🚛 NAKÚPTE NAD 200 € A ZÍSKAJTE DOPRAVU ZADARMO! | EXPRESNÁ DOPRAVA AŽ K VÁM DOMOV! 🚛

Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína JOSTechnik HK-Bat 30x45 R - časovač, svetelný senzor, dvierka s poistkou

 
+ Doprava zdarma Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Automatické otváranie a zatváranie kurína s rámom a bezpečnostnými dvierkami s rozmermi 30x45 cm. Ide o kompletný automatický systém ovládania pohybu dvierok so svetelným senzorom, časovačom a funkciou núdzového otvárania dvierok. Integrovaný LCD displej zaisťuje jednoduché nastavenie a zmenu časovania v prípade potreby. Vhodný až do teploty -30°C.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
2.10.2023
Bežná cena €249,99
Ušetríte €35 (–14 %)
€214,99    
Kód tovaru 0541
Kategória Automatické dvierka na kurín JOSTechnik
Záruka 2 roky
 

Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína JOSTechnik HK-Bat 30x45 R

Automatické otváranie a zatváranie kurína s rámom a bezpečnostnými dvierkami 30x45 cm, časovač, svetelný senzor, núdzové otváranie, napájanie na batérie alebo zo siete. Pokiaľ hľadáte kompletné riešenie automatického otvárania do Vášho kurína, potom nemôžete vybrať lepšie. Automatický otvárač kurína disponuje niekoľkými užitočnými funkciami ako je svetelný senzor, programovateľný časovač alebo núdzové otváranie dvierok. Nastavenie programov je pritom veľmi jednoduché pomocou prehľadného displeja v českom jazyku. Kompletná sada na otváranie dvierok kurína je zabudovaná v pevnom ráme, ktorý ľahko pripevníte na Váš kurín. Súčasťou sú bezpečnostné dvierka so samouzamykacím mechanizmom. Automatické otváranie kurína je napájané 4xAA batériami alebo cez 6V adaptér priamo zo siete (batéria aj adaptér súčasťou balenia).

Menu je v českom jazyku, a preto je nastavenie zariadenia naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný slovenský návod.
Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína obsahuje pevný rám s jednotkou a bezpečnostnými dvierkami, a teda nie je potrebné nič ďalšie dokupovať.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

Ako automatické otváranie kurína funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurína je elektronické zariadenie, ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurína a večer ich zase bezpečne uzavrie. Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurín. Zároveň sa nemusíte v noci báť, že Vaše sliepky napadne líška alebo iný predátor, pokiaľ zabudnete dvierka kurína zavrieť. Akonáhle sú dvierka úplne spustené, automaticky sa uzamknú. Tento systém je navrhnutý tak, aby zabránil predátorom zdvihnúť dvere kurína. Automatické otváranie kurína Vám teda zaistí pohodlie, pokoj a tiež ochranu pre sliepky.

JOSTechnik HK-Bat ponúka niekoľko praktických funkcií:

  • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurína otvoriť a v koľko zavrieť.
  • Svetelný senzor - dvierka kurína sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora a taktiež túto funkciu môžete kombinovať s časovačom. Pokiaľ plánujete automatické otváranie kurína umiestniť dovnútra kurína alebo na veľmi tmavé miesto, je možné k jednotke pripojiť externý svetelný senzor, ktorý vyvediete na vhodnejšie miesto.
  • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla
  • Funkcia núdzového otvorenia dvierok - dvierka sú vybavené špeciálnou ochrannou funkciou, ktorá reaguje na situáciu, pokiaľ sa počas uzatvárania dvierok pod nimi nachádza akékoľvek zviera. Akonáhle dvierkam bráni čokoľvek v ceste, motor sa automaticky zastaví a dvierka sa ihneď opäť otvoria. Uzatváranie sa takto niekoľkokrát automaticky opakuje, pokiaľ dvierkam v ceste nič nebráni. Tento unikátny systém zaisťuje absolútne bezpečie a nie je možné, aby dvierka hydinu akokoľvek zranila.

automaticke-otevirani-kurniku-3

Rozmery bezpečnostných dvierok

Rozmery celého rámu33x68 cm. Rozmer samostatných dvierok je 30x45cm. Rozmerovo sú tieto dvierka ideálne pre sliepky a kačice.

automaticke-otevirani-kurniku-x

Technické prevedenie

JOSTechnik HK-Bat 30x45 R je kompletný systém automatického otvárania kurína zabudovaný v pevnom ráme. Toto zariadenie má výkonný motor, ktorý dokáže zdvihnúť dvierka s hmotnosťou až 2 kg. Prístroj je vybavený odolným puzdrom, a tak zaisťuje ochranu pri poveternostných podmienkach. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na LCD displeji. LCD displej prejde po určitej dobe nečinnosti do "režimu spánku", aby sa zvýšila životnosť displeja. Zariadenie znova "prebudíte" stlačením akéhokoľvek tlačidla.

Spôsob napájania

Zariadenie je napájané pomocou ceruzkových 4xAA batérií alebo priamo zo siete cez 6V adaptér. Batérie aj adaptér sú súčasťou balenia. Životnosť týchto batérií je až 1 rok. Priamo na displeji sa zobrazuje ukazovateľ, vďaka ktorému si ľahko overíte stav nabitia batérií. Po výmene je životnosť určená podľa kvality batérie. Nepoužívajte 9V batérie, môžu prístroj poškodiť!

Napajanie JOSTechnik

Inštalácia

Automatické otváranie kurína je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie. Celý rám vybavený dvierkami a jednotkou pre automatické otváranie a zatváranie kurína iba jednoducho pripevníte na Váš kurín pomocou štyroch dodaných skrutiek a máte hotovo. (Pred inštaláciou najprv odstráňte zo zadnej strany prepravnú poistku!!). Potom už len nastavíte časovač alebo svetelný senzor a môžete si dať nohy nahor. Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.


Ukážka z praxe

JOSTechnik-Automaticke-otváranie-a-zatváranie-dveri


Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Komplet automatického otvárania a zatvárania kurína JOSTechnik HK-Bat 30x45 R


Videonávod na montáž:

Hmotnosť 1.7 kg
Automaticke dvierka Jednotka + dvierka
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Áno
Automaticke dvierka Batérie, Adaptér na 230 V
Automaticke dvierka 2 kg
Automaticke dvierka 30x45 cm
Automaticke dvierka Áno