Automatické otváranie a zatváranie kurína CHICKEN GUARD PREMIUM - časovač, svetelný senzor, nosnosť až 1kg

 
+ Doprava zdarma 3 ročná záruka Zväčšiť
  • 1 z 5
 

Automatické otváranie a zatváranie kurína so svetelným senzorom a časovačom. Jedná sa o kompletný automatický systém ovládania pohybu dvierokdo 1 kg (dvierka nie sú súčasťou balenia). Prehľadný LCD displej a automatická kalibrácia dvierok zaisťujú intuitívne ovládanie jednotky. Vhodný až do teploty -10°C.

Dostupnosť SKLADOM (2 ks)
Môžeme doručiť do
5.6.2023
Bežná cena €227,99
Ušetríte €24 (–11 %)
€203,99    
Kód tovaru 0362
Kategória Automatické dvierka na kurín Chicken Guard
Záruka 3 roky
 

Automatické otváranie a zatváranie kurína CHICKEN GUARD PREMIUM

Automatické otváranie a zatváranie kurína, časovač, svetelný senzor, váha dvierok do 1 kg, do teploty -10°C, napájanie batérie/USB/DC. Jedná sa o perfektnú pomôcku pre kľud a pohodlie každého chovateľa. Vďaka automatickému otváraniu kurína už nebudete musieť ráno vstávať so sliepkami a zároveň sa večer strachovať o ich bezpečie. Systém automatického otvárania disponuje niekoľkými užitočnými funkciami ako je svetelný senzor, programovateľný časovač alebo funkcia automatického zastavenia dvierok. Nastavenie zariadenia je pritom veľmi jednoduché pomocou prehľadného LCD displeja v českom jazyku. Toto zariadenie je určené na zdvíhanie dvierok do hmotnosti 1 kg (dvierka nie sú súčasťou balenia). Jednotka je schovaná v plastovom puzdre,  ktoré je odolné proti poveternostným vplyvom. Automatické otváranie kurína je napájané 4xAA batériami (súčasťou balenia) alebo priamo zo siete cez USB alebo DC 6/12 V kábel (napájacie káble nie sú súčasťou balenia).

Menu je v českom jazyku, a preto je nastavenie zariadenia naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný slovenský návod.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte báť, že Vaše sliepky v noci napadne líška alebo iný predátor, pretože zariadenie za Vás kurín vždy včas bezpečne uzavrie. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, kľud a tiež ochranu pre sliepky.

Chicken Guard Premium ponúka nasledujúce funkcie:

  • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť a v koľko zavrieť.
  • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora.
  • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla
  • Funkcia automatického zastavenia dvierok - dvierka sú vybavené špeciálnou ochrannou funkciou, ktorá reaguje na situáciu, pokiaľ sa počas uzatvárania dvierok pod nimi nachádza akékoľvek zviera. Akonáhle dvierkam bráni čokoľvek v ceste, motor sa automaticky zastaví. Tento unikátny systém zaisťuje absolútnu bezpečie a nie je možné, aby hydina dvierka akokoľvek zranila.

Všetky tieto funkcie je možné ľubovoľne kombinovať, to znamená, že na otváranie dvierok môžete využiť inú funkciu než na zatváranie dvierok. (napr: ráno sa dvierka môžu otvárať pomocou svetelného senzora a večer uzatvárať v presne nastavený čas, alebo si napr. na ranné otváranie dvierok zvolíte časovač a na večer zvolíte manuálne zatváranie, apod.)


Technické prevedenie

Chicken Guard Standard je vybavený motorčekom, ktorý dokáže zdvihnúť dvierka s hmotnosťou až 1 kg. Súčasťou zariadenia je aj bezkontaktný snímač polohy dvierok. Elektronika je uzavretá v plastovom puzdre, ktoré je odolné proti poveternostným vplyvom až do teploty -10°C. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na dvojriadkovom LCD displeji, v českom jazyku. LCD displej prejde po určitej dobe nečinnosti do "režimu spánku", aby sa zvýšila životnosť displeja. Zariadenie znovu "prebudíte" stlačením tlačidla MENU. Pre nastavovanie programov slúžia extra veľké tlačidlá, aby bolo možné ich ovládať aj v rukaviciach.
Chicken Guard jednotka

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou ceruzkových 4xAA batérií, ktoré sú súčasťou balenia. Na slabé batérie Vás včas upozorní indikátor slabej batérie a výstražné svetlo, ktoré je viditeľné až zo vzdialenosti 100 metrov. Životnosť týchto batérií je cca 6 mesiacov. Po výmene batérií je životnosť určená podľa kvality zakúpených batérií.

Po vybratí batérií môžete využiť USB alebo DC 6/12V napájanie priamo zo siete (USB ani DC napájací kábel nie je súčasťou balenia!).

Chicken Guard  napajanie


Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Automatické otváranie kurína jednoducho pripevníte na vonkajšiu stranu vášho kurína pomocou dodaného príslušenstva, pripojíte kábel k dvierkam kurína, nastavíte časovač a môžete si dať nohy hore. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Automaticke otvaranie a zatvaranie kurina CHICKEN GUARD PREMIUM


Videonávod na montáž:

 

Hmotnosť 0.5 kg
Automaticke dvierka Jednotka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Batérie
Automaticke dvierka 1 kg