Liaheň na vajcia CIMUKA PD60SH AUTOMATIC - s doliahňou hydiny + v balení DARČEK a DOPRAVA ZDARMA v hodnote 12,97€

 
+ Doprava zdarma Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Liaheň na vajcia vhodná k
liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny
s automatickým otáčaním 
kapacita 60ks slepačích vajec
možnosť ručného otáčania vajec
alarm teploty a vlhkosti
s digitálnou reguláciou teploty

od 36,6 do 38,3°C
manuálna regulácia vlhkosti
s teplomerom
s vlhkomerom

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
17.7.2024
€331,99    
Kód tovaru 0140
Kategória Liahne Cimuka PD
Záruka 2 roky
 

Automatická liaheň na vajcia CIMUKA PD60SH

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 60 slepačích vajec, teplomer a vlhkomer, digitálna regulácia teploty 36,6-38,3°C, alarm. Táto automatická liaheň na kurčatá, prepelice, husi, kačice a bažanty Vás očarí svojou jednoduchou obsluhou. Vyliahne v nej naozaj každý a dokonca funguje skvele aj ako doliaheň. Vajíčka budete mať pod kontrolou vďaka priehľadnému veku a na digitálnom displeji môžete sledovať aktuálnu teplotu a vlhkosť v liahni. Všetko navyše stráži kontrolný alarm, ktorý Vás ihneď upozorní na odchýlky od nastavených hodnôt. Otáčanie vajec prenecháte na module, ktorý vajcami otáča pravidelne v 2 hod. intervale a Vy sa budete starať len o udržovanie vlhkosti v liahni, pomocou dolievania vody do spodných kanálikov. Ani údržba a čistenie liahne nebude žiadny problém. Liaheň je totiž vyrobená z veľmi odolného a kvalitného plastu a vydrží Vám niekoľko rokov.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 482 736 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

✅ Klady

  • Nastavenie liahne bude ľahké vďaka obrázkovému návodu 
  • Oceníte alarm, ktorý upozorní na odchýlky od nastavených hodnôt 
  • Vyrobená z kvalitných a pevných plastov 
  • Prehľadný LCD display s tlačítkami pre ľahké nastavenie teploty
  • Vajíčka bude za Vás otáčať motorček otočného roštu v pravidelných intervaloch
  • Môžete si liaheň rozdeliť praktickou mriežkou pre vajcia od dvoch plemien 

❌ Zápory

  • Liaheň musí byť umiestnená v miestnosti s izbovou teplotou 

 

Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
kapacita_liahne_cimuka_pd60sh

*  pri využití 12 ks liesok na prepeličie vajcia CIMUKA QT13 
** pri využití 8 ks liesok na husacie vajcia CIMUKA GT03

 

Systém otáčania vajec

Liaheň ponúka možnosť automatického otáčania vajec za pomoci dvoch nezávislých otočných roštov Cimuka CNT30A (nie je nutné využívať pri liahnutí oba otočné rošty), ktoré pravidelne otáčajú vajcami v 2 hodinových intervaloch. Otočné rošty sú vybavené lieskami vhodnými pre veľkosť slepačích alebo kačacích vajec. Aby bolo možné využiť automatické otáčanie aj pri liahnutie iných veľkostí vajec, je potrebné zakúpiť vhodné lisky podľa druhu hydiny viď prehľad vyššie. V prípade potreby je tiež u liahne možné otáčať vajcia manuálne (ručne) a to pri vybratí otočných roštov z liahne a umiestnením vajec priamo na mriežku. Štandardne je táto mriežka používana iba na posledné 2-3 dni inkubácie, kedy sa vajcia vyberú z otočných roštu a vloží sa na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vylíhnul v hydinu.

system_otacanie_vajec_cimuka_pd60sh


Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 36,6 do 38,3°C s presnosťou na 0,1°C za pomoci ovládacieho panela elektronickej riadiacej jednotky viď obrázok nižšie. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a vlhkosti, ovládacími tlačidlami pre potrebné nastavenia liahne a alarmom, ktorý vyvoláva poplach v prípade prekročenia nastavenej nízke alebo vysoké hodnoty.

kontrola_a_nastavenie_teploty_v_liahni_cimuka_pd60sh


Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievanie vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa vykonáva pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahní sa kontroluje na displeji ovládacieho panela viď obrázok vyššie. V priebehu liahnutie sa voda doľava odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku v základni na liahnutia.

dolievanie_vody_do_liahne_cimuka_pd60sh

Otáčanie vajec, teplota i vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi prí inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

inkubacie_u_liahne_cimuka

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň CIMUKA PD60SH

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
„Automatická liaheň, ktorá Vás prekvapí nejednou vychytávkou. Urobí za Vás plno vecí a Vám tým neustále šetrí čas a prácu. Vašou jedinou úlohou bude dolievanie vody na zachovanie správnej vlhkosti v liahni.
Teplotu jednoducho nastavíte a kedykoľvek si ju môžete regulovať na prehľadnom displeji, ktorý navyše obsahuje aj teplomer a vlhkomer, aby ste mali neustále prehľad o podmienkach v liahni. O akejkoľvek odchýlke od nastavených hodnôt Vás tiež upozorní praktický alarm. Tiež usporiadanie vajec v liahni môže byť prehľadné. Pokiaľ máte viac plemien sliepok, môžete si vajíčka na liahnutie rozdeliť do dvoch oddielov a každé si liahnuť zvlášť, aby sa Vám nepomiešali. Oba oddiely môžete rozdeliť praktickou mriežkou, takže budú kuriatka po vyliahnutí vo svojom oddiele.
Tiež máte niekoľko možností otáčania vajec. V oboch oddieloch sa nachádzajú otočné rošty, ktoré každý poháňa jeden motorček, ten vajíčka v roštoch automaticky pomaly otáča v pravidelných intervaloch. Ak máte napríklad husacie vajcia, môžete si zakúpiť lísky na husacie vajcia alebo liahnuť na mriežke doliahne, ktorá sa nachádza pod otočným roštom. V jednom oddiele môže byť otočný rošt a v druhom môžete vajcia otáčať ručne. V tomto je liaheň naozaj flexibilná a môžete si tak vyberať z rôznych možností a sledovať, ako sa Vám naraz liahnu kuriatka rôznych plemien a viete, že sa Vám nepomiešajú. "

 

Prekvapenie pre Vás

Ako darček od nás dostanete zadarmo kŕmidlo a napájačku v hodnote €7,98,-:

1x Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá CIMUKA FD-SRT-01 - s mriežkou proti plytvaniu krmiva, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - kŕmidlo

1x Klobúková napájačka pre kurčatá - CIMUKA DR-350 - 350ml, plastová - s miskou a 350ml zásobníkom, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - napájačka

Hmotnosť 8.32 kg
Kat. a podkat. liahne Domáca - stolná
Kat. a podkat. liahne 51 - 82
Kat. a podkat. liahne Automatické
Kat. a podkat. liahne Liaheň a doliaheň
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Ručná
Kapacita otočného roštu 60 slepačích vajec
- 60 kačacích vajec
-- 72 bažantích vajec
--- 108 prepeličích vajec
Pri zakúpení 12 ks lisek na prepeličie vajcia CIMUKA QT13 156 prepeličích vajec
Pri zakúpení 8 ks lisek na husacie vajcia CIMUKA GT03 24 husacích vajec
Otáčanie vajec Automatické - každé 2 hodiny
Alarm teploty a vlhkosti Áno - viď medzné hodnoty
Regulácia teploty Áno - digitálne
Rozsah teploty 36,6 - 38,3 °C
Ukazovateľ teploty Áno - s presnosťou na 0,1 ° C
Regulácia vlhkosti Áno - automaticky
Rozsah vlhkosti 40 - 80 %
Ukazovateľ vlhkosti Áno - s presnosťou na 1%
Priemerný dodávaný príkon 45 W
Maximálny dodávaný príkon 85 W
Napájacie napätie 230 V, 50HZ
Rozmery (?) 65 x 46 x 26 cm