Liaheň na vajcia PUISOR IO-102TH - s doliahňou hydiny + v balení DARČEK ZADARMO - kŕmidlo a napájačka v hodnote 7,98€

 

Liaheň na vajcia vhodná k
liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny
s manuálnym otáčaním
kapacita 70 slepačích vajec
možnosť prikúpiť modul otáčania
bez regulácie teploty

nastavená na optimálnu hodnotu
manuálna regulácia vlhkosti
s teplomerom
s vlhkomerom

Dostupnosť MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÉ
€83,99    
Kód tovaru 0003
Kategória Liahne Puisor
Záruka 2 roky
 

Liaheň PUISOR IO-102TH

Liaheň na vajcia vhodná na liahnutie vodnej a hrabavej hydiny - pre kurčatá, prepelice, kačice, morky, husi a bažanty. Táto jednoduchá liaheň na obsluhu Vás prekvapí svojim využitím na rôzne druhy vajec, ale aj svojou kapacitou až na 70 ks slepačích vajec. Pokiaľ by ste si chceli prácu ešte uľahčiť, môžete si k liahni dokúpiť ešte modul otáčania. Avšak s manuálnym (ručným) otáčaním budete mať väčší prehľad o vajíčkach. Tiež si nemusíte robiť starosti, akú teplotu nastaviť na liahnutie, pretože táto skvelá liaheň je už nastavená na optimálnu teplotu 37,7 °C. Vlhkosť, ktorá je primárna pre liahnutie, si môžete regulovať manuálne. Na kontrolu teplôt a vlhkosti Vám poslúži teplomer s vlhkomerom, ktorý je súčasťou balenia. S touto liahňou bude liahnutie väčšieho počtu hydiny jednoduchšie ako si myslíte.

Ale POZOR! To nie je všetko, k liahni na vajcia od nás obdržíte darček, ktorý sa Vám bude skvele hodiť k začiatkom odchovu kurčiat - kŕmiacu misku s mriežkou proti plytvaniu krmiva a klobúkovú napájačku. S našou darčekovou sadou Vám kuriatka porastú jedna báseň.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 482 736 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

 

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita IO-102,202 SK

 

Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť manuálneho otáčania vajec, kde pohybom ruky otáčate vajcami umiestnenými na mriežke tzv. základne na liahnutie podľa vašich možností o 180°, ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Posledné 2-3 dni inkubácie sa s vajcami už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol.
systém otáčania vajec v liahni PUISOR IO-102,T,TH


Nastavenie a kontrola teploty

Teplota je nastavená od výrobcu na optimálnu hodnotu 37,7°C s možnou odchýlkou ±0,5°C v závislosti na umiestnení liahne a teploty v miestnosti. Teplota v miestnosti, kde je liaheň umiestnená, by sa mala pohybovať v rozmedzí od 20-25°C Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a vlhkosti. Teplotu je možné zobraziť v jednotkách Celsius alebo Fahrenheit. 

kontrola a nastavenie teploty v liahni PUISOR IO-102TH 

 
Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievanie vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahní sa kontroluje na displeji ovládacieho panela, viď obrázok vyššie. V priebehu liahnutia sa voda dolieva odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutie.

dolievanie vody do liahne PUISOR IO-102,T,TH

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode. 

inkubácia u liahne PUISOR IO-102,T,TH


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň PUISOR IO-102TH

Prekvapenie pre Vás

Ako darček od nás obdržíte zadarmo krmítko a napájačku v hodnote 7,98€

1x Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá CIMUKA FD-SRT-01 - s mriežkou proti plytvaniu krmiva, kapacita do 20 kurčiat
+ v baleni darcek zadarmo - krmidlo

1x Klobúková napájačka pre kurčatá - CIMUKA DR-350 - 350ml, plastová - s miskou a 350ml zásobníkom, kapacita do 20 kurčiat
+ v baleni darcek zadarmo- napajacka


Hmotnosť 3 kg
Kat. a podkat. liahne Domáca - stolná
Kat. a podkat. liahne 51 - 82
Kat. a podkat. liahne Ručné
Kat. a podkat. liahne Liaheň a doliaheň
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Ručná
Napájacie napätie 230 V, 50HZ
Maximálny dodávaný výkon 100 W
Rozmery Ø 48 x 25 cm
Kapacita 70 slepačích vajec, 120 prepeličích vajec
Regulácia teploty Automatická, nastavené z továrne
Otáčanie vajec Manuálne
Display k zobrazeniu teploty Ano
Display k zobrazeniu vlhkosti Ano
Úroveň hluku 20 db