optimálnu hodnotu
manuálna regulácia vlhkosti
bez teplomera
bez vlhkomeru

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
3.6.2024
Bežná cena €75,99
Ušetríte €8 (–10 %)
€67,99    
Kód tovaru 0001
Kategória Liahne Puisor
Záruka 2 roky
 

Liaheň na vajcia PUISOR IO-102 - s doliahňou hydiny

Liaheň na hydinu, manuálne otáčanie, na 70 slepačích vajec, s manuálnou reguláciou vlhkosti. Ak hľadáte jednoduchú liaheň na obsluhu, vhodnú na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny - pre kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi a bažanty, tak ste tu správne! Liaheň na vajcia je s manuálnym (ručným) otáčaním až 70ks slepačích vajec, ale ak by ste chceli otáčať vajíčka bez práce, tak je možnosť prikúpiť modul na otáčanie. Liaheň bez regulácie teploty je nastavená na optimálnu teplotu 37,7 °C. Vlhkosť sa reguluje manuálne pre individuálne potreby jednotlivých druhov vajec. Pokiaľ chcete dosiahnuť maximálny výsledok liahnutia a mať neustále prehľad o hodnotách teplôt a vlhkosti v liahni v závislosti od podmienok v miestnosti, kde je liaheň umiestnená, tak pre Vás máme prekvapenie. K tejto skvelej liahni značky PUISOR od nás obdržíte DARČEK v podobe digitálneho teplomera a vlhkomeru! Liahnutie potom pre Vás bude hračka!

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 482 736 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita IO-102,202 SK 

 

Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť manuálneho otáčania vajec, kde pohybom ruky otáčate vajcami umiestnenými na mriežke tzv. základne na liahnutie podľa vašich možností o 180°, ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Posledné 2-3 dni inkubácie sa s vajcami už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol.
systém otáčania vajec v liahni PUISOR IO-102,T,TH


Nastavenie a kontrola teploty

Teplota je nastavená od výrobcu na optimálnu hodnotu 37,7°C s možnou odchýlkou ±0,5°C v závislosti na umiestnení liahne a teploty v miestnosti. Teplota v miestnosti, kde je liaheň umiestnená, by sa mala pohybovať v rozmedzí od 20-25°C. Aktuálna hodnota teploty v liahní sa kontroluje pomocou externého digitálneho teplomera, ktorý od nás obdržíte ako DARČEK. 

kontrola a nastavenie teploty v liahni PUISOR IO-102 

 
Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievania vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahni sa kontroluje pomocou externého digitálneho vlhkomeru, ktorý od nás obdržíte ako DARČEK. V priebehu liahnutia sa voda dolieva odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutie.

dolievanie vody do liahne PUISOR IO-102,T,TH

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

inkubácia u liahne PUISOR IO-102,T,TH


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň PUISOR IO-102

Hmotnosť 3 kg
Kat. a podkat. liahne Domáca - stolná
Kat. a podkat. liahne 51 - 82
Kat. a podkat. liahne Ručné
Kat. a podkat. liahne Liaheň a doliaheň
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Ručná
Napájacie napätie 230 V, 50HZ
Maximálny dodávaný výkon 100 W
Rozmery Ø 48 x 25 cm
Kapacita 70 slepačích vajec, 120 prepeličích vajec
Regulácia teploty Automatická, nastavené z továrne
Otáčanie vajec Manuálne
Display k zobrazeniu teploty Nie
Display k zobrazeniu vlhkosti Nie
Úroveň hluku 20 db