Liaheň na vajcia PUISOR IO-103 - s doliahňou hydiny + v balení DARČEK ZADARMO - digitálny teplomer s vlhkomerom v hodnote 7,99 €

 

Liaheň na vajcia vhodná k
liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny
s poloautomatickým otáčaním
kapacita 51 slepačích vajec
možnosť ručného otáčania vajec
bez regulácie teploty
nastavená na optimálnu hodnotu
manuálna regulácia vlhkosti
bez teplomera
bez vlhkomeru

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
17.7.2024
€71,99    
Kód tovaru 0004
Kategória Liahne Puisor
Záruka 2 roky
 

Liaheň PUISOR IO-103 - s doliahňou hydiny 

Liaheň s poloautomatickým otáčaním až 51ks slepačích vajec - možnosť aj ručného otáčania vajec, bez regulácie teploty - nastavená na optimálnu hodnotu pre liahnutie, s manuálnou reguláciou vlhkosti, bez teplomeru a bez vlhkomeru. Liaheň na vajcia vhodná na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny - pre kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi a bažanty. Táto skvelá liaheň Vám ponúka pohodlné liahnutie kurčiat a inej hydiny vďaka poloautomatickému otáčaniu vajec, ktoré jednoducho ovládate pomocou páčky. V liahni je nastavená optimálna teplota liahnutia, ktorá Vám počas liahnutia zaistí teplotu 37,7ºC. Vlhkosť si môžete regulovať sami ručným dolievaním vody podľa Vašich potrieb, a tým sa zaisťujú optimálne podmienky na liahnutie rôznych druhov hydiny. S našou liahňou PUISOR bude spokojnosť na správnom mieste.

A aby ste boli ako profesionáli, tak pre Vás máme prekvapenie v podobe DARČEKU - máme pre Vás digitálny teplomer s vlhkomerom, ktorý Vám zaistí aktuálne hodnoty teplôt a vlhka v liahni a vy tak budete mať neustály prehľad o liahni.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 482 736 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

 

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita IO-103,203,204 SK

*   kapacita pri zakúpení lisek na prepeličie vajcia PUISOR 1,0.ALP
**  kapacita bez použitia otočného roštu

 

Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť poloautomatického otáčania vajec za pomoci páčky, ktorá pohybom ruky otáča vajcami umiestnenými v otočnom rošte podľa vašich možností, ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Otočný rošt je vybavený liskami vhodnými pre veľkosť slepačích, kačacích alebo bažantích vajec. Aby bolo možné využiť poloautomatické otáčanie aj pri liahnutí prepeličích vajec, je potrebné zakúpiť lisky PUISOR 1,0.ALP. V prípade potreby (napríklad u vajec husacích, ktoré sa nezmestia veľkosťou do lisiek otočeného roštu) je tiež u liahne možné otáčať vajcia manuálne (ručne) a to pri vytiahnutí páčky a vybratí otočných roštov z liahne a umiestnením vajec priamo na mriežku - základňu na liahnutie . Štandardne je táto mriežka používana iba na posledné 2-3 dni inkubácie, kedy sa vajcia vyberú z otočných roštov a vložia sa na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol. 
systém otáčania vajec v liahni PUISOR IO-103,T,TH


Nastavenie a kontrola teploty

Teplota je nastavená od výrobcu na optimálnu hodnotu 37,7°C s možnou odchýlkou ±0,5°C v závislosti na umiestnení liahne a teploty v miestnosti. Teplota v miestnosti, kde je liaheň umiestnená, by sa mala pohybovať v rozmedzí od 20-25°C. Aktuálna hodnota teploty v liahní sa kontroluje pomocou externého teplomera, ktorý od nás obdržíte ako DARČEK

kontrola a nastavenie teploty v liahni PUISOR IO-103 

 
Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievania vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahní sa kontroluje pomocou externého vlhkomeru, ktorý od nás obdržíte ako DARČEKV priebehu liahnutie sa voda dolieva odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutie.

dolievanie vody do liahne PUISOR IO-103,T,TH

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

inkubácia u liahne PUISOR IO-103,T,TH


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň na vajcia PUISOR IO-103

Hmotnosť 3 kg
Kat. a podkat. liahne Domáca - stolná
Kat. a podkat. liahne 24 - 51, 51 - 82
Kat. a podkat. liahne Poloautomatické
Kat. a podkat. liahne Liaheň a doliaheň
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Ručná
Napájacie napätie 230 V, 50HZ
Maximálny dodávaný výkon 100 W
Rozmery Ø 48 x 25 cm
Kapacita 51 slepačích vajec
Regulácia teploty Automatická, nastavené z továrne
Otáčanie vajec Súbežné - otočný rošt
Display k zobrazeniu teploty Nie
Display k zobrazeniu vlhkosti Nie
Úroveň hluku 20 db