Liaheň na vajcia PUISOR IO-103TH - s doliahňou hydiny + v balení DARČEK ZDARMA - kŕmidlo a napájačka v hodnote 7,98€

 

Liaheň na vajcia vhodná k
liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny
s poloautomatickým otáčaním
kapacita 51 slepačích vajec
možnosť ručného otáčania vajec
bez regulácie teploty
nastavená na optimálnu hodnotu
manuálna regulácia vlhkosti
s teplomerom
s vlhkomerom

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
3.6.2024
Bežná cena €118,99
Ušetríte €32 (–26 %)
€86,99    
Kód tovaru 0006
Kategória Liahne Puisor
Záruka 2 roky
 

Liaheň PUISOR IO-103TH

Liaheň na hydinu, poloautomatické otáčanie, na 51 slepačích vajec, teplomer a vlhkomer, teplota nastavená na optimálnu hodnotu. Jedná sa o najobľúbenejšiu liaheň na kurčatá, prepelice, husi, kačice a bažanty s výborným pomerom ceny a výkonu. Táto liaheň je pre svoju veľmi jednoduchú obsluhu vhodná aj pre úplných začiatočníkov a perfektne funguje aj ako doliaheň. Celý proces liahnutia budete mať ako na dlani vďaka priehľadnému veku a digitálnemu dispeju, na ktorom je možné pohodlne sledovať teplotu a vlhkosť. Vy sa pritom budete starať len o udržiavanie vlhkosti v liahni, pomocou doplňovania vody do spodných kanálikov a o otáčanie vajec. To je však vďaka otočnému roštu veľmi jednoduché a stačí iba ráno a večer pootočiť páčkou. Údržba a čistenie liahne bude hračka, pretože je liaheň vyrobená z kvalitného, ​​ľahko umývateľného plastu a vydrží Vám niekoľko rokov.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 482 736 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

✅ Klady

  • Skvelý pomer ceny a výkonu 
  • Ľahko ovládateľná vďaka podrobnému slovenskému návodu 
  • Vyrobená z kvalitných a pevných plastov 
  • Prehľadný LCD display pre ľahké sledovanie teploty a vlhkosti
  • Vajíčka naraz otočíte páčkou na otočnom rošte, nemusíte ich otáčať po jednom ručne
  • S priehľadným krytom máte vajíčka neustále pod dohľadom 

❌ Zápory

  • Liaheň musí byť umístnená v miestnosti s izbovou teplotou 


Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita IO-103,203,204 SK

*   kapacita pri zakúpení lisek na prepeličie vajcia PUISOR 1,0.ALP
**  kapacita bez použitia otočného roštu

 

Systém otáčania vajec

Liaheň ponúka možnosť poloautomatického otáčania vajec za pomoci páčky, ktorá pohybom ruky otáča vajcami umiestnenými v otočnom rošte podľa vašich možností, ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Otočný rošt je vybavený liskami vhodnými pre veľkosť slepačích, kačacích alebo bažantích vajec. Aby bolo možné využiť poloautomatické otáčanie aj pri liahnutí prepeličích vajec, je potrebné zakúpiť lisky PUISOR 1,0.ALP. V prípade potreby (napríklad u vajec husacích, ktoré sa nezmestia veľkosťou do lisek otočeného roštu) je tiež u liahne možné otáčať vajcia manuálne (ručne) a to pri vytiahnutí páčky a vybratí otočných roštov z liahne a umiestnením vajec priamo na mriežku - základňu na liahnutie . Štandardne je táto mriežka používana iba na posledné 2-3 dni inkubácie, kedy sa vajcia vyberú z otočných roštov a vložia sa na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol. 
systém otáčania vajec v liahni PUISOR IO-103,T,TH


Nastavenie a kontrola teploty

Teplota je nastavená od výrobcu na optimálnu hodnotu 37,7°C s možnou odchýlkou ±0,5°C v závislosti na umiestnení liahne a teploty v miestnosti. Teplota v miestnosti, kde je liaheň umiestnená, by sa mala pohybovať v rozmedzí od 20-25°C Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a vlhkosti. Teplotu je možné zobraziť v jednotkách Celsius alebo Fahrenheit.

kontrola a nastavenie teploty v liahni PUISOR IO-103TH

 
Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievania vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahni sa kontroluje na displeji ovládacieho panela, viď obrázok vyššie. V priebehu liahnutia sa voda dolieva odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutie.

dolievanie vody do liahne PUISOR IO-103,T,TH

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode. 

inkubácia u liahne PUISOR IO-103,T,TH

Ukážka z praxe

ukážka-z-praxe-liahne-PUISOR---2

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň na vajcia PUISOR IO-103TH

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
"Táto značka je pre mňa ekvivalent kvality a cenovej dostupnosti. Inak povedané za málo peňazí veľa muziky. Nie je na nej nič zložité, a aj napriek tomu dokáže konkurovať svojimi výsledkami liahnutia profesionálnym veľkokapacitným liahniam. Kto by sa tiež čudoval, keď má všetko, čo človek potrebuje na úspešné liahnutie. Priehľadné veko, prehľadný display, ktorý ukazuje ako teplotu, tak aj vlhkosť v liahni, rošt, ktorý možno ľahko otáčať páčkou a mriežku doliahne, na ktorej sa vyliahnu kuriatka, káčatá, húsatá a iné.
Otočný rošt s páčkou dáva kontrolu nad otáčaním vajec do vašich rúk, ale je možné ho vybrať a inkubovať vajcia na mriežke doliahne. Na mriežku doliahne umiestňujeme väčšie kačacie alebo husie vajcia, ktoré by sa do liahne nezmestili nastojato, otáčajú sa potom ručne aspoň dvakrát denne. Keď si k tejto liahni zaobstaráte aj liesku na prepeličie vajcia, tak budete pripravení na liahnutie akejkoľvek hydiny.
S nastavením teploty si vôbec nemusíte robiť starosti, výrobca ju totiž nastavil sám, a to skvelou vychytávkou. Tou je geniálne rozvrhnutie liahne, ohrev sa nachádza zospodu na veku, ventilátor potom teplo rozháňa do celej liahne. Takže vajcia na otočnom rošte sa nachádzajú v ideálnej teplotnej zóne. Málokto vie toto tajomstvo úspešného liahnutia v liahni Puisor, pritom je to unikátny, a tak jednoduchý princíp."


Prekvapenie pre Vás

Ako darček od nás dostanete zadarmo kŕmidlo a napájačku v hodnote €7,98,-:

1x Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá CIMUKA FD-SRT-01 - s mriežkou proti plytvaniu krmiva, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - kŕmidlo

1x Klobúková napájačka pre kurčatá - CIMUKA DR-350 - 350ml, plastová - s miskou a 350ml zásobníkom, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - napájačka


Hodnotenie tovaru

PUISOR IO-103 TH Recenzia

Hmotnosť 3 kg
Kat. a podkat. liahne Domáca - stolná
Kat. a podkat. liahne 24 - 51, 51 - 82
Kat. a podkat. liahne Poloautomatické
Kat. a podkat. liahne Liaheň a doliaheň
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Ručná
Napájacie napätie 230 V, 50HZ
Maximálny dodávaný výkon 100 W
Rozmery Ø 48 x 25 cm
Kapacita 51 slepačích vajec
Regulácia teploty Automatická, nastavené z továrne
Otáčanie vajec Súbežné - otočný rošt
Display k zobrazeniu teploty Ano
Display k zobrazeniu vlhkosti Ano
Úroveň hluku 20 db