Liaheň na vajcia PUISOR IO-204 AUTOMATIC - s doliahňou hydiny + v balení DARČEK ZDARMA - kŕmidlo a napájačka v hodnote 7,98€

 

Liaheň na vajcia vhodná k
liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny
s automatickým otáčaním
kapacita 51 slepačích vajec
možnosť ručného otáčania vajec
s digitálnou reguláciou teploty
od 25 do 41 ° C
manuálna regulácia vlhkosti
s teplomerom
s vlhkomerom

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
18.7.2024
€164,99    
Kód tovaru 0010
Kategória Liahne Puisor
Záruka 2 roky
 

Automatická liaheň PUISOR IO-204

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 51 slepačích vajec, teplomer a vhkomer, digitálna regulácia teploty 25-41°C. Ak hľadáte automatickú liaheň na kurčatá, prepelice, husi, kačice, bažanty či exotické vtáctvo a plazy s automatickým otáčaním, máme pre Vás super tip. S týmto spoľahlivým inkubátorom bude liahnutie aj doliahnutie hydiny jedna báseň. Vajíčka môžete mať celý čas pod drobnohľadom vďaka veku, ktoré je priehľadné a na digitálnom displeji môžete sledovať aktuálnu teplotu a vlhkosť v liahni. Na otáčanie vajec nebudete musieť vôbec myslieť vďaka modulu, ktorý vajcami pravidelne otáča v 1 hod. intervaloch. Vašou úlohou bude len udržiavanie vlhkosti pomocou dolievania vody do spodných kanálikov. Liaheň vyrobená z kvalitného plastu sa ľahko čistí, takže údržba liahne nebude žiadny problém a bude Vám robiť radosť po mnoho rokov.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 482 736 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.


✅ Klady

  • Skvelý pomer ceny a výkonu 
  • Ľahko ovládateľná vďaka podrobnému slovenskému návodu 
  • Vyrobená z kvalitných a pevných plastov 
  • Prehľadný LCD display s tlačítkami pre ľahké nastavenie teploty
  • Vajíčka bude za Vás otáčať motorček otočného roštu v pravidelných intervaloch
  • S priehľadným krytom máte vajíčka neustále pod dohľadom 

❌ Zápory

  • Liaheň musí byť umístnená v miestnosti s izbovou teplotou 

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita IO-103,203,204 SK

*   kapacita pri zakúpení lisek na prepeličie vajcia PUISOR 1,0.ALP
**  kapacita bez použitia otočného roštu

 

Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť automatického otáčania vajec za pomoci modulu PUISOR 1.0.AU, ktorý pravidelne otáča vajcami umiestnenými v otočnom rošte v 1 hodinovom intervale. Otočný rošt je vybavený liskami vhodnými pre veľkosť slepačích, kačacích alebo bažantích vajec. Aby bolo možné využiť automatické otáčanie aj pri liahnutí prepeličích vajec, je potrebné zakúpiť lisky PUISOR 1,0.ALP. V prípade potreby (napríklad u vajec husacích, ktoré sa nezmestia veľkosťou do lisiek otočeného roštu) je tiež u liahne možné otáčať vajcia manuálne (ručne) a to pri odpojení modulu a vybratí otočných roštov z liahne a umiestnením vajec priamo na mriežku - základňu na liahnutie. Štandardne je táto mriežka používana iba na posledné 2-3 dni inkubácie, kedy sa vajcia vyberie z otočných roštu a vloží sa na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vylíhnul v hydinu. 
systém otáčania vajec v liahni PUISOR IO-204


Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 25 do 41°C s presnosťou na 0,1°C za pomoci ovládacieho panela elektronickej riadiacej jednotky viď obrázok nižšie. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a vlhkosti, ovládacími tlačidlami pre potrebné nastavenie teploty v liahni. Teplotu je možné zobraziť v jednotkách Celsius alebo Fahrenheit.

kontrola a nastavenie teploty v liahni PUISOR IO-204

 
Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievanie vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahni sa kontroluje na displeji ovládacieho panela, viď obrázok vyššie. V priebehu liahnutia sa voda dolieva odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutie.

dolievanie vody do liahne PUISOR IO-204

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode. 

inkubácia u liahne PUISOR IO-204

Ukážka z praxe:

ukážka-z-praxe-liahne-PUISOR---2

 

 

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň na vajcia PUISOR IO-204

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
"Táto značka je pre mňa ekvivalent kvality a cenovej dostupnosti. Inak povedané za málo peňazí veľa muziky. Nie je na nej nič zložité, a aj napriek tomu dokáže konkurovať svojimi výsledkami liahnutia profesionálnym veľkokapacitným liahniam. Kto by sa tiež čudoval, keď má všetko, čo človek potrebuje na úspešné liahnutie. Priehľadné veko, prehľadný display, ktorý ukazuje ako teplotu, tak vlhkosť v liahni, rošt, ktorý automaticky otáča vajcia a mriežka doliahne, na ktoré sa vyliahnu kuriatka, kačičky, húzadlá aj iné.
Motorček otočného roštu bude automaticky otáčať vajíčka za Vás, takže nemusíte mať strach, že by ste ich zabudli otočiť, ale rošt je možné tiež vybrať a inkubovať vajcia priamo na mriežke doliahne. Na mriežku doliahne umiestňujeme väčšie kačacie alebo husie vajcia, ktoré by sa do liahne nezmestili nastojato, otáčajú sa potom ručne aspoň dvakrát denne. Keď si k tejto liahni zaobstaráte aj liesku na prepeličie vajcia, tak budete pripravení na liahnutie akejkoľvek hydiny.
S nastavením teploty si vôbec nemusíte robiť hlavu, jednoducho si ju nastavíte na digitálnom displeji pomocou tlačidiel. Geniálne rozvrhnutie liahne sa potom postará o zvyšok, ohrev sa nachádza zospodu na veku, ventilátor potom teplo rozháňa do celej liahne. Takže vajcia na otočnom rošte sa nachádzajú v ideálnej teplotnej zóne. Málokto vie toto tajomstvo úspešného liahnutia v liahni Puisor, pritom je to unikátny, a tak jednoduchý princíp."


Prekvapenie pre Vás

Ako darček od nás dostanete zadarmo kŕmidlo a napájačku v hodnote €7,98,-:

1x Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá CIMUKA FD-SRT-01 - s mriežkou proti plytvaniu krmiva, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - kŕmidlo

1x Klobúková napájačka pre kurčatá - CIMUKA DR-350 - 350ml, plastová - s miskou a 350ml zásobníkom, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - napájačka

Hmotnosť 4 kg
Kat. a podkat. liahne Domáca - stolná
Kat. a podkat. liahne 24 - 51, 51 - 82
Kat. a podkat. liahne Automatické
Kat. a podkat. liahne Liaheň a doliaheň
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Ručná
Napájacie napätie 230 V, 50HZ
Maximálny dodávaný výkon 100 W
Rozmery Ø 52 x 25 cm
Kapacita 51 slepačích vajec
Regulácia teploty Programovatelná
Otáčanie vajec Automatické, každú 1 hodinu (otáčanie vajec trvá 4-5s)
Display k zobrazeniu teploty Ano
Display k zobrazeniu vlhkosti Ano
Úroveň hluku 20 db
Teplotný rozsah 25ºC - 41ºC