Granulovaný koncentrát na hubenie muších lariev SCHOPF FLY TOMB 4GR, 500g

 
Tip Zväčšiť
  • 1 z 2
 

Veľmi silný prípravok k likvidácii muších lariev, 500g koncentrátu = 10-50l roztoku (podľa formy aplikácie) = aplikácie formou rozptylu, poliatie alebo postreku na plochu do 100m2, účinné látky Diflubenzuron, Geraniol, Tetramethrin.

Dostupnosť SKLADOM (5 ks)
Môžeme doručiť do
21.9.2021
Bežná cena €39,99
Ušetríte €10 (–25 %)
€29,99    
Kód tovaru 0074
Kategória Hubenie muších lariev
Záruka 2 roky
 

Granulovaný koncentrát na hubenie muších lariev SCHOPF FLY TOMB 4GR, 500g

Veľmi silný prípravok k likvidácii muších lariev, 500g koncentrátu = 10-50l roztoku (podľa formy aplikácie) = aplikácie formou rozptylu, poliatie alebo postreku na plochu do 100m2, účinné látky Diflubenzuron, Geraniol, Tetramethrin.


Cieľový organizmus

K hubenie všetkých druhov muších lariev - larvy Muchy domáce, larvy ovadov, larvy Pestrice trubcové a iných lariev, ktoré sa vyvíjajú v hnoji alebo v podstielke.


Oblasť použitia

Prípravok sa používa napríklad v stajniach (konských, s hovädzím dobytkom, s ošípanými), hydinárňach, ale je možné používať aj v hospodárskych usadlostiach - všade tam, kde sú líhniště múch ako je hnoj a podstielka.


Príprava

Prípravok je dodávaný v 500 gramovom balení vo forme granulátového koncentrátu, ktorý je možné aplikovať ihneď, alebo je potrebné pred aplikáciou zriediť (podľa formy aplikácie). V prípade riedenia si podľa Vašej potreby sami vyberte, aké množstvo roztoku je potrebné pripraviť. Na 1 meter štvorcový spotrebujete približne 100-500 mililitrov namiešaného roztoku (podľa formy aplikácie), čo pri použití celého balenia vystačí na 100 metrov štvorcových ošetrovanej plochy.

Aplikačná tabuľka na prípravu roztoku z prípravku FLY TOMB 4GR

Príklad pre formu rozptylu: na ošetrenie 100m² je potrebné aplikovať 1500g prípravku Fly Tomb 4GR.

Príklad roztoku pre formu poliatie: na ošetrenie 100m² treba zmiešať 500g prípravku Fly Tomb 4GR s 50 litrami vody. 

Príklad roztoku pre formu postreku: na ošetrenie 100m² treba zmiešať 500g prípravku Fly Tomb 4GR s 10 litrami vody.


Aplikácia

Začnite s prvou aplikáciou na začiatku letnej sezóny, kedy sa teplota zvýši na 15°C alebo po 5 dňoch po vykydání hnoja. Podľa typu aplikácie, pripravte granulát podľa vyššie uvedenej tabuľky. Zvoľte formu aplikácia ktorá je pre vás najvhodnejší. Dajte si pozor aby ste ošetrili všetky oblasti kde sa liahnu muchy napríklad hnoj, hlbokú podstielku, fekálna kanály a ďalšie. Opakujte aplikáciu, keď podstielka / hnoj dosiahne výšku cca. 15-20 cm (= približne po 14-21 dňoch), pretože larvy potrebujú kyslík a živiny a tým sa plazí do horných vrstiev. Po 10 až 20 dňoch po prvej aplikácii sa populácia múch významne zníži.

Formou rozptylu: Aplikujte granulát na mokré miesta, v ktorých sa zhlukujú mušej larvy. Granulát sa aplikuje napríklad pomocou menšie lopatky alebo lyžice (cca 15g). 

Formou poliatie: Aplikujte na suché miesta, napríklad podstielku, hlbokú podstielku, na okrajovej časti boxov, okolo múrov a pilierov (vo vzdialenosti cca 0,5 metra). Namiešaný roztok sa aplikuje napríklad pomocou ručnej konvy

Formou postreku: Aplikujte na suché miesta, napríklad podstielku, hlbokú podstielku, na okrajovej časti boxov, okolo múrov a pilierov (vo vzdialenosti cca 0,5 metra). Namiešaný roztok sa aplikuje napríklad pomocou ručného alebo chrbtového postrekovača.


Účinnosť

Prípravok na ničenie muších lariev má po aplikácii takmer okamžitý účinok (do 30 minút), ktorý pretrváva až po dobu 2-3 týždňov.


Odporúčania predajca

POZOR! Fly Tomb 4GR sa musí používať pravidelne a včas. Iba starostlivá eliminácia všetkých líhnišť múch prináša trvalý úspech. Mušej larvy tvorí 80% celkovej populácie, ale je dôležité hubiť aj dospelo muchy. Vhodné doplňujúce prípravky nájdete nižšie:


Návod k obsluhe na stiahnutie:
A1 logo PDFFLY TOMB 4GR, 500g - SK etiketa

Hmotnosť 0.7 kg
Kat. desinsenkce Mušia larvy
 
Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Tu nájdete viac informácií.