Kurín pre sliepky GAUN 10270 BERLIN MAXI + DOPRAVA ZADARMO až na Vašu adresu v hodnote 4,99€

 
+ Doprava zdarma Zväčšiť
  • 1 z 2
 

Drevený kurín pre 10-12 ks nosníc
z borovicového dreva
vodotesná strecha
zadné veľké otvárateľné dvierka
odnímateľné dno pre ľahké čistenie
4 vodotesné znáškové hniezda
2 hniezda po oboch stranách
uzatvárateľná vstupná rampa
vetracie okno, bidielka
rozmery 1910x1100x885 mm

Dostupnosť OBJEDNANÉ OD DODÁVATEĽA
€419,99    
Kód tovaru 0562
Kategória Drevené kuríny pre sliepky
Záruka 2 roky
 

Kurín pre sliepky GAUN BERLIN MAXI

Drevený kurín pre sliepky, pre 10-12 sliepok, 2 vonkajšie znáškové boxy, každý s dvoma hniezdami, ochranná vodotesná strecha proti vplyvom počasia, 1910 x 1100 x 885 mm. Ak hľadáte kvalitný drevený kurín pre 10 sliepok, potom máme presne to, čo hľadáte. Kurín s bidlámi a 4 vonkajšími znáškovými hniezdami, ktoré poskytujú zázemie a Vám možnosť ľahkého zberu vajec. Sliepky majú do kurína pohodlný prístup cez predné padacie dvierka. Cirkuláciu vzduchu v kurníku zaistí predné vyklápacie okienko. Zvýšené nožičky zároveň zaistia kvalitné odvetranie podlahy. Pri čistení kurína určite oceníte odnímateľné dno. Kurín vyrobený z borovicového dreva zaisťuje vysokú stabilitu.

Kurín ľahko zložíte pomocou prehľadného obrázkového návodu.
V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. +421 944 482 736  (Po-Ne 8 - 18 hodín).

Rozmery kurína pre sliepky

Vonkajšie rozmery celého kurína sú 1910 x 1100 x 885 mm, a tak poskytuje pohodlie pre 10 - 12 klasických nosníc. Rozmery kukaní sú 332 x 690 x 373 mm.
berlin maxi rozmery duoVybavenie kurína

Kurín pre sliepky je vybavený špeciálnymi hradami pre nočný oddych sliepok. Súčasťou kurína sú aj štyri vonkajšie kukane, vytvorené s ohľadom na dostatok miesta a pokoja na znášanie vajec. Získavanie vajíčok pritom bude veľmi jednoduché, pretože stačí otvoriť strechu znáškových hniezd a pohodlne vajíčka vybrať. Strecha je navyše vodotesná, čím je zaistené, že voda neprenikne dovnútra kurína ani do znáškových hniezd.

Údržba a čistenie kurína

Čistenie kurína zvládnete hravo počas chvíľky cez otvorené bočné dvierka. Tiež čistenie znáškového hniezda nebude problém, vďaka výklopnej strieške.

Prístup do kurína

Pre ľahký prístup je kurín vybavený hneď dvoma dvierkami. Jedny dvierka sú umiestnené z prednej strany kurína, druhé väčšie zo zadnej strany a obe sú opatrené zámkami, aby ich nemohol žiadny predátor otvoriť. Väčšie dvierka slúžia na jednoduchú výmenu vody, kŕmenia a dobrú dostupnosť do kurína pri čistení. Druhé menšie výklopné dvierka umožní sliepkam ľahký prístup do kurína a von na záhradu alebo do výbehu.

Vlastnosti materiálu kurína

Kurín vyrobený z borovicového dreva má hmotnosť cca 40 kg, a tak zaisťuje veľkú stabilitu. Pre efektívne odvetrávanie podlahy je umiestnený na štyroch zvýšených nôžkach. Aj napriek absencii zateplenia zostávajú nosnice pod strechou kurína aj v znáškových hniezdach chránené asfaltovou krytinou, čo predstavuje opatrenie proti slnečnému žiareniu. Avšak odporúčame umiestniť kurín pod nejaký druh prístrešku, aby bol uchránený pred nepriaznivými vplyvmi počasia, vrátane dažďa, snehu a slnečného žiarenia. Drevený kurín je povrchovo ošetrený základným ochranným náterom. Pre dlhšiu životnosť treba, ako pri každom dreve, ochranný náter obnovovať. Cirkuláciu vzduchu v kurníku zaisťuje predné vyklápacie okienko.

Návod na montáž na stiahnutie:
A1 logo PDF
Kurín pre sliepky BERLIN MAXI - 10270


Hmotnosť 43 kg
Kuríny 6-12
Kuríny 4
Kuríny Nie
Kapacita 10 - 12 nosníc
Materiál borovicové drevo
Počet znáškových hniezd 4
Rozmery 1910 x 1100 x 885 mm