Sparovací kotol na sliepky, kačice, husi, prepelice CIMUKA YL-FW40-E + DOPRAVA ZDARMA až na Vašu adresu v hodnote 4,99€

 
+ Doprava zdarma Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Kotol na sparovanie hydiny, vhodný na sliepky, husi, kačice a prepelice. Jedná sa o celonerezový elektrický kotol, s objemom 49 l, s priemerom bubna 40 cm, s automatickým termostatom, vybavený ponornú vložkou pre efektívne zmáčanie hydiny a výpustným ventilom pre jednoduché vypustenie vody, príkon 4500 W (220V, 50Hz), rozmery: 55 x 43,5 x 53 cm.

Dostupnosť SKLADOM (2 ks)
Môžeme doručiť do
3.6.2024
Bežná cena €529,99
Ušetríte €40 (–7 %)
€489,99    
Kód tovaru 0337
Kategória Sparovacie kotly
Záruka 2 roky
 

Sparovací kotol na sliepky, kačice, husi, prepelice CIMUKA YL-FW40-E

Kotol na sparovanie hydiny, vhodný na sliepky, husi, kačice a prepelice, objem 49 l, priemer bubna 40 cm, hĺbka bubna od vykurovacej špirály po okraj 38 cm, automatický termostat, príkon 4500 W. Jedná sa perfektnú pomôcku na sparovanie hydiny, ktorá Vám celý proces šklbanie hydiny veľmi uľahčí a zefektívni. Celonerezový sparovací kotol udržiava pomocou automatického termostatu stabilnú teplotu, vďaka ktorej bude šklbanie hydiny prebiehať ľahko a bez roztrhnutiu kože. Elektrický kotol na sparovanie hydiny je vyrobený z veľmi kvalitnej nerezovej ocele, a tak jeho údržba zaberie len chvíľku a vydrží Vám po mnoho rokov.

Pre sparenia akých druhov hydiny je kotol vhodný?


Druhy hydiny 40

 
Akým spôsobom kotol na sparovanie hydiny funguje?

Elektrický sparovací kotol je vybavený automatickým termostatom, na ktorom si jednoducho nastavíte požadovanú teplotu. Celonerezový kotol potom vodu na Vami zvolenú teplotu nielen ohreje, ale navyše ju počas svojho chodu na tejto stabilnej hodnote neustále udržiava. Voda pri sparovania teda zachováva optimálnu odporúčanú teplotu, čo zaistí jednoduché šklbanie hydiny bez k poškodzovaniu a roztrhnutiu kože. Súčasťou balenia je aj praktická ponorná vložka špeciálne navrhnutá pre jednoduché ponorenie, vybratie a tiež efektívnejšie zmáčanie hydiny. Vodu z kotla po sparovania hydiny ľahko vylejete cez výpustný ventil.

Sparovaci kotel YL-FW-E50

 

Ako správne spariť hydinu

Sparenia hydiny pred šklbaním je veľmi dôležité, aby došlo k uvoľneniu folikulov a svalov držiacich peria, a následné šklbanie tak bežalo hladko bez poškodenia kože. Každý druh hydiny vyžaduje odlišnú teplotu a dĺžku sparenia viď tabuľka nižšie. Dlhší čas ponorenie môže spôsobiť varenie niektorých častí mäsa a kože a to môže spôsobiť pri šklbanie problém. Uvedené časy sú orientačné a doručujeme v priebehu sparenie hydiny ručne kontrolovať možnosť jednoduchosti šklbanie peria.

DRUH HYDINY TEPLOTA DĹŽKA SPARENIA
°C s
Prepelice 60 - 65 25 - 35
Sliepka 60 - 65 30 - 40
Kačica 63 - 67 160 - 180
Husa 70 - 72 120 - 130

 

Kotol na sparovanie hydiny môžete využiť aj pri bežných zabíjačkách na varenie jaterníc, jaternice, tlačenek, ovaru či polievky. Kotol je však nutné pred aj po použití starostlivo umyť a vydezinfikovať!

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Sparovací kotol na sliepky, kačice, husi, prepelice CIMUKA YL-FW40-E

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
"Najčastejšie problémy pri šklbaní vznikajú nesprávnym sparením hydiny. Stretávam sa s tým často a ľudia sa ma pýtajú, prečo im raz nerobí šklbanie problém, druhýkrát majú na sliepke potrhanú kožu, alebo im to neošklbe väčšinu peria. Ja im hovorím jediné: Než by ste skúšali a zdĺhavo hľadali ideálne riešenie, tak si kúpte sparovací kotol a máte vyriešené.
Nie je nič lepšie ako kotol, ktorý udržuje stabilnú teplotu vody na sparenie hydiny. Jednoducho si nastavíte teplotu a už sa viac o vodu nemusíte starať. Kontrolka Vám oznámi, kedy je voda pripravená na sparenie hydiny a automatický termostat bude vodu dohrievať, keď klesne jej teplota. Opadnú Vám tak starosti, ktoré by celý proces šklbania iba predlžovali. Vašou jedinou úlohou bude dodržať čas na ideálne sparenie hydiny.
Po sparení nemusíte prevracať celý kotol, aby ste vyliali vodu, jednoducho otvoríte ventil na spodnej strane kotla a vodu vypustíte. Nerezový kotol je užívateľsky prívetivý, jednoduchý na obsluhu, ľahko sa čistí, a to sú za mňa dôvody, prečo si ho zaobstarať a uľahčiť si prácu. Potrhaná koža, alebo málo ošklbaná hydina môže byť s kotlom minulosťou."
Hmotnosť 9.4 kg
1. Druhy hydiny Sliepky, Kačice, Husi, Prepelice
Objem: 49 l
Priemer bubna: 40 cm
Hĺbka bubna od vykurovacej špirály po okraj: 38 cm
Príkon: 4500 W
Rozmery: 55 x 43,5 x 53 cm