Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína CHICKEN GUARD PREMIUM 25x30 - časovač, svetelný senzor, dvierka s poistkou

 

Sada automatického otvárania a zatvárania kurína a bezpečnostných dvierok. Jedná sa o kompletný automatický systém ovládania pohybu dvierok do 1 kg sa svetelným senzorom a časovačom. Integrovaný LCD displej zaisťuje ľahké nastavenie a zmenu časovania v prípade potreby. Vhodný až do teploty -10°C.

Dostupnosť SKLADOM (> 5 ks)
Môžeme doručiť do
27.5.2022
Bežná cena €298,98
Ušetríte €60,99 (–20 %)
€237,99    
Kód tovaru 0366
Kategória Automatické dvierka na kurín Chicken Guard
Záruka 3 roky
 

Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína CHICKEN GUARD PREMIUM 25x30

Sada automatického otvárania kurína s bezpečnostnými dvierkami, časovač, svetelný senzor, LCD displej, napájané na batérie. Jedná sa o najobľúbenejšiu sadu, ktorá je navrhnutá tak, aby poskytovala maximálnu ochranu vašim sliepkam pred predátormi a zároveň aj kľud a pohodlie pre vás. Systém automatického otvárania disponuje troma užitočnými funkciami ako je svetelný senzor, programovateľný časovač a funkcia ručného ovládania. Nastavenie programov je pritom veľmi jednoduché pomocou prehľadného LCD displeja. Súčasťou balenia sú aj bezpečnostné dvierka s inovatívnym samouzamykacím mechanizmom. Toto zariadenie je určené na zdvíhanie dvierok do hmotnosti 1 kg. Automatické otváranie kurníka je napájané 4xAA batériami (súčasťou balenia) alebo priamo zo siete cez USB kábel (kábel nie je súčasťou balenia).

Menu je v českom jazyku, a preto je nastavenie zariadenia naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný slovenský návod. Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína obsahuje jednotku, bezpečnostné dvierka a koľajnice, a teda nie je potrebné nič ďalšie dokupovať.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte v noci báť, že Vaše sliepky napadne líška alebo iný predátor, pokiaľ zabudnete dvierka kurína zavrieť. Akonáhle sú dvierka úplne spustené, automaticky sa uvoľnia krídla, ktoré dvierka pevne uzamknú. Tento jedinečný samouzamykacie systém je navrhnutý tak, aby zabránil predátorom zdvihnúť dvere kurína. Dvierka sú absolútne bezpečné a nijako hydinu neohrozujú. Pri zatváraní totiž klesajú vlastnou váhou a nie je tak možné, aby hydina zranila. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, kľud a tiež ochranu pre sliepky.

Chicken Guard Premium ponúka nasledujúce funkcie:

  • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť a v koľko zavrieť.
  • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora a taktiež túto funkciu môžete kombinovať s časovačom.
  • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla


Technické prevedenie jednotky

Chicken Guard Standard je vybavený motorčekom, ktorý dokáže zdvihnúť dvierka s hmotnosťou až 1 kg. Súčasťou zariadenia je aj bezkontaktný snímač polohy dvierok. Elektronika je uzavretá v plastovom puzdre, ktoré je odolné proti poveternostným vplyvom až do teploty -10°C. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na dvojriadkovom LCD displeji, v českom jazyku. LCD displej prejde po určitej dobe nečinnosti do "režimu spánku", aby sa zvýšila životnosť displeja. Zariadenie znovu "prebudíte" stlačením tlačidla MENU. Pre nastavovanie programov slúžia extra veľké tlačidlá, aby bolo možné ich ovládať aj v rukaviciach.
Chciken guard rozmery jendotky

Rozmery bezpečnostných dvierok

Rozmery celého systému zatvárania vrátane pojazdov sú 30x60 cm. Rozmer samostatných dvierok je 25x30 cm.

CHICKEN GUARD DOOR

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou ceruzkových 4xAA batérií, ktoré sú súčasťou balenia. Na slabé batérie Vás včas upozorní indikátor slabej batérie. Životnosť týchto batérií je cca 6 mesiacov. Po výmene je životnosť určená podľa kvality batérie. Nepoužívajte 9V batérie, môžu prístroj poškodiť! Po vybratí batérií môžete prístroj napájať aj priamo zo siete pomocou USB kábla (kábel nie je súčasťou balenia).
Chicken Guard standard napajeni


Použité materiály

Bezpečnostné dvierka sú vyrobené z veľmi pevného a odolného hliníka. Z toho dôvodu zaisťujú skutočne vysokú ochranu a zároveň dlhú životnosť. Pojazdy sú vyrobené zo 100% recyklovateľného a pevného ABS plastu.

Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Automatické otváranie kurína jednoducho pripevníte na vonkajšiu stranu vášho kurína pomocou dodaného príslušenstva, pripojíte kábel k dvierkam kurína, nastavíte časovač a môžete si dať nohy hore. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Automatické otváranie a zatváranie kurína CHICKEN GUARD PREMIUM
A1 logo PDFDvierka pre automatické zatváranie kurína CHICKEN GUARD DOOR

Videonávod na montáž:

 

Hmotnosť 1.5 kg
Automaticke dvierka Jednotka + dvierka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Batérie
Automaticke dvierka 1 kg
Automaticke dvierka 25x30 cm
Automaticke dvierka Áno