Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína CHICKEN GUARD PREMIUM 25x30 - časovač, svetelný senzor, dvierka s poistkou

 
+ Doprava zdarma 3 ročná záruka Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Sada automatického otvárania a zatvárania kurína a bezpečnostných dvierok. Jedná sa o kompletný automatický systém ovládania pohybu dvierok do 1 kg so svetelným senzorom, časovačom a funkciou automatického zastavenia dvierok. Prehľadný LCD displej a automatická kalibrácia dvierok zaisťujú intuitívne ovládanie jednotky. Zariadenie je vhodné až do teploty -10 °C.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
31.5.2023
Bežná cena €298,98
Ušetríte €60,99 (–20 %)
€237,99    
Kód tovaru 0366
Kategória Automatické dvierka na kurín Chicken Guard
Záruka 3 roky
 

Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína CHICKEN GUARD PREMIUM 25x30

Sada automatického otvárania kurína s bezpečnostnými dvierkami, časovač, svetelný senzor, do -10°C, napájanie batérie/USB/DC. Jedná sa o najobľúbenejšiu sadu, ktorá je navrhnutá tak, aby poskytovala maximálnu ochranu vašim sliepkam pred predátormi a zároveň aj kľud a pohodlie pre vás. Systém automatického otvárania disponuje troma užitočnými funkciami ako je svetelný senzorprogramovateľný časovač alebo funkcia automatického zastavenia dvierok. Nastavenie programov je pritom veľmi jednoduché pomocou prehľadného LCD displeja. Súčasťou balenia sú aj bezpečnostné dvierka s inovatívnym samouzamykacím mechanizmom. Toto zariadenie je určené na zdvíhanie dvierok do hmotnosti 1 kg. Automatické otváranie kurína je napájané 4xAA batériami (súčasťou balenia) alebo priamo zo siete cez USB alebo DC 6/12 V kábel (napájacie káble nie sú súčasťou balenia).

Menu je v českom jazyku, a preto je nastavenie zariadenia naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný slovenský návod. Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína obsahuje jednotku, bezpečnostné dvierka a koľajnice, a teda nie je potrebné nič ďalšie dokupovať.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte báť, že Vaše sliepky napadne v noci líška alebo iný predátor, pretože zariadenie za Vás kurín vždy včas bezpečne uzavrie. Akonáhle sú dvierka úplne spustené, automaticky sa uvoľnia krídla, ktoré dvierka pevne uzamknú. Tento jedinečný samouzamykacie systém je navrhnutý tak, aby zabránil predátorom zdvihnúť dvere kurína. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, kľud a tiež ochranu pre sliepky.

Chicken Guard Premium ponúka nasledujúce funkcie:

  • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť a v koľko zavrieť.
  • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora.
  • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla.
  • Funkcia automatického zastavenia dvierok - dvierka sú vybavené špeciálnou ochrannou funkciou, ktorá reaguje na situáciu, pokiaľ sa počas uzatvárania dvierok pod nimi nachádza akékoľvek zviera. Akonáhle dvierkam bráni čokoľvek v ceste, motor sa automaticky zastaví. Tento unikátny systém zaisťuje absolútnu bezpečie a nie je možné, aby dvierka hydinu akokoľvek zranila.


Všetky tieto funkcie je možné ľubovoľne kombinovať, to znamená, že na otváranie dvierok môžete využiť inú funkciu než na zatváranie dvierok. (napr: ráno sa dvierka môžu otvárať pomocou svetelného senzora a večer uzatvárať v presne nastavený čas, alebo si napr. na ranné otváranie dvierok zvolíte časovač a na večer zvolíte manuálne zatváranie, apod.)


Technické prevedenie jednotky

Chicken Guard Standard je vybavený motorčekom, ktorý dokáže zdvihnúť dvierka s hmotnosťou až 1 kg. Súčasťou zariadenia je aj bezkontaktný snímač polohy dvierok. Elektronika je uzavretá v plastovom puzdre, ktoré je odolné proti poveternostným vplyvom až do teploty -10°C. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na dvojriadkovom LCD displeji, v českom jazyku. LCD displej prejde po určitej dobe nečinnosti do "režimu spánku", aby sa zvýšila životnosť displeja. Zariadenie znovu "prebudíte" stlačením tlačidla MENU. Pre nastavovanie programov slúžia extra veľké tlačidlá, aby bolo možné ich ovládať aj v rukaviciach.
Chicken Guard jednotka

Rozmery bezpečnostných dvierok

Rozmery celého systému zatvárania vrátane pojazdov sú 30x60 cm. Rozmer samostatných dvierok je 25x30 cm.

CHICKEN GUARD DOOR

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou ceruzkových 4xAA batérií, ktoré sú súčasťou balenia. Na slabé batérie Vás včas upozorní indikátor slabej batérie a výstražné svetlo, ktoré je viditeľné až zo vzdialenosti 100 metrov. Životnosť týchto batérií je cca 6 mesiacov. Po výmene batérií je životnosť určená podľa kvality zakúpených batérií. 

Po vybratí batérií môžete využiť USB alebo DC 6/12V napájanie priamo zo siete (USB ani DC napájací kábel nie je súčasťou balenia!).

Chicken Guard  napajanie

Použité materiály

Bezpečnostné dvierka sú vyrobené z veľmi pevného a odolného hliníka. Z toho dôvodu zaisťujú skutočne vysokú ochranu a zároveň dlhú životnosť. Pojazdy sú vyrobené zo 100% recyklovateľného a pevného ABS plastu.

Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Automatické otváranie kurína jednoducho pripevníte na vonkajšiu stranu vášho kurína pomocou dodaného príslušenstva, pripojíte kábel k dvierkam kurína, nastavíte časovač a môžete si dať nohy hore. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.


Ukážka z praxe

FOTO-PREMIUM


Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Automaticke otvaranie a zatvaranie kurina CHICKEN GUARD PREMIUM
A1 logo PDFDvierka pre automatické zatváranie kurína CHICKEN GUARD DOOR

Videonávod na montáž:

 

Hmotnosť 1.5 kg
Automaticke dvierka Jednotka + dvierka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Batérie
Automaticke dvierka 1 kg
Automaticke dvierka 25x30 cm
Automaticke dvierka Áno