Prehliadačka na vajcia - PUISOR EC-01B

 
  • 1 z 2
 

Prehliadačka na vajcia na overenie vajec v priebehu inkubácie, pre rýchle zistenie oplodnených a neoplozených vajec, napájaná na batérie. Jedná sa o skvelého pomocníka pri domácom liahnutia slepačích, kačacích, prepeličích či bažanta vajec. Prehliadačka vajec je vyrobená z veľmi kvalitného a odolného plastu.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
31.3.2023
Bežná cena €15,99
Ušetríte €2 (–13 %)
€13,99    
Kód tovaru 0011
Kategória Prehliadačky vajec
Záruka 2 roky
 

Prehliadačka na vajcia - PUISOR EC-01B

Univerzálna prehliadačka na vajcia určené na overenie fáz vývoja vajec v priebehu inkubácie. Prehliadačka má dostatočne silnú LED diódu, ktorá presvieti vaječnú škrupinu a Vy tak môžete ľahko rozlíšiť, či sú Vaše násadové vajcia oplodnené či neoplodnené. Táto praktická prosvětlovačka je vybavená žliabkom, do ktorého vajce pri presvecovanie pohodlne uložíte. Prehliadačka na vajcia je napájaná na batérie 3xAA (batérie nie sú súčasťou balenia), a preto ju môžete využiť úplne všade.

Pre aké druhy vajec je prosvětlovačka vhodná

Prosvětlovačka PUISOR má nad diódou umiestnený žliabok, do ktorého pri presvetľovanie pohodlne usadíte slepačie, kačacie, prepeličie aj bažantie vajcia.

PUISOR prosvetlovačka vajec


Kontrola násadových vajec

Prvá kontrola oplodnenosti vajec prebieha na konci prvej tretiny liahnutia, teda u slepačích vajec je to 8 deň. Vajcia krátko presvietime tak, aby svetlo prenikalo cez škrupinu. V zdravom a oplodnenom vajci je krásne zreteľná cievnej štruktúra s postupne sa vyvíjajúcim embryom, na rozdiel od neoplozených vajec, ktorá zostávajú zakalená. Neoplodnené vajcia alebo uhynuté zárodky je potreba po presvietenie z liahne vyradiť. Kontrola vajec je veľmi dôležitým bodom domáceho liahnutia, pretože v prípade vyradenie týchto chybných vajec môže dôjsť k šíreniu chorôb v liahni a tým aj výraznému zníženiu liahnivosti vajec.

Oplozené vejce (2)

 

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF Presvetlovačka na vajcia PUISOR EC-01B

Hmotnosť 0.15 kg
kat. presvetlovačky Slepačí, Prepelčí, Kačacie, Bažantie
Kat. presvetlovačky Batérie
kat. presvetlovačky Dióda
Napájacie napätie 4,5 V DC
Napájané batériami 3 x AA / R6 1,5 V