Granulovaný koncentrát na hubenie muších lariev SCHOPF CYRACID 2.0, 1kg

 
  • 1 z 2
 

Veľmi účinný prípravok k likvidácii muších lariev, 1kg koncentrátu = 10-30l roztoku (podľa foriem aplikácie) = aplikácie formou rozptylu, poliatie alebo postreku na plochu do 40m2, účinná látka Cyromazin.

Dostupnosť SKLADOM (>5 ks)
Môžeme doručiť do
31.3.2023
Bežná cena €27,99
Ušetríte €4 (–14 %)
€23,99    
Kód tovaru 0076
Kategória Hubenie muších lariev
Záruka 2 roky
 

Granulovaný koncentrát na hubenie muších lariev SCHOPF CYRACID 2.0, 1kg

Prípravok k hubenie muších lariev, granulovaný koncentrát, takmer okamžitý účinok, pôsobí až 3 týždne, 40m2, 1000g, Cyromazín. Ak sa potrebujete rýchlo zbaviť muších lariev, máme pre Vás skvelú voľbu. Tento veľmi účinný prípravok zahubí všetky druhy muších lariev v hnoji alebo podstielke a jeho príprava je veľmi jednoduchá. Granulovaný koncentrát môžete ihneď aplikovať formou rozptylu, alebo ho pre menšiu spotrebu najprv zriediť vodou a až potom ho nanášať na miesta výskytu lariev formou postreku alebo poliatiu. Účinná látka lieku zabezpečí dlhodobú ochranu ošetrených miest po dobu až 3 týždňov.


Cieľový organizmus

K hubenie všetkých druhov muších lariev - larvy Muchy domáce, larvy ovadov, larvy Pestrice trubcové a iných lariev, ktoré sa vyvíjajú v hnoji alebo v podstielke.


Oblasť použitia

Prípravok sa používa napríklad v stajniach (konských, s hovädzím dobytkom, s ošípanými), hydinárňach, ale je možné používať aj v hospodárskych usadlostiach - všade tam, kde sú líhniště múch ako je hnoj a podstielka.


Príprava

Prípravok je dodávaný v 1 kilogramový balení vo forme granulátového koncentrátu, ktorý je možné aplikovať ihneď, alebo je potrebné pred aplikáciou zriediť (podľa formy aplikácie). V prípade riedenia si podľa Vašej potreby sami vyberte, aké množstvo roztoku je potrebné pripraviť. Na 1 meter štvorcový spotrebujete približne 250-750 mililitrov namiešaného roztoku (podľa formy aplikácie), čo pri použití celého balenia vystačí na 40 metrov štvorcových ošetrovanej plochy.

Aplikačná tabuľka na prípravu roztoku z prípravku CYRACID 2.0

Príklad pre formu rozptylu: na ošetrenie 40m² je potrebné aplikovať 1000g prípravku Cyracid 2.0. 

Príklad roztoku pre formu poliatie: na ošetrenie 40m² treba zmiešať 1000g prípravku Cyracid 2.0 s 30 litrami vody. 

Príklad roztoku pre formu postreku: na ošetrenie 40m² treba zmiešať 1000g prípravku Cyracid 2.0 s 10 litrami vody.


Aplikácia

Začnite s prvou aplikáciou na začiatku letnej sezóny, kedy sa teplota zvýši na 15°C alebo po 5 dňoch po vykydání hnoja. Podľa typu aplikácie, pripravte granulát podľa vyššie uvedenej tabuľky. Zvoľte formu aplikácia ktorá je pre vás najvhodnejší. Dajte si pozor aby ste ošetrili všetky oblasti kde sa liahnu muchy napríklad hnoj, hlbokú podstielku, fekálna kanály a ďalšie. Opakujte aplikáciu, keď podstielka / hnoj dosiahne výšku cca. 15-20 cm (= približne po 14-21 dňoch), pretože larvy potrebujú kyslík a živiny a tým sa plazí do horných vrstiev. Po 10 až 20 dňoch po prvej aplikácii sa populácia múch významne zníži.

Formou rozptylu: Aplikujte granulát na mokré miesta, v ktorých sa zhlukujú mušej larvy. Granulát sa aplikuje napríklad pomocou menšie lopatky alebo lyžice (cca 25g). 

Formou poliatie: Aplikujte na suché miesta, napríklad podstielku, hlbokú podstielku, na okrajovej časti boxov, okolo múrov a pilierov (vo vzdialenosti cca 0,5 metra). Namiešaný roztok sa aplikuje napríklad pomocou ručnej konvy

Formou postreku: Aplikujte na suché miesta, napríklad podstielku, hlbokú podstielku, na okrajovej časti boxov, okolo múrov a pilierov (vo vzdialenosti cca 0,5 metra). Namiešaný roztok sa aplikuje napríklad pomocou ručného alebo chrbtového postrekovača.


Účinnosť

Prípravok na ničenie muších lariev má po aplikácii takmer okamžitý účinok (do 30 minút), ktorý pretrváva až po dobu 2-3 týždňov.


Odporúčania predajca

POZOR! Cyracid 2.0 sa musí používať pravidelne a včas. Iba starostlivá eliminácia všetkých líhnišť múch prináša trvalý úspech. Mušej larvy tvorí 80% celkovej populácie, ale je dôležité hubiť aj dospelo muchy. Vhodné doplňujúce prípravky nájdete nižšie:


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFCYRACID2.0, 1KG - SK etiketa

Hmotnosť 1.2 kg
Kat. desinsenkce Mušia larvy