Liaheň na vajcia REAL 24 AUTOMATIC - s doliahňou hydiny + v balení DARČEK ZDARMA - kŕmidlo a napájačka v hodnote 7,98€

 

Liaheň na vajcia vhodná k
liahnutiu vodnej a hrabavej hydiny
s automatickým otáčaním
kapacita 24 slepačích vajec
možnosť aj ručného otáčania vajec
s digitálnou reguláciou teploty
od 30 do 40°C
s manuálnou reguláciou vlhkosti
s nádržkou na prívod vody
s teplomerom

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
18.7.2024
€197,99    
Kód tovaru 0218
Kategória Liahne Real
Záruka 2 roky
 

Automatická liaheň na vajcia REAL 24 AUTOMATIC - s doliahňou hydiny

Liaheň na hydinu, automatické otáčanie, na 24 slepačích vajec, ukazovateľ teploty, digitálna regulácia teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Ak hľadáte univerzálnu liaheň na kurčatá, prepelice, husi, kačice, bažanty či exotické vtáctvo, máte pred sebou výbornú voľbu. S týmto veľmi kvalitným inkubátorom bude liahnutie aj doliahnutie hydiny jedna báseň. Celý proces liahnutia môžete kontrolovať cez priehľadné otvory vo veku a na digitálnom displeji možno pohodlne pozorovať aktuálnu teplotu v liahni. Na otáčanie vajec nebudete musieť vôbec myslieť vďaka modulu, ktorý vajcami pravidelne otáča v 1 hod. intervaloch. Vašou úlohou bude len udržiavanie vlhkosti, ktoré je vďaka vonkajším nádržkám úplne jednoduché. Ani údržba a čistenie liahne nebude žiadny problém. Liaheň je totiž vyrobená z veľmi odolného a kvalitného plastu a vydrží Vám niekoľko rokov.

Súčasťou balenia je samozrejme slovenský návod, ktorý obsahuje užitočné rady, tipy a triky pre úspešné liahnutie. Navyše v prípade potreby poskytujeme našim zákazníkom poradenstvo s vhodným výberom liahne aj s praktickými radami pri liahnutí vodnej a hrabavej hydiny (kontakt +421 944 482 736 k dispozícii Po-Ne 8 - 18 hodín). Garantujeme 24 mesačnú záručnú dobu a poskytujeme záručný aj pozáručný servis.

✅ Klady

  • Jednoduché ovládanie zvládne každý
  • Vyrobená z kvalitných a pevných plastov 
  • Prehľadný LCD display s tlačítkami pre ľahké nastavenie teploty
  • Vajíčka bude za Vás otáčať motorček otočného roštu v pravidelných intervaloch
  • Univerzálny rošt vhodný pre vajcia veľkostí od prepeličích až po husacie
  • Vďaka externej nádržke na vodu môžete ľahko regulovať vlhkosť v liahni 

❌ Zápory

  • Liaheň musí býť umiestnená v miestnosti s izbovou teplotou 


Kapacita liahne podľa jednotlivých druhov hydiny
Kapacita liahne REAL 24 AUTOMATIC

Kapacita s otočným roštom: 24 slepačích, 96 prepeličích, 24 husacích, 24 kačacích alebo 24 bažantích vajec.


Systém otáčania vajec 

Liaheň ponúka možnosť automatického otáčania vajec pomocou modulu, ktorý pravidelne otáča vajcami umiestnenými v otočnom rošte v 1 hodinovom intervale. Otočný rošt je vybavený unikátnymi lískami vhodnými pre všetky veľkosti vajec vodnej a hrabavej hydiny. V prípade potreby je tiež u liahne možné otáčať vajcia manuálne (ručne) to pri odpojení modulu a vybratí otočného roštu z liahne a umiestnením vajec priamo na mriežku - základňu na liahnutie. Štandardne je táto mriežka používana iba na posledné 2-3 dni inkubácie, kedy sa vajcia vyberú z otočného roštu a vložia sa na túto mriežku, kde sa s nimi už neotáča, aby si plod mohol nájsť najvhodnejšiu cestu zo škrupiny a úspešne sa tak vyliahol v hydinu.
Systém otáčania vajec REAL 24 AUTOMATIC


Nastavenie a kontrola teploty

Teplotu je možné nastaviť a prípadne aj ďalej regulovať v rozsahu od 30 do 40° C s presnosťou na 0,1°C za pomoci ovládacieho panela elektronickej riadiacej jednotky viď. obrázok nižšie. Panel je vybavený digitálnym displejom s ukazovateľom teploty a ovládacími tlačidlami pre potrebné nastavenie liahne. 
Regulácia teploty REAL 24 AUTOMATIC


Nastavenie a kontrola vlhkosti

Vlhkosť sa reguluje manuálne za pomoci ručného dolievania vody do vonkajších otvorov, ktoré odvádzajú túto vodu do kanálikov-nádržiek umiestnenými pod základňou na liahnutie (plastovou mriežkou) v spodnom kryte liahne. Odparovaním tejto vody z nádržiek vzniká požadovaná vlhkosť v liahni => 45-55% s vodou v jednej nádržke a 60-65% s vodou v oboch nádržkách. Optimálna teplota doplňovanej vody sa pohybuje okolo 25-30° C (neodporúča sa voda studená). Pre trvalú kontrolu hladiny vlhkosti a automatické doplňovanie vody do liahne možno prikúpiť automatický zvlhčovač vzduchu SIRIO. 
Regulácia vlhkosti REAL 24 AUTOMATIC

Otáčanie vajec, teplota aj vlhkosť sú veľmi dôležitými faktormi pri inkubácii hydiny a je dôležité udržiavať správny postup a hodnoty, aby bolo liahnutie úspešné! Ďalšie cenné rady, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť vysokú liahnivosti nájdete v návode.

Inkubácia vajec u liahne REAL

Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDF Liaheň REAL 24 AUTOMATIC

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
„Táto liaheň je skvelá na liahnutie väčšieho počtu vajec, na liahnutie viacerých druhov vajec alebo vajec od rôznych plemien z jedného druhu hydiny. Hlavne k nej nič ďalšie nepotrebujete, pretože univerzálny otočný rošt je na všetky druhy vajec, od malých prepeličích až po veľké husacie vajcia Takže vám bohato postačí táto liaheň, ak chováte viac druhov hydiny.
Budete sa pri tejto liahni starať len o jedinú vec, a to udržovanie vlhkosti a ani to nebude robiť problém, pretože postačí len doliať vodu do prívodnej nádržky z vonkajšej strany liahne. Nemusíte teda do procesu liahnutia vôbec zasahovať a pracne odkladať vajíčka, aby ste sa dostali ku kanálikom pod nimi na doliatie vody. Šetrí to čas aj prácu. Ani nastavenie teploty nebude ťažké, pretože si ju navolíte na prehľadnom displeji a liaheň si ju bude strážiť už sama.
Vajíčka bude za Vás otáčať motorček otočného roštu v pravidelných intervaloch, tak ako skutočná kvočka a trúfam si povedať, že možno aj efektívnejšie. Všetko v liahni je navrhnuté tak, aby liahnivosť bola čo najvyššia. Ku koncu inkubácie len vyberiete rošt, vajíčka presuniete na mriežku doliahne a môžete sledovať, ako sa Vám liahnu kuriatka, káčatá alebo húsatá, a to všetko vďaka tejto liahni. "

 

Prekvapenie pre Vás

Ako darček od nás dostanete zadarmo kŕmidlo a napájačku v hodnote €7,98,-:

1x Kŕmiaca miska pre novorodené kurčatá CIMUKA FD-SRT-01 - s mriežkou proti plytvaniu krmiva, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - kŕmidlo

1x Klobúková napájačka pre kurčatá - CIMUKA DR-350 - 350ml, plastová - s miskou a 350ml zásobníkom, kapacita do 20 kurčiat
+ V balenie DARČEK ZADARMO - napájačka

Hmotnosť 4.4 kg
Kat. a podkat. liahne Domáca - stolná
Kat. a podkat. liahne 1 - 24, 24 - 51
Kat. a podkat. liahne Automatické
Kat. a podkat. liahne Liaheň a doliaheň
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Áno
Kat. a podkat. liahne Nie
Kat. a podkat. liahne Ručná
Kapacita otočného roštu 24 slepačích vajec
- 24 kačacích vajec
-- 24 bažantích vajec
--- 96 prepeličích vajec
---- 24 husacích vajec
Otáčanie vajec Automatické - každú 1 hodinu
Alarm teploty a vlhkosti Nie
Regulácia teploty Áno - digitálne
Rozsah teploty 30ºC - 40ºC
Ukazovateľ teploty Áno - s presnosťou na 0,1 °C
Regulácia vlhkosti Áno - manuálne
Rozsah vlhkosti 45-55 % s vodou v jednej nádržke
----- 60-65 % s vodou v oboch nádržkách
Ukazovateľ vlhkosti Nie
Priemerný dodávaný príkon 50 W
Maximálny dodávaný príkon 100 W
Napájacie napätie 230 V, 50/60HZ
Rozmery (?) 50 x 38 x 26 cm