Liaheň na vajcia CLEO 5 - s doliahňou hydiny + v balení DARČEK ZADARMO - digitálny teplomer s vlhkomerom v hodnote 7,99 €

 

Liaheň na vajcia vhodná k
liahnutiu vodnej-hrabavej hydiny
s manuálnym (ručným) otáčaním
kapacita 60 slepačích vajec
možnosť prikúpiť otočný rošt
s manuálnou reguláciou teploty
od 35 do 40 ° C
s manuálnou reguláciou vlhkosti
bez teplomera
bez vlhkomera

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
17.7.2024
€65,99    
Kód tovaru 0016
Kategória Liahne Cleo
Záruka 2 roky
 

Liaheň CLEO 5

Liaheň na hydinu, jednoduché ručné otáčanie, na 60 slepačích vajec, bez teplomera a vlhkomera, regulácia teploty 35-40°C. Začnite s liahnutím s touto liahňou na kurčatá, prepelice, husi, kačice a bažanty. Táto praktická liaheň je výborná aj na doliahnutie hydiny, pretože zaisťuje ideálne podmienky na to, aby si hydina našla tú najvhodnejšiu cestu von zo škrupiny. Liahnutie v tejto liahni je veľmi jednoduché. Budete sa starať iba o udržiavanie vlhkosti v liahni, pomocou dolievania vody do spodných kanálikov a o otáčanie vajec. To je potrebné vykonávať v pravidelnom intervale, ideálne 2x denne.

Pokiaľ chcete mať neustále prehľad o hodnotách teplôt a vlhkosti, tak pre Vás máme prekvapenie. K tejto skvelej liahni od nás dostanete DARČEK v podobe digitálneho teplomera a vlhkomeru! Liahnutie bude pre Vás hračka!

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Naviac v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 482 736 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.


Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny

Kapacita liahne CLEO 5, T, TH

Kapacita bez otočného roštu:  60 slepačích, 120 prepeličích, 30 husacích, 50 kačacích, 70 bažantích vajec.

*Kapacita pri zakúpení otočného roštu na slepačie vajcia:  41 slepačích vajec alebo 41 kačacích vajec.
*Kapacita pri zakúpení otočného roštu na bažantie vajcia: 41 bažantích vajec.
*Kapacita pri zakúpení otočného roštu na prepeličie vajcia: 74 prepeličích vajec.


Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť manuálneho otáčania vajec, kde pohybom ruky otáčate vajcami umiestnenými na mriežke tzv. základne na liahnutie podľa vašich možností o 180°ideálne v pravidelnom intervale - minimálne ráno a večer. Posledné 2-3 dni inkubácie sa s vajcami už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol v hydinu.
Systém otáčania vajec CLEO 5
Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 35 do 40°C za pomoci manuálneho regulátora u elektronickej riadiacej jednotky. Aktuálna hodnota teploty v liahni sa kontroluje pomocou externého teplomera, ktorý obdržíte ako darček, pri zakúpen tejto liahne. Panel je vybavený na ľavom boku otočným regulátorom pre potrebné nastavenie teploty v liahni.

Ukazovateľ teploty a vlhkosti CLEO 5


Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievania vody do vodných kanálikov, ktoré sú umiestnené pod základňou na liahnutie v spodnom kryte liahne. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30°C (neodporúča sa voda studená). Prvotné nalievanie vody sa robí pred umiestnením základne na liahnutie a otočného roštu. Aktuálna hodnota vlhkosti v liahni sa kontroluje pomocou externého vlhkomeru, ktorý obdržíte ako darček pri zakúpení tejto liahne. V priebehu liahnutia sa voda dolieva odkrytím horného veka, vybratím jedného vajca a doplnením vody do kanálika priamo cez spodnú mriežku.
Regulácia vlhkosti CLEO 5

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

Inkubácia vajec u liahne CLEO

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFLiaheň na vajcia CLEO 5

Hmotnosť 3.25 kg
Kat. a podkat. liahne Domáca - stolná
Kat. a podkat. liahne 51 - 82
Kat. a podkat. liahne Ručné
Kat. a podkat. liahne Liaheň a doliaheň
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Ručná
Kapacita bez otočného roštu 60 slepačích vajec
- 50 kačacích vajec
-- 70 bažantích vajec
--- 120 prepeličích vajec
---- 30 husacích vajec
Otáčanie vajec Manuálne - podľa vašich možností
Alarm teploty a vlhkosti Nie
Regulácia teploty Áno - manuálne
Rozsah teploty 35 - 40ºC
Ukazovateľ teploty Nie
Regulácia vlhkosti Áno - manuálne
Rozsah vlhkosti Nie
Ukazovateľ vlhkosti Nie
Priemerný dodávaný príkon Neuvedené od výrobcu
Maximálny dodávaný príkon 110 W
Napájacie napätie 230 V, 50HZ
Rozmery 42 x 42 x 29 cm