Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína MLP SO60 so solárnym panelom - časovač, dvierka, solárny panel

 
+ Doprava zdarma Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Automatické otváranie/zatváranie
modul, polykarbonátové dvierka, koľajnice z eloxovaného hliníka, 
súmrakový spínač, časovač,  
akustická signalizácia otvárania/zatvárania dvierok, 
prehľadný LCD displej v českom j., 
vhodné až do teploty -15°C, 
napájanie: solárny panel 12V/1,2Ah, 
plastové puzdro s krytím IP33, 
panel z kryš. kremíka - krytie IP66, 
rozmery systému: 45x100cm,
rozmery dvierok: 40x60cm. 
 Dostupnosť SKLADOM (3 ks)
Môžeme doručiť do
19.4.2024
Bežná cena €329,99
Ušetríte €13 (–3 %)
€316,99    
Kód tovaru 0536
Kategória Solárne zatváranie kurína
Záruka 2 roky
 

Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína MLP SO60 so solárnym panelom

Sada automatického otvárania kurína s dvierkami 40x60 cm, časový a súmrakový spínač, do -15 ° C, solárny panel 10W vrátane akumulátora 12V / 1,2Ah. Pokiaľ nemáte elektriku privedenú ku kurínu a nechcete sa zaoberať výmenou batérií, máme pre Vás skvelé a navyše ekologické riešenie. Toto automatické otváranie kurína je napájané solárnym fotovoltaickým panelom, ktorý získava elektrickú energiu priamo zo slnečného svetla. Vďaka integrovanému akumulátoru s kapacitou 1,2Ah vydrží prístroj až 4 dni bez dostatočného slnečného svetla. Automatický otvárač kurína disponuje niekoľkými užitočnými funkciami ako je časový a súmrakový spínač. Nastavenie zariadenia je pritom veľmi jednoduché pomocou dvojriadkového LCD displeja v českom jazyku. Nevyhnutnou súčasťou zariadenia sú dvierka a koľajnice. Toto zariadenie vybavené výkonným motorom, je určené na zdvíhanie dvierok do hmotnosti 4 kg.

Menu je v českom jazyku, a preto je nastavenie zariadenia naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný český návod.
Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína obsahuje jednotku, solárny panel, akumulátor, dvierka a koľajnice, a teda nie je potrebné nič ďalšie dokupovať.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel
jte kontaktovat na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurníka a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurník. Zároveň sa nemusíte v noci báť, že Vaša sliepka napadne líška alebo iný predátor, pokiaľ zabudnete dvierka kurína zavrieť. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, pokoj a tiež ochranu pre sliepky.

Automatické otváranie ponúka niekoľko praktických funkcií:

  • Časový spínač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť av koľko hodín uzavrieť.
  • Súmrakový spínač - pri západe slnka zariadenie dvierka uzavrie a pri východe zase otvorí. Časy súmraku a svitania pre každý mesiac sú uložené v pamäti, uložené časy môžete upraviť podľa vlastných potrieb.
  • Akustická signalizácia pred zatvorením dvierok - pred každým zatvorením dvierok vydáva zariadenie zvukový signál. Táto zvuková signalizácia spustí u zvierat podmienený reflex a hydina sa naučí sama zaliezať do kurína vždy, keď počuje tento zvuk. Pre prípad, že by Vaša hydina nereagovala alebo sa ľakala, je možné tento akustický signál vypnúť.


Technické prevedenie

Zariadenie má veľmi výkonný motor, ktorý dokáže zdvihnúť až 4 kg. Súčasťou zariadenia je aj bezkontaktný snímač polohy dvierok. Prístroj je vybavený odolným puzdrom, a tak zaisťuje ochranu až do teploty -15 °C. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na dvojriadkovom LCD displeji v českom jazyku a zariadenie sa ľahko ovláda pomocou troch tlačidiel. Displej s ovládacími tlačidlami je schovaný pod odolným krytom. Čas a dáta sú v prípade potreby zálohované vďaka 3V batérii CR2032.

Dvirka-so60

Rozmery zariadenia

Rozmery systému zatvárania vrátane pojazdov sú 45x100 cm. Rozmer samostatných dvierok je 40x60 cm, veľkosť dvierok si však môžete upraviť podľa svojich predstáv.

Rozmery-SO60

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou solárneho panelu 10 W, ktorý vyrába elektrickú energiu premenou priamo zo slnečného svetla. Súčasťou balenia je aj integrovaný bezúdržbový akumulátor s celkovou kapacitou 1,2Ah/10V. Solárny panel môže byť vďaka dostatočnému krytiu umiestnený vo vonkajšom prostredí. Plocha panelu by mala byť vystavená najlepšie na južnú stranu, kvôli najväčšej možnej intenzite slnečného žiarenia. Ideálny sklon pod akým dopadá svetlo na solárny panel je v našich podmienkach 35 °. Akumulátor vydrží napájať prístroj až 4 dni bez dostatočného slnečného svetla. Na nabitie akumulátora stačia 4 hodiny slnečného svitu. Akumulátor je možné nabiť externým napätím z auta alebo siete napr. adaptérom. Napájací kábel na pripojenie má dĺžku 5 metrov.

Napajeni-SO60


Použité materiály

Bezpečnostné dvierka sú vyrobené z veľmi pevného a odolného polykarbonátu. Z toho dôvodu zaisťujú skutočne vysokú ochranu a zároveň dlhú životnosť. Koľajnice sú vyrobené z eloxovaného hliníka. Jednotka je schovaná v plastovom puzdre s krytím IP33. Solárny panel je vyrobený z kryštalického kremíka a zaisťuje krytie IP66.

Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Stačí priskrutkovať vodiace lišty na vchod, medzi lišty sa zasunú dvierka. Riadiaca jednotka sa montuje dovnútra alebo z vonku kurína tak, aby povrázok mohol ťahať a spúšťať dvierka. Potom už len zariadenie nastavíte podľa vašich potrieb a môžete si dať nohy hore. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.


Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína MLP SO60 so solárnym panelom


Ilustračné video:

 

Hmotnosť 5.5 kg
Automaticke dvierka Jednotka + dvierka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Solárny panel 12V
Automaticke dvierka 4 kg
Automaticke dvierka 30x60 cm
Automaticke dvierka Nie