Automatické otváranie a zatváranie kurína BRINSEA CHICK SAFE ADVANCE

 
  • 1 z 4
 

Automatické otváranie a zatváranie kurína, 
pre dvierka od 300g do 4 kg, 
patentovaný otvárací mechanizmus, 

svetelný senzor, časovač, 
automatická kalibrácia, 
prehľadný LCD displej, 
ukazateľ stavu batérie, 
ukazateľ dvierok "otvorené/zatvorené", 
funkcia "víkendové ležanie", 
funkcia ručného otvárania/zatvárania, 
funkcia automatického zastavenia pri prekážke, 
odolné voči UV a vodeodolné, do -20°C, 
napájanie z 4xAA batérií. 

Dostupnosť SKLADOM (1 ks)
Môžeme doručiť do
25.7.2024
€160,21    
Kód tovaru 0658
Kategória Automatické dvierka na kurín BRINSEA
Záruka 2 roky
 

Automatické otváranie a zatváranie kurína BRINSEA CHICK SAFE ADVANCE

Automatické otváranie/zatváranie kurína pre dvierka do 4 kg, so svet. senzorom, časovačom, samokalibráciou, ukazovateľom stavu batérie a napájaním z 4xAA batérií. Pokiaľ hľadáte spoľahlivé automatické otváranie a zatváranie kurína, tak máme pre Vás to pravé. Tento modul je vhodný pre výsuvné dvierka rôznej veľkosti od 300g do 4 kg. Jeho montáž je jednoduchá vďaka dvom šróbkom (súčasťou balenia), modul stačí prichytiť ku kurínu, priviazať k lanku dvierka a modul sa sám skalibruje na dvierka Vášho kurína. Disponuje nastaviteľným časovačom a svetelným senzorom, ktoré sa dajú rôzne kombinovať podľa vašich požiadaviek. Svetelný senzor reaguje iba na pomalé zmeny svetla, takže sa dvierka nespustia pri zábleskoch svetla zo svetlometov áut alebo pri búrke. Modul obsahuje patentovaný otvárací mechanizmus, ktorý neobsahuje mechanické spúšťače otvárania/zatvárania, ktoré by sa mohli časom opotrebovať. Je napájaný z 4xAA batérií (súčasťou balenia) a pri jeho minimálnej spotrebe energie je odhadovaná výdrž batérií cca 1 rok. Navyše vďaka praktickému ukazateľu stavu batérie na prehľadnom LCD displeji, budete mať prehľad, kedy je potrebné batérie vymeniť. 

Nastavenie zariadenia je skutočne jednoduché vďaka podrobnému návodu, ktorý je súčasťou balenia. 
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736 (Po-Ne 8 - 18 hodín).


Ako funguje automatické otváranie? 

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte báť, že Vaše sliepky napadne v noci líška alebo iný predátor, pretože zariadenie za Vás kurín vždy včas bezpečne uzavrie. Automatické otváranie kurínu Vám teda zaistí pohodlie, pokoj a tiež ochranu pre sliepky.

Brinsea Chick Safe Advance ponúka niekoľko praktických funkcií:

  • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť a v koľko hodín uzavrieť. 
  • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora. Navyše senzor reaguje iba na pomalé zmeny svetla, preto sa modul nespustí pri zábleskoch svetla pri búrke, alebo od svetiel prechádzajúcich áut. 
  • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla.
  • Funkcia automatického zastavenia dvierok - dvierka sú vybavené špeciálnou ochrannou funkciou, ktorá reaguje na situáciu, pokiaľ sa počas uzatvárania dvierok pod nimi nachádza akékoľvek zviera. Akonáhle dvierkam bráni čokoľvek v ceste, motor sa automaticky zastaví. Tento unikátny systém zaisťuje absolútnu bezpečnosť a nie je možné, aby hydinu dvierka akokoľvek zranili.
  • Funkcia "Víkendové ležanie" - ponúka možnosť nastaviť si počas víkendu iný čas otvárania/zatvárania dvierok ako počas týždňa. 

Všetky tieto funkcie je možné ľubovoľne kombinovať, to znamená, že na otváranie dvierok môžete využiť inú funkciu ako na zatváranie dvierok. (napr: ráno sa dvierka môžu otvárať pomocou svetelného senzora a večer uzatvárať v presne nastavený čas, alebo si napr. pre ranné otváranie dvierok zvolíte časovač a na večer zvolíte manuálne zatváranie, a pod.)

Brinsea-advance-2-fotografie

Technické prevedenie

Modul Brinsea Chick Safe Advance disponuje patentovaným mechanizmom otvárania/zatvárania, ktorý neobsahuje žiadne mechanické spúšťače, ktoré by sa mohli časom opotrebovať, čím sa predchádza poruchám. Mechanizmus zariadenia je navrhnutý na rôzne veľkosti výsuvných dvierok, ktoré majú od 300g do 4kg hmotnosti, môžete preto využiť Vaše dvierka od kurína. Celé zariadenie je odolné voči poveternostným podmienkam a UV žiareniu. Zariadenie sa dá jednoducho otvoriť, vrchný kryt ľahko zložíte a vložíte batérie, nemusíte nič skrutkovať. Praktický svetelný indikátor Vás bude blikaním informovať aj na veľkú vzdialenosť o stave dvierok, či sú otvorené alebo zatvorené alebo sú batérie takmer vybité. 

brinsea-advance-indicator-sk_01

Spôsob napájania

Modul automatického otvárania kurína je napájaný cez 4 AA batérie, ktorých odhadovaná životnosť vďaka nízkej spotrebe je až 1 rok. Navyše zariadenie obsahuje indikátor slabej batérie, ktorý upozorní na blížiacu sa výmenu batérií. Na prehľadnom LCD displeji tiež uvidíte úroveň energie v batériách. Pri ich výmene si modul zachováva nastavenie, takže ho nemusíte znova nastavovať.

brinsea-advance-2-napájanie 

Inštalácia

Inštalácia zariadenia je viac než jednoduchá. V balení nájdete dva šróbky, ktorými pripevníte modul podľa návodu ku kurínu a stačí len zavesiť dvierka na lanko. Keď je všetko pripevnené, systém sa sám skalibruje s dvierkami a Vy tak nemusíte riešiť žiadnu manuálnu kalibráciu. Potom už iba jednoducho nastavíte časovač alebo svetelný senzor podľa Vašich potrieb. Časovač a svetelný senzor môžete rôzne kombinovať, napr.: Kurník sa otvorí ráno na svetelný senzor a večer sa uzavrie na časovač o 19:00, pokiaľ v tom čase ešte nebude tma. 

Návod na obsluhu na stiahnutie:
PDF s logom A1Automatické otváranie a zatváranie kurína BRINSEA CHICK SAFE ADVANCE

Videonávod na nastavenie:

 

Hmotnosť 1 kg
Automaticke dvierka Jednotka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Batérie
Automaticke dvierka 4 kg