Liaheň na vajcia PUISOR IO-204 AUTOMATIC - s doliahňou hydiny - kapacita 51 vajec, automatické otáčanie, regulácia teploty, digitálny teplomer a vlhkomer

 
Tip Zväčšiť
  • 1 z 5
 

Liaheň na vajcia vhodná k
liahnutie vodné-hrabavej hydiny
s automatickým otáčaním
kapacita 51 slepačích vajec
možnosť ručného otáčania vajec
s digitálnou reguláciou teploty
od 25 do 41 ° C
manuálna regulácia vlhkosti
s teplomerom
s vlhkomerom

Dostupnosť SKLADOM
Môžeme doručiť do
2.10.2020
Bežná cena €216,99
Ušetríte €60 (–28 %)
€156,99    
Kód tovaru 0010
Kategória Liahne Puisor
Záruka 2 roky
 

Liaheň PUISOR IO-204

Liaheň na vajcia vhodná k liahnutie vodné a hrabavej hydiny - pre kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi a bažanty. S automatickým otáčaním až 51ks slepačích vajec - možnosť aj ručného otáčania vajec, s reguláciou teploty od 25 do 41 ° C, s manuálnou reguláciou vlhkosti, s teplomerom a s vlhkomerom.

 

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita IO-103,203,204 SK

*   kapacita pri zakúpení lisek na prepeličie vajcia PUISOR 1,0.ALP
**  kapacita bez použitia otočného roštu

 

Systém otáčanie vajec 

Liaheň ponúka možnosť automatického otáčania vajec za pomocou modulu PUISOR 1.0.AU, ktorý pravidelne otáča vajcami umiestnenými v otočnom rošte v 1 hodinovom intervale. Otočný rošt je vybavený lískami vhodnými pre veľkosť slepačích, kačacích alebo bažantích vajec. Aby bolo možné využiť automatické otáčanie aj pri liahnutie prepeličích vajec, je potrebné zakúpiť lisky PUISOR 1,0.ALP. V prípade potreby (napríklad u vajec husacích, ktorá sa nezmestia veľkosťou do lisek otočeného roštu) je tiež u liahne možné otáčať vajcia manuálne (ručne) a to pri odpojení modulu a vybratie otočných roštov z liahne a umiestnením vajec priamo na mriežku - základňu na liahnutie. Štandardne je táto mriežka používana iba na posledné 2-3 dni inkubácie, kedy sa vajcia vyberie z otočných roštu a vloží sa na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vylíhnul v hydinu. 
systém otáčania vajec v liahni PUISOR IO-204

Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 25 do 41°C s presnosťou na 0,1°C za pomoci ovládacieho panela elektronickej riadiacej jednotky viď obrázok nižšie. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a vlhkosti, ovládacími tlačidlami pre potrebné nastavenie teploty v liahni. Teplotu je možné zobraziť v jednotkách Celsius alebo Fahrenheit.

kontrola a nastavenie teploty v liahni PUISOR IO-204

 
Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievanie vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahní sa kontroluje na displeji ovládacieho panela viď obrázok vyššie. V priebehu liahnutie sa voda doľava odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutie.

dolievanie vody do liahne PUISOR IO-204

Otáčanie vajec, teplota i vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi prí inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode. 

inkubácia u liahne PUISOR IO-204


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň PUISOR IO-204

Hmotnosť 4 kg
Napájacie napätie 230 V, 50HZ
Maximálny dodávaný výkon 100 W
Rozmery Ø 52 x 25 cm
Kapacita 51 slepačích vajec
Regulácia teploty Programovatelná
Otáčanie vajec Automatické, každú 1 hodinu (otáčanie vajec trvá 4-5s)
Display k zobrazeniu teploty Ano
Display k zobrazeniu vlhkosti Ano
Úroveň hluku 20 db
Teplotný rozsah 25ºC - 41ºC
Pridať hodnotenie
5
2x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
IL Avatar autora | 2.6.2018
Funguje super! Jediny problem mam len s meracom vlhkosti. Pipetou streknem len 2 krat a uz ukazuje hodnoty nad 70%. Vlozila som do inkubatora maly digitalny vlhkomer a bezne je tam aspon 20% rozdiel. Inac som spokojna, krasne sa vyliahli :D
 
Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Tu nájdete viac informácií.