Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína BRINSEA CHICK SAFE ADVANCE

 
  • 1 z 4
 

Komplet automatického otvárania a zatvárania
modul, PVC pojazdy, hliníkové dvojstupňové dvierka
patentovaný otvárací mechanizmus, 

svetelný senzor, časovač, 
automatická kalibrácia, 
prehľadný LCD displej, 
ukazovateľ stavu batérie, 
ukazovateľ dvierok "otvorené/zatvorené", 
funkcia "víkendové ležanie", 
funkcia ručného otvárania / zatvárania, 
funkcia automatického zastavenia pri prekážke, 
odolné voči UV a vodeodolné, do -20°C, 
napájanie z 4xAA batérií,
výška pojazdov 56 cm,
rozmer plátu dvierok 30x18,5 cm. 

Dostupnosť SKLADOM (1 ks)
Môžeme doručiť do
17.7.2024
€186,99    
Kód tovaru 0657
Kategória Automatické dvierka na kurín BRINSEA
Záruka 2 roky
 

Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína BRINSEA CHICK SAFE ADVANCE

Komplet automatického otvárania/zatvárania kurína, s pojazdmi a dvierkami, svet. senzorom, časovačom, samokalibráciou, ukazovateľom stavu batérie a napájaním z 4xAA batérií. Pokiaľ hľadáte spoľahlivé automatické otváranie a zatváranie kurína, tak máme pre Vás to pravé. Tento komplet je pripravený na jednoduchú montáž, vďaka 6 skrutkám (súčasťou balenia). Podľa prehľadného návodu namontujete modul, pojazdy s dvierkami (dva pláty dvierok), pripevníte modul k dvojstupňovým odolným hliníkovým dvierkam a modul sa sám skalibruje. Modul disponuje nastaviteľným časovačom a svetelným senzorom, ktoré sa dajú rôzne kombinovať podľa vašich požiadaviek. Svetelný senzor reaguje iba na pomalé zmeny svetla, takže sa dvierka nespustia pri zábleskoch svetla zo svetlometov áut alebo pri búrke. Zariadenie obsahuje patentovaný otvárací mechanizmus, ktorý neobsahuje mechanické spúšťače otvárania/zatvárania, ktoré by sa mohli časom opotrebovať. Je napájaný z 4xAA batérií (súčasťou balenia) a pri jeho minimálnej spotrebe energie je odhadovaná výdrž batérií cca 1 rok. Navyše vďaka praktickému ukazovateľovi stavu batérie na prehľadnom LCD displeji, budete mať prehľad, kedy je potrebné batérie vymeniť. Rozmery otvárania sú pre otvor do kurína o maximálnej veľkosti 28x34cm. Výška pojazdov je 56 cm a rozmer jedného plátu dvierok je 30x18,5 cm. 

Montáž a nastavenie zariadenia je naozaj jednoduché vďaka podrobnému slovenskému návodu, ktorý je súčasťou balenia. 
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736 (Po-Ne 8 - 18 hodín).


Ako funguje automatické otváranie? 

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte báť, že Vaša sliepka napadne v noci líška alebo iný predátor, pretože zariadenie za Vás kurín vždy včas bezpečne uzavrie. Automatické otváranie kurínu Vám teda zaistí pohodlie, pokoj a tiež ochranu pre sliepky.

Brinsea Chick Safe Advance ponúka niekoľko praktických funkcií:

  • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť av koľko hodín uzavrieť. 
  • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora. Navyše senzor reaguje iba na pomalé zmeny svetla, preto sa modul nespustí pri zábleskoch svetla pri búrke, alebo od svetiel prechádzajúcich áut. 
  • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla.
  • Funkcia automatického zastavenia dvierok - dvierka sú vybavené špeciálnou ochrannou funkciou, ktorá reaguje na situáciu, pokiaľ sa počas uzatvárania dvierok pod nimi nachádza akékoľvek zviera. Akonáhle dvierkam bráni čokoľvek v ceste  motor sa automaticky zastaví. Tento unikátny systém zaisťuje absolútnu bezpečnosť a nie je možné, aby hydina dvierka akokoľvek zranila.
  • Funkcia "Víkendové ležanie" - ponúka možnosť nastaviť si počas víkendu iný čas otvárania/zatvárania dvierok ako počas týždňa. 

Všetky tieto funkcie je možné ľubovoľne kombinovať, to znamená, že na otváranie dvierok môžete využiť inú funkciu ako na zatváranie dvierok. (napr: ráno sa dvierka môžu otvárať pomocou svetelného senzora a večer uzatvárať v presne nastavený čas, alebo si napr. pre ranné otváranie dvierok zvolíte časovač a na večer zvolíte manuálne zatváranie, a pod.)

Brinsea-advance-2-fotografie

Technické prevedenie

Modul Brinsea Chick Safe Advance disponuje patentovaným mechanizmom otvárania/zatvárania, ktorý neobsahuje žiadne mechanické spúšťače, ktoré by sa mohli časom opotrebovať, čím sa predchádza poruchám.  Súčasťou kompletu sú aj dvojstupňové dvierka s PVC pojazdmi, ktoré sú zložené z dvoch hliníkových plátov, čím šetria miesto. Celé zariadenie je odolné voči poveternostným podmienkam a UV žiareniu. Zariadenie sa dá jednoducho otvoriť, vrchný kryt ľahko zložíte a vložíte batérie, nemusíte nič skrutkovať. Praktický svetelný indikátor Vás bude blikaním informovať aj na veľkú vzdialenosť o stave dvierok, či sú otvorené alebo zatvorené alebo sú batérie takmer vybité. 

brinsea-advance-indikator-sk_01

Spôsob napájania

Modul automatického otvárania kurína je napájaný cez 4 AA batérie, ktorých odhadovaná životnosť vďaka nízkej spotrebe je až 1 rok. Navyše zariadenie obsahuje indikátor slabej batérie, ktorý upozorní na blížiacu sa výmenu batérií. Na prehľadnom LCD displeji tiež uvidíte úroveň energie v batériách. Pri ich výmene si modul zachováva nastavenie, takže ho nemusíte znova nastavovať.

brinsea-advance-2-napájanie 

Inštalácia

Inštalácia zariadenia je viac než jednoduchá. V balení nájdete 6 skrutiek, ktorými pripevníte modul s pojazdmi a dvierkami podľa návodu ku kurínu a potom stačí len zavesiť dvierka na lanko. Keď je všetko pripevnené, systém sa sám skalibruje s dvierkami a Vy tak nemusíte riešiť žiadnu manuálnu kalibráciu. Potom už iba jednoducho nastavíte časovač alebo svetelný senzor podľa Vašich potrieb. Časovač a svetelný senzor môžete rôzne kombinovať, napr.: Kurník sa otvorí ráno na svetelný senzor a večer sa uzavrie na časovač o 19:00, pokiaľ v tom čase ešte nebude tma. 

Návod na obsluhu na stiahnutie:
PDF s logom A1Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína BRINSEA CHICK SAFE ADVANCE

Videonávod na nastavenie:

 

Hmotnosť 2 kg
Automaticke dvierka Jednotka + dvierka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Batérie
Automaticke dvierka 4 kg
Automaticke dvierka 30x36 cm
Automaticke dvierka Nie