Prehliadačka na vajcia - PUISOR EC-01B

 
  • 1 z 2
 

Prehliadačka na vajcia na overenie vajec v priebehu inkubácie, pre rýchle zistenie oplodnených a neoplodnených vajec, napájaná na batérie. Jedná sa o skvelého pomocníka pri domácom liahnutí slepačích, kačacích, prepeličích či bažantích vajec. Prehliadačka vajec je vyrobená z veľmi kvalitného a odolného plastu.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
20.6.2024
Bežná cena €15,99
Ušetríte €1 (–6 %)
€14,99    
Kód tovaru 0011
Kategória Prehliadačky vajec
Záruka 2 roky
 

Prehliadačka na vajcia - PUISOR EC-01B

Univerzálna prehliadačka na vajcia určená na overenie fáz vývoja vajec v priebehu inkubácie. Prehliadačka má dostatočne silnú LED diódu, ktorá presvieti vaječnú škrupinu a Vy tak môžete ľahko rozlíšiť, či sú Vaše násadové vajcia oplodnené či neoplodnené. Táto praktická prosvětlovačka je vybavená žliabkom, do ktorého vajce pri presvecovaní pohodlne uložíte. Prehliadačka na vajcia je napájaná na batérie 3xAA (batérie nie sú súčasťou balenia), a preto ju môžete využiť úplne všade.

Pre aké druhy vajec je prosvětlovačka vhodná

Prosvětlovačka PUISOR má nad diódou umiestnený žliabok, do ktorého pri presvetľovaní pohodlne usadíte slepačie, kačacie, prepeličie aj bažantie vajcia.

PUISOR prosvetlovačka vajec


Kontrola násadových vajec

Prvá kontrola oplodnenosti vajec prebieha na konci prvej tretiny liahnutia, teda u slepačích vajec je to 8 deň. Vajcia krátko presvietime tak, aby svetlo prenikalo cez škrupinu. V zdravom a oplodnenom vajci je krásne zreteľná cievna štruktúra s postupne sa vyvíjajúcim embryom, na rozdiel od neoplodnených vajec, ktoré zostávajú zakalené. Neoplodnené vajcia alebo uhynuté zárodky je potreba po presvietení z liahne vyradiť. Kontrola vajec je veľmi dôležitým bodom domáceho liahnutia, pretože v prípade nevyradenia týchto chybných vajec môže dôjsť k šíreniu chorôb v liahni a tým aj výraznému zníženiu liahnivosti vajec.

Oplozené vejce (2)

 

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF Presvetlovačka na vajcia PUISOR EC-01B

Hmotnosť 0.15 kg
kat. presvetlovačky Slepačí, Prepelčí, Kačacie, Bažantie
Kat. presvetlovačky Batérie
kat. presvetlovačky Dióda
Napájacie napätie 4,5 V DC
Napájané batériami 3 x AA / R6 1,5 V