Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína CHICKEN GUARD PRO 25x30 - časovač, svetelný senzor, dvierka s poistkou

 
+ Doprava zdarma 3 ročná záruka Zväčšiť
 • 1 z 6
 

Komplet automatického otvárania/zatvárania
modul, bezpečnostné hliníkové dvierka, pojazdy z ABS plastu, 
svetelný senzor, časovač, 
automatická kalibrácia, 
prehľadný LCD displej, 
ukazovateľ slabej batérie, 
funkcia ručného otvárania/zatvárania, 
funkcia automatického zastavenia pri prekážke, 
vhodné až do teploty - 20°C, 
napájanie batérie / USB / DC, 
rozmery systému: 30x60cm,
rozmery dvierok: 25x30cm.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
4.3.2024
Bežná cena €299,99
Ušetríte €50 (–16 %)
€249,99    
Kód tovaru 0525
Kategória Automatické dvierka na kurín Chicken Guard
Záruka 2 roky
 

Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína CHICKEN GUARD PRO 25x30

Sada automatického otvárania kurína s bezpečnostnými dvierkami, časovač, svetelný senzor, do -20 ° C, napájanie batérie/USB/DC. Pokiaľ hľadáte kompletný systém automatického otvárania kurína s extra výkonným motorom, vhodný aj do extrémnych poveternostných podmienok, potom máme pre Vás bezva tip. Systém automatického otvárania disponuje niekoľkými užitočnými funkciami ako je svetelný senzor, programovateľný časovač alebo funkcia automatického zastavenia dvierok. Súčasťou balenia sú aj bezpečnostné dvierka s inovatívnym samouzamykacím mechanizmom. Toto zariadenie vybavené skutočne výkonným motorom je určené na zdvíhanie dvierok do hmotnosti 2 kg. Automatické otváranie kurína je napájané 4xAA batériami (súčasťou balenia) alebo priamo zo siete cez USB alebo DC 9/12 V kábel (napájacie káble nie sú súčasťou balenia).

Nastavenie zariadenia je naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný slovenský návod. Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína obsahuje jednotku, bezpečnostné dvierka a koľajnice, a teda nie je potrebné nič ďalšie dokupovať.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. 
. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

✅ Klady 

 • Kompletná výbava - modul, dvierka s poistkou aj koľajničkami, nič viac už nemusíte dokupovať 
 • Bezpečnostné dvierka ochránia sliepky pred škodnou
 • Jednoduché ovládanie zvládne naozaj každý 
 • Prehľadný displej a praktické tlačidlá uľahčia nastavenie 
 • Môžete kombinovať rôzne módy otvárania a zatvárania  
 • Vďaka ručnému ovládaniu otvorte, alebo zatvorte dvierka, kedy potrebujete aj mimo nastaveného času 
 • Automatické zastavenie pri detekcii zvieraťa pod dvierkami
 • Oceníte výber napájania - na batérie alebo zo siete  

❌ Zápory

 • Zatiaľ sme žiadne nenašli 

 

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte báť, že Vaše sliepky napadne v noci líška alebo iný predátor, pretože zariadenie za Vás kurín vždy včas bezpečne uzavrie. Akonáhle sú dvierka úplne spustené, automaticky sa uvoľnia krídla, ktoré dvierka pevne uzamknú. Tento jedinečný samouzamykacie systém je navrhnutý tak, aby zabránil predátorom zdvihnúť dvere kurína. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, kľud a tiež ochranu pre sliepky.

Chicken Guard Pro ponúka nasledujúce funkcie:

 • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť a v koľko zavrieť.
 • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora.
 • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla.
 • Funkcia automatického zastavenia dvierok - dvierka sú vybavené špeciálnou ochrannou funkciou, ktorá reaguje na situáciu, pokiaľ sa počas uzatvárania dvierok pod nimi nachádza akékoľvek zviera. Akonáhle dvierkam bráni čokoľvek v ceste, motor sa automaticky zastaví. Tento unikátny systém zaisťuje absolútnu bezpečie a nie je možné, aby dvierka hydinu akokoľvek zranila.

 

Všetky tieto funkcie je možné ľubovoľne kombinovať, to znamená, že na otváranie dvierok môžete využiť inú funkciu než na zatváranie dvierok. (napr: ráno sa dvierka môžu otvárať pomocou svetelného senzora a večer uzatvárať v presne nastavený čas, alebo si napr. na ranné otváranie dvierok zvolíte časovač a na večer zvolíte manuálne zatváranie, apod.)

Chicken_guard_pro_kit


Technické prevedenie

Chicken Guard Pro má veľmi výkonný motor, ktorý dokáže zdvihnúť až 2 kg. Súčasťou zariadenia je aj bezkontaktný snímač polohy dvierok. Prístroj je vybavený veľmi odolným puzdrom, a tak zaisťuje perfektnú ochranu pri extrémnych poveternostných podmienkach až do teploty -20 °C. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na dvojriadkovom LCD displeji. LCD displej prejde po určitej dobe nečinnosti do "režimu spánku", aby sa zvýšila životnosť displeja. Zariadenie znovu "prebudíte" stlačením tlačidla MENU. Pre nastavovanie programov slúžia extra veľké tlačidlá, aby bolo možné ich ovládať aj v rukaviciach.

Chicken Guard jednotka

Rozmery bezpečnostných dvierok

Rozmery celého systému zatvárania vrátane pojazdov sú 30x60 cm. Rozmer samostatných dvierok je 25x30 cm.

 CHICKEN GUARD DOOR

 

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou ceruzkových 4xAA batérií, ktoré sú súčasťou balenia. Na slabé batérie Vás včas upozorní indikátor slabej batérie a výstražné svetlo, ktoré je viditeľné až zo vzdialenosti 100 metrov. Životnosť týchto batérií je cca 6 mesiacov. Po výmene batérií je životnosť určená podľa kvality zakúpených batérií. 

Po vybratí batérií môžete využiť USB alebo DC 9/12V napájanie priamo zo siete (USB ani DC napájací kábel nie je súčasťou balenia!).

Chicken-guard-pro-napajanie

Použité materiály

Bezpečnostné dvierka sú vyrobená z veľmi pevného a odolného hliníka. Z toho dôvodu zaisťujú skutočne vysokú ochranu a zároveň dlhú životnosť. Pojazdy sú vyrobené zo 100% recyklovateľného a pevného ABS plastu. Jednotka je schovaná v plastovom vodeodolnom púzdre, ktoré je odolné proti poveternostným vplyvom.

Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Automatické otváranie kurína jednoducho pripevníte na vonkajšiu alebo vnútornú stranu Vášho kurína pomocou dodaného príslušenstva. Potom už len zariadenie nastavíte podľa vašich potrieb a môžete si dať nohy hore. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.


Ukážka z praxe

FOTO-EXTREME


Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Automaticke otvaranie a zatvaranie kurina CHICKEN GUARD PRO
A1 logo PDFDvierka pre automatické zatváranie kurína CHICKEN GUARD PRO 

Videonávod na montáž:

 

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
"Ak už dlhšie zvažujete automatické otváranie kurína a nemôžete si vybrať, tak Vám odporúčam CHICKEN GUARD. Tento komplet je takmer bez práce, všetko je nachystané na jednoduchú montáž a na Vás bude ju len vykonať a nastaviť. Nastavením Vás prevedie návod a behom chvíľky máte takmer automatický kurín, ktorý Vám bude závidieť aj susedka cez dve ulice.
Široký výber módov otvárania, bezproblémový systém a skvelé načasovanie Vám poskytnú voľné rána a večery mimo domu bez obáv o sliepky. Tie budú bezpečne spať v kurníku za bezpečnostnými dvierkami s poistkou proti otvoreniu, ktorú neprekoná ani tá najvytrvalejšia líška. Pri každom otvorení sa totiž napne lanko, ktoré zatiahne za poistku vo dvierkach, aby sa dvierka mohli otvoriť. Naopak pri zatváraní sa poistka vďaka povoleniu lanka znovu zasunie do rámu dvierok a tým ich uzamkne.
Najväčšou výhodou automatického otvárania dvierok je pohodlie pri chove sliepok. Kurín bude vždy včas otvorený aj uzavretý, a preto sa už nebudete musieť ponáhľať domov z osláv, alebo si odoprieť dovolenku, keď nezoženiete nikoho, kto by sa Vám o sliepky postaral."
Hmotnosť 1.5 kg
Automaticke dvierka Jednotka + dvierka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Batérie
Automaticke dvierka 2 kg
Automaticke dvierka 25x30 cm
Automaticke dvierka Áno