Šklbačka hydiny na vŕtačku JOSAS JO24 - 24 škubacích prstov, určené na sliepky, husi, kačice, morky

 

Šklbačka vhodná pre stredne veľkú i väčšiu vodnú aj hrabavú hydinu. Šklbací valec je vybavený 24ks šklbacích prstov s dĺžkou prsta 81mm. Kapacita šklbanie je 30-40ks hydiny za hodinu podľa druhu hydiny.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
17.7.2024
€84,99    
Kód tovaru 0035
Kategória Šklbačky na vŕtačku
Záruka 2 roky
 

Šklbačka hydiny na vŕtačku JOSAS JO24

Šklbačka na vŕtačku na sliepky, kačky, husi a morky, 30-40ks hydiny za hodinu, 24ks škubacích prstov s dĺžkou prsta 81mm. Ak hľadáte šklbačku hydiny s výborným pomerom ceny a výkonu, potom nemôžete vybrať lepšie. Táto osvedčená šklbačka hydiny Vám ušetrí hodiny namáhavej práce a už ju nikdy nebudete chcieť dať z ruky. Kvalitné šklbací prsty vyrobené z prírodného kaučuku Vám zabezpečí dokonalé ošklbaní hydiny bez poškodenia kože. Základom úspechu je správne sparenie hydiny a potom si už budete užívať jednoduché šklbanie vodné i hrabavej hydiny, ktoré pobeží ako po masle. Táto kompaktná šklbačka na vŕtačku je veľmi odolná a ľahko umývateľná, takže Vám bude slúžiť dlhé roky.

Šklbačka hydiny na vŕtačku JOSAS JO24 obr2

✅ Klady

  • Vynikajúci výkon za nízku cenu 
  • Bez nutnosti montáže, je kompletne zložená 
  • Dlhá životnosť šklbacích prstov
  • Široké použitie na väčšie druhy hydiny - sliepky, kačice, husi, morky 
  • Skladná 

❌ Zápory


Inštalácia šklbačky hydiny na vŕtačku

Pre správne využitie výrobku je potrebné upevniť do zariadenia (doporučená vŕtačka - nie je súčasťou balenia), ktoré bude s výrobkom otáčať. Zariadenie, ktoré sa bude používať na otáčanie, musí byť bezpečne upevnené k pracovnej ploche, aby nemohlo dôjsť k úrazu.

Šklbačka hydiny na vŕtačku JOSAS JO24 obr3


Príprava pred šklbaním

Pred šklbaním je nutné hydinu správne spariť viz orientačné tabuľka nižšie. Neprekračujte teplotu a dobu ponorenia hydiny. Dlhší čas ponorenie môže spôsobiť varenie niektorých častí mäsa a kože a to môže spôsobiť pri šklbanie problém. Uvedené časy sú orientačné a doručujeme v priebehu sparenie hydiny ručne kontrolovať možnosť jednoduchosti šklbanie peria.

Optimálna dĺžka sparenia hydiny pred šklbaním


Ako správne šklbať

Stredne veľkú hydinu (napr. sliepky, kačky) je odporúčané držať za nohy a spúšťať pozdĺž rotujúceho valca, väčšie hydinu (napr. husy, morky) pokladať na šklbačku a cez valec prevaľovať vždy časť, ktorú budete chcieť ošklbať. Viac inšpirácie pozri videá nižšie.

Šklbačka hydiny na vŕtačku JOSAS JO24 obr4


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFŠklbačka hydiny na vŕtačku JOSAS JO24

Anna Mančíková NÁZOR ODBORNÍKA
Bc. Anna Mančíková
Zootechnik a špecialista pre chovateľské potreby
"Skvelá voľba pre chovateľov, ktorí chcú, aby hydina ošklbal niekto za nich rýchlejšie a efektívnejšie. Jediné čo treba k tejto šklbačke je vŕtačka a môžete šklbať. Páči sa mi na nej jej jednoduchosť, valec s 24 prstami, a pritom urobí kopec práce. Je skladná, ľahko umývateľná, ideálna pre drobnochovateľov, ktorí si nechcú kupovať zbytočne veľké bubnové šklbačky, ktoré by naplno nevyužili.
Za mňa oceňujem jednoduchú obsluhu. Hydina sa iba prikladá k rotujúcim prstom, a tak sa dá šklbanie riadiť sám. Trúfam si povedať, že koľkokrát táto šklbačka ošklbe sliepku alebo kačicu lepšie ako veľké bubnové šklbačky. Pretože si hydinu otáčate a prikladáte ku šklbačke, ako potrebujete, zbavíte sa aj letiek na krídlach, alebo drobného peria v rôznych záhyboch.
Montáž samotnej šklbačky je jednoduchá. Potrebujete vŕtačku a svorky, do ktorých vŕtačku upevníte napríklad k stolu, aby bola stabilná pri šklbaní, alebo šikovného pomocníka, ktorý Vám vŕtačku pridrží. Je potrebné počítať pri šklbaní s menším neporiadkom, ale ak si za šklbačku natiahnete plachtu, tak Vám pierka pekne vychytá. Myslím, že je to naozaj malé bezvýznamné mínus, oproti veľkým plusom, ktoré táto šklbačka ponúka."


Hmotnosť 1.2 kg
Kat. šklbačky Na vŕtačku
Kat. šklbačky Sliepky, husi, kačice, morky
Podkat. šklbačky Sliepky, husi, kačice, morky
Počet škĺbacích prstov 24 ks
Dĺžka 19 cm
Šírka 25 cm
Výška 25 cm
Priemer osi 1,2 cm
Dĺžka osi k upevneniu 3,5 cm