Sparovací kotol na sliepky, kačice, prepelice CIMUKA YL-FW30-E + DOPRAVA ZDARMA až na Vašu adresu v hodnote 4,99€

 
+ Doprava zdarma Zväčšiť
  • 1 z 4
 

Kotol na sparovanie hydiny, vhodný na sliepky, husi, kačice a prepelice. Jedná sa o celonerezový elektrický kotol, s objemom 33 l, s priemerom bubna 30 cm, príkon 3000 W (220V, 50Hz), rozmery:33,5 x 33,5 x 42,5 cm.

Dostupnosť TOVAR NA OBJEDNÁVKU
€489,99    
Kód tovaru 0336
Kategória Sparovacie kotly
Záruka 2 roky
 

Sparovací kotol na sliepky, kačice, prepelice CIMUKA YL-FW30-E

Kotol na sparovanie hydiny, vhodný na sliepky, kačice a prepelice, objem 33 l, priemer bubna 30 cm, hĺbka bubna od vykurovacej špirály po okraj 28 cm, automatický termostat, príkon 3000W. Tento unikátny kotol pre sparovanie hydiny iste ocení každý chovateľ. Celonerezový sparovací kotol udržiava pomocou automatického termostatu stabilnú teplotu, vďaka ktorej bude šklbanie hydiny bežať ako po masle bez roztrhnutiu kože. Elektrický kotol na sparovanie hydiny je vyrobený z veľmi kvalitnej nerezovej ocele, a tak jeho údržba zaberie len chvíľku a vydrží Vám po mnoho rokov.

Pre sparenia akých druhov hydiny je kotol vhodný?

Druhy hydiny 30

 
Akým spôsobom kotol na sparovanie hydiny funguje?

Elektrický sparovací kotol je vybavený automatickým termostatom, na ktorom si jednoducho nastavíte požadovanú teplotu. Celonerezový kotol potom vodu na Vami zvolenú teplotu nielen ohreje, ale navyše ju počas svojho chodu na tejto stabilnej hodnote neustále udržiava. Voda pri sparovania teda zachováva optimálnu odporúčanú teplotu, čo zaistí jednoduché šklbanie hydiny bez k poškodzovaniu a roztrhnutiu kože

Sparovaci kotel YL-FW-E30

 

Ako správne spariť hydinu

Sparenia hydiny pred šklbaním je veľmi dôležité, aby došlo k uvoľneniu folikulov a svalov držiacich peria, a následné šklbanie tak bežalo hladko bez poškodenia kože. Každý druh hydiny vyžaduje odlišnú teplotu a dĺžku sparenia viď tabuľka nižšie. Dlhší čas ponorenie môže spôsobiť varenie niektorých častí mäsa a kože a to môže spôsobiť pri šklbanie problém. Uvedené časy sú orientačné a doručujeme v priebehu sparenie hydiny ručne kontrolovať možnosť jednoduchosti šklbanie peria.

DRUH HYDINY TEPLOTA DĹŽKA SPARENIA
°C s
Prepelice 60 - 65 25 - 35
Sliepka 60 - 65 30 - 40
Kačica 63 - 67 160 - 180

 

Kotol na sparovanie hydiny môžete využiť aj pri bežných zabíjačkách na varenie jaterníc, jaternice, tlačenek, ovaru či polievky. Kotol je však nutné pred aj po použití starostlivo umyť a vydezinfikovať!

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Sparovací kotol na sliepky, kačice, prepelice CIMUKA YL-FW30-E

Hmotnosť 4.5 kg
1. Druhy hydiny Sliepky, Kačice, Prepelice
Objem: 33 l
Priemer bubna: 30 cm
Hĺbka bubna od vykurovacej špirály po okraj: 28 cm
Príkon: 3000 W
Rozmery: 33,5 x 33,5 x 42,5 cm